Connect with Us

All posts tagged "denim"

Gjuzi i pabindur ndaj dënimit/ Do vazhdoj me shkeljen e Rregullores
Politikë 11:02 - 2 Korrik, 2020

Gjuzi i pabindur ndaj dënimit/ Do vazhdoj me shkeljen e Rregullores

Deputeti Kujtim Gjuzi është shprehur i indinjuar për dënimin e dhënë nga Byroja e Kuvendit për tu përjashtuar nga seancat. Në fjalën e tij në seancën...

Tentoi të vriste Lulzim Berishën/ Gjykata vendos fatin e Ahmet Ajetit
Kronika 13:32 - 30 Qershor, 2020

Tentoi të vriste Lulzim Berishën/ Gjykata vendos fatin e Ahmet Ajetit

Gjykata e Durrësit ka dhënë vendimin për shtetasin Ahmet Ajeti, i cili akuzohej për veprën penale të vrasjes së mbetur në tentativë ndaj Lulzim Berishës. Ajeti...

Në shtëpinë e tij u kapën 4.5 ton hashash/ 10 vite burg për pjestarin e grupit Habilaj
Kronika 16:28 - 29 Qershor, 2020

Në shtëpinë e tij u kapën 4.5 tonë hashash/ 10 vite burg për pjestarin e grupit Habilaj

Gjykata e Posaçme ka dënuar me 10 vite burg Armando Koçerin, pjesë e grupit të “Habilajve”. Habilaj njihet si bashkëpunëtor i Habilajve i cili është i...

Bota 15:51 - 15 Qershor, 2020

Pompeo, indinjatë për dënimin nga Rusia të amerikanit Paul Whelan

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo shprehu indinjatë ndaj vendimit të një gjykate ruse, e cