Connect with Us

All posts tagged "denis dyrnjaja"

Opinione 16:01 - 1 Dhjetor, 2019

Rama – qeni që pret gazetarët

Nga Denis Dyrnjaja Cinizmi dhe fyerja publike e kryeministrit ndaj gazetarëve sot theu një tjetër rekord. Ndërsa një qen lihte gjatë inspektimit të Ramës në Kashar,...

Sociale 12:06 - 23 Nentor, 2019

Gazetari denoncon skandalin/ Si po përdoret media për gjoba dhe shantazhe

Gazetari Denis Dyrnjaja ka reaguar në lidhje me një lajm që ka qarkulluar në disa media së fundi, i cili hidhte dyshime mbi sigurinë e disa...

Opinione 12:23 - 18 Tetor, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Të gjitha rrugët të çojnë në zgjedhje!

Më shumë se mosçelja e negociatave duhet të na shqetësojë Majlinda e Parlamentit. Kemi probleme të rënda me integrimin e brendshëm, ndërkohë që pretendojmë integrimin e...

Opinione 14:19 - 28 Shtator, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Ballkoni, Tepsia dhe Timoni!

Prej 30 vjet ata kontrollojnë pushtetin, kanë ndarë pushtet dhe kanë luftuar për të, madje edhe në kuptimin e parë të fjalës, edhe me armë. Për...

Opinione 17:29 - 15 Shtator, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Ata janë marrë vesh që të mos merren vesh!

Turpi i madh që pas 30 vitesh duhet ndërmjetës ndërkombëtar për të zgjidhur “skuthllëqet” e shtetpolitikës sonë. Ne rrimë e presim çfarë tha Merkel, Brukseli apo...

Opinione 12:00 - 8 Shtator, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Ina nga heroinë në viktimë, për shkak të biografisë

Një nga abuzimet më të mëdha që ndodh rëndom në Shqipëri është keqpërdorimi i emrit për llogari të të tjerëve, më saktë për llogari të të...

Opinione 13:46 - 1 Shtator, 2019

Një mesazh prej së vërteti!

Nga Denis Dyrnjaja * Ky është Ambasadori Britanik në Kosovë Ruairi O’Connell. Në përfundim të misionit të tij ai kishte lënë një mesazh me përshtypjesh për...

Opinione 18:36 - 29 Gusht, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Po Rama pse nuk ja lë vendin një gruaje?!

Kryeministri gjatë gjithë fushatës elektorale, por edhe në vijimësi, promovoi dhe vazhdon të theksojë, me një gjuhë gati diskriminuese ndaj burrave, idenë e angazhimit të grave...

Opinione 10:05 - 9 Gusht, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Të bësh pushimet me tatimet!

Nuk është viti i parë që në verë tatimorët zbresin në aksion kundër informalitetit. Por këtë vit ndjeshmëria duket sikur është më e madhe se edhe...

Aktualitet 18:34 - 9 Prill, 2019

Nga Denis DYRNJAJA/Autorët e vërtetë të grabitjes së Aeroportit duhen gjetur në Ministrinë e Brendshme!

Në Somali, Ruanda ose Nigeri mund të dëgjosh histori ku bëhen grabitje në aeroport, grabitje bankash, vendosje eksplozivi, të digjen makina, të vriten njerëzit dhe të...

Aktualitet 20:38 - 30 Mars, 2019

Gazetari ironizon deklaratën e Lleshajt/ Më thjeshtë bëhesh ministër, se sa kamarier

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, nëpërmjet një prenoncimi për mediat në Shkodër, deklaroi shkarkimin e drejtorit të policisë. Pas ngjarjes ku dy vëllezër u vranë me...

