Connect with Us

All posts tagged "denimi"

Blog 09:59 - 17 Tetor, 2019

Al Kapone ishte përgjegjës për qindra vrasje/ Pse u dënua vetëm për evazion fiskal?

Bosi legjendar i mafias amerikane, Al Kapone nuk e mbaroi dot as klasën e gjashtë fillore. E megjithatë nuk ishte një budalla. Në moshën 26-vjeçare, ai...

Kronika 14:21 - 9 Tetor, 2019

Video-I dënuar me 18 vite burg nga drejtësia italiane/ Arrestohet 45-vjeçari

Një 45-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, ka rënë në prangat e policisë, pasi është i dënuar me 18 vite e katër muaj burg...

Politikë 11:16 - 1 Tetor, 2019

Fotoja e Ramës me Obamën/ Dënohet me burg shtetasi amerikan  

Një burrë që sajoi një kontribut të paligjshëm nga një i huaj në një komitet të përbashkët për mbledhjen e fondeve për presidentin Barack Obama në...

Sociale 00:12 - 23 Shtator, 2019

Avokati bën njoftimin e çuditshëm/ Të dënuarit me arrest shtepie mund te dalin në rrugë

Avokati Stafan Topalli ka bere nje njoftim te cuditshem ne rrjetet sociale. Topalli u ben nje njoftim publik klienteve te tij te denuar me arrest shtepie....

Politikë 15:20 - 21 Shtator, 2019

Vendimi për Tahirin/ Reagon për herë të parë Rama

Dy ditë më parë, Gjykata për Krimet e Rënda ka dënuar me 5 vite burg ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, që me gjykim të shkurtuar i...

Kronika 10:21 - 20 Shtator, 2019

Vendimi për Saimir Tahirin/ Jehonë në mediat botërore, ja çfarë shkruajnë

Vendimi i Gjykatës për Krimet e Rënda për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u dënua me 5 vite burg, por që me gjykim të...

Lajm i Rekomanduar 09:28 - 20 Shtator, 2019

“Ish-ministri zbërthen mesazhet e koduara?”/ Çfarë do të thotë sot Saimir Tahiri

Mbrëmjen e djeshme Gjykata për Krimet e Rënda hodhi poshtë tre akuzat kryesore ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Samir Tahirit, si Trafik i narkotikëve kryer në bashkëpunim...

Kronika 16:39 - 19 Shtator, 2019

Sqaron avokati Saimir Vishaj: Askush nuk e quan sot fajtor Tahirin pa vendimin e formës së prerë

Avokati penalist Saimir Vishaj, një nga njerzimit me eksperiencë në mbrojtjen penale i është përgjigjur pyetjes të gazetarëve se çfarë ndodh me Saimir Tahirin, në rast...

Lajm i Rekomanduar 11:34 - 18 Shtator, 2019

Pafajësia e Kajmakut, si një alibi e pamjaftueshme

Dje mediat proqeveritare raportuan lajmin se Agim Kajmaku alias Jorgo Toto, ishte shpallur i pafajshëm nga Gjykata e Janinës, në lidhje me një çështje, ku akuzohej...

Politikë 11:19 - 22 Gusht, 2019

I dënuar në Greqi?/ Kryebashkiaku socialist i përgjigjet PD-së 

Kryebashkiaku i PS në Vorë, Agim kajmaku ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike, sipas së cilës ai është pjesë e Ligjit të dekriminalizimit. PD ka...

Sociale 14:09 - 16 Gusht, 2019

Foto-Tregtonin produkte ushqimore në kushte skandaloze/ AKU ndëshkon 3 subjekte

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet e njëpasnjëshme për monitorimin e zbatimit të ligjit në të gjithë operatorët e biznesit ushqimor, në funksion të mbrojtjes së...

Politikë 16:15 - 15 Gusht, 2019

Akuzat për dënimin në Itali/ Valdrin Pjetri merr vendimin e papritur

Valdrin Pjetri, i cili u zgjodh si kryetar i Bashkisë së Shkodrës, në zgjedhjet vendore të 30 qershorit 2019, ka dhënë sot dorëheqjen pas akuza të...

