Connect with Us

All posts tagged "denis dyrnjaja"

Opinione 17:29 - 15 Shtator, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Ata janë marrë vesh që të mos merren vesh!

Turpi i madh që pas 30 vitesh duhet ndërmjetës ndërkombëtar për të zgjidhur “skuthllëqet” e shtetpolitikës sonë. Ne rrimë e presim çfarë tha Merkel, Brukseli apo...

Opinione 12:00 - 8 Shtator, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Ina nga heroinë në viktimë, për shkak të biografisë

Një nga abuzimet më të mëdha që ndodh rëndom në Shqipëri është keqpërdorimi i emrit për llogari të të tjerëve, më saktë për llogari të të...

Opinione 13:46 - 1 Shtator, 2019

Një mesazh prej së vërteti!

Nga Denis Dyrnjaja * Ky është Ambasadori Britanik në Kosovë Ruairi O’Connell. Në përfundim të misionit të tij ai kishte lënë një mesazh me përshtypjesh për...

Opinione 18:36 - 29 Gusht, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Po Rama pse nuk ja lë vendin një gruaje?!

Kryeministri gjatë gjithë fushatës elektorale, por edhe në vijimësi, promovoi dhe vazhdon të theksojë, me një gjuhë gati diskriminuese ndaj burrave, idenë e angazhimit të grave...

Opinione 10:05 - 9 Gusht, 2019

Nga Denis Dyrnjaja/ Të bësh pushimet me tatimet!

Nuk është viti i parë që në verë tatimorët zbresin në aksion kundër informalitetit. Por këtë vit ndjeshmëria duket sikur është më e madhe se edhe...

Aktualitet 18:34 - 9 Prill, 2019

Nga Denis DYRNJAJA/Autorët e vërtetë të grabitjes së Aeroportit duhen gjetur në Ministrinë e Brendshme!

Në Somali, Ruanda ose Nigeri mund të dëgjosh histori ku bëhen grabitje në aeroport, grabitje bankash, vendosje eksplozivi, të digjen makina, të vriten njerëzit dhe të...

Aktualitet 20:38 - 30 Mars, 2019

Gazetari ironizon deklaratën e Lleshajt/ Më thjeshtë bëhesh ministër, se sa kamarier

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, nëpërmjet një prenoncimi për mediat në Shkodër, deklaroi shkarkimin e drejtorit të policisë. Pas ngjarjes ku dy vëllezër u vranë me...

Aktualitet 08:59 - 19 Mars, 2019

Ekzekutimi mafioz i të riut/ Gazetari zbulon detajet e frikshme

Një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranën gjatë mbrëmjes së djeshme, ku një 26-vjeçar u ekzekutua me armë zjarri në afërsi të shtëpisë së tij. Në...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 21:02 - 9 Mars, 2019

Gazetari zbulon sesi Rama “peshkoi” Bashën

Gazetari Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ka komentuar veprimet e kryeministrit Edi Rama ditën e djeshme gjatë takimit me gratë në qytetin e...

Aktualitet 16:15 - 27 Shkurt, 2019

“Beteja për para dhe pushtet”/ Gazetari zbardh luftën e klasave

Gazetari Denis Dyrnjaja në një postim në rrjetet sociale ka komentuar situatën politike në vend. Dyrnjaja e ka cilësuar konfliktin politik si një formë të re...