Aktualitet 08:59 - 19 Mars, 2019

Ekzekutimi mafioz i të riut/ Gazetari zbulon detajet e frikshme

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranën gjatë mbrëmjes së djeshme, ku një 26-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri në afërsi të shtëpisë së tij. Në...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 21:02 - 9 Mars, 2019

Gazetari zbulon sesi Rama “peshkoi” Bashën

Gazetari Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ka komentuar veprimet e kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme gjatë takimit me gratë në qytetin e...

Aktualitet 16:15 - 27 Shkurt, 2019

“Beteja për para dhe pushtet”/ Gazetari zbardh luftën e klasave

Gazetari Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ka komentuar situatën politike në vend. Dyrnjaja e ka cilësuar konfliktin politik si një formë të re...

kreu i PD lulzim basha
Aktualitet 16:33 - 23 Shkurt, 2019

Gazetari “shuplakë” kreut të PD-së/ Ju flet Basha përmes Moskës

Gazetari, Denis Dyrnjaja, në një postim në rrjetet sociale ka komentuar intervistën e dhënë nga kryetari i PD-së Lulzim Basha për “Russia Today” Sipas tij, kjo...

Deputetet ne Kuvedn, seance plenare
Aktualitet 10:41 - 22 Shkurt, 2019

Thirrja e fortë e gazetarit/ Kjo është zgjidhja e vetme e krizës

Gazetari Denis Dyrnjaja ka reaguar në lidhje me dorëzimin e mandateve nga deputetët e opozitës. Në një postim në rrjetet sociale, gazetari shkruan se zgjidhja për...

nuk rrezohet rama
Aktualitet 15:10 - 17 Shkurt, 2019

Ironia therëse e gazetarit/ Nuk rrëzohet Rama me telekomandë dhe me firmato

Gazetari, Denis Dyrnjaja, ka ironizuar kreun e Opozitës, Lulzim Basha, sipas të cilit kërkon të bëjë opozitë, pa iu prishur xheli i flokëve. Dyrnjaja ka hequr...

gazetari shperthen ndaj bashes
Aktualitet 12:09 - 17 Shkurt, 2019

Dështimi i protestës/ Gazetari i njohur “shpërthen” ndaj Bashës

Gazetari Denis Dyrnjaja, ndërsa ka komentuar protestën e djeshme të Opozitës i ka dhënë një “shuplakë”, kreut të PD-së Lulzim Basha. Sipas të njëjtit që protestë...

Aktualitet 11:16 - 5 Shkurt, 2019

Vendimi për Donika Prelën/ “Shpërthen” gazetari i Top Channel

Ka sjellë jo pak reagime vendimi i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, për të rikonfirmuar në detyrë drejtuesen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela....

Aktualitet 20:00 - 11 Janar, 2019

Çështja “Cakaj”/ Gazetari: Rama po bën autogol

Gazetari Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për mosdekretimin e Gent Cakajt, duke thënë se kryeministri Edi Rama është duke propozuar persona...

Aktualitet 23:22 - 6 Janar, 2019

Gazetari: Politika shqiptare si mafja e viteve ’80/SPAK te rrafshoje qeverine dhe opoziten

Gazetari Denis Dyrnjaja, ne nje reagim te tij ne rrjetet sociale shkruan se politika aktuale ne Shqiperi eshte si mafja e viteve ’80 ne Itali. SPAK,...

Aktualitet 19:53 - 28 Dhjetor, 2018

Deklarata e fortë/ Rama bashkëqeverisi me farefis e sorollop ministrash

Gazetari Denis Dyrnjaja ka reaguar pas ndryshimeve të fundit të ministrave në kabinetin qeveritar, njoftuar ditën e sotme nga Asambleja Kombëtare e Partisë Socialiste. Në një...

Aktualitet 22:30 - 12 Nentor, 2018

Gazetari vë me shpatulla pas muri Bashën/ Trego kandidatin për Bashkinë Tiranë

Kryeopozitari Lulzim Basha i ftuar në emisionin e Artur Zhejit është vënë me shpatulla pas murit nga gazetari Denis Dyrnjaja, i cili i ka kërkuar Bashës...