Kronika 14:32 - 29 Korrik, 2019

Lirohet nga burgu “i tmerrshmi” i Beratit/ Historia që përgjaku qytetin

Pasi ka përfunduar dënimin prej 25 vitesh në burg, është liruar sot nga qelia Lul Caka, i njohur ndyshe si i tmerrshmi i Beratit. Caka ishte...

Aktualitet 12:08 - 28 Qershor, 2019

Ekskluzive-Njerëz nga Kosova dhe Maqedonia për të prishur zgjedhjet në Shqipëri

Opozita vijon të jetë e vendosur për të mos lejuar zgjedhjet e 30 qershorit, por qëndrimet e ndërkombëtarëve për ta klasifikuar Partinë Demokratike si organizatë të...

Aktualitet 14:14 - 7 Qershor, 2019

“Më dënuan 4 vite e gjysëm”/ Zagani: Nuk jam i CIA-s dhe i FBI-së

Përgjimet e dosjes 399 që u publikuan së fundmi nga gazeta gjermane Bild, kanë shkaktuar reagime të mëdha jo vetëm në skenën politike, por edhe të...

Aktualitet 15:20 - 31 Maj, 2019

Në kërkim për mashtrim/ Gjykata vendos “arrest me burg” për vëllain e Salianjit

Gjykata e Tiranës ka vendosur masën e “Arrestit me burg” për Alex Kaçanin, vëllai i ish-deputetit demokrat, Ervin Salianji. Vendimi i Gjykatës, i siguruar nga TemA,...

Kryetari i PD, Lulzim Basha, Republika e re
Aktualitet 15:06 - 31 Maj, 2019

Video-Kandidati i Bashës akuza aleatëve/ Blenë votat e PD-së

Ish kandidati i PD-së në listën e qarkut të Elbasanit, Fitim Zekthi nga studio e emisionit “Opinion”,foli në lidhje me krizën politike në Shqipëri dhe akuzat...

Aktualitet 13:17 - 31 Maj, 2019

Fshehu dënimin në Itali/ Jepet vendimi për ish-gjyqtarin

Ish-anëtari i Gjykatës së Lartë, Admir Thanza ka dalë sot para me Gjykatës, ku është marrë si i pandehur pas kryerjes së hetimeve nga Prokuroria e...

Aktualitet 20:27 - 7 Prill, 2019

Agron Tufa sfidon Spartak Brahon/ I zbulon dokumentin e dhënies së dënimit me vdekje

Në vijim të debatit të nisur ditë më parë, Agron Tufa, drejtor i Institutit të Studimeve për Krimet dhe Pasojat e Komunizmit (ISKK), ka zbuluar një...

Kryemadhi me vathe diamanti
Aktualitet 19:04 - 12 Mars, 2019

Monika Kryemadhi: Kërkojmë dënimin e atyre që u kapën duke vjedhur vota

Kryetarja e LSI-së  Monika Kryemadhi, në një takim me qytetarët e Cërrikut komentoi situatën politike në vend, ku hodhi poshtë pretendimet e Kryeministrit, sipas të cilit...

Kuvendi i Shqiperise, seancat plenare
Aktualitet 14:46 - 4 Mars, 2019

Nga dënimi për kontrabandë, në parlament/ Kush është deputeti i ri i opozitës

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi dhe dhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha kanë deklaruar djegien e mandateve të deputetëve si shenjë proteste kundër mazhorancës socialiste, për...

salianji lideri qe i duhet pd
Aktualitet 19:49 - 8 Shkurt, 2019

Salianji quan “sukses” uljen e dënimit për Dajtin

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale lidhur me çështjen e vendimit të dhenë nga Gjykata ndaj...

Kryetari i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 19:56 - 21 Janar, 2019

Dënimi i Bashës “pushton” mediat ndërkombëtare

Prestigjozja amerikane  “The Washington Post” ka bërë një shkrim për dënimin për shpifje nga Gjykata e Tiranës për kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Në shkrimin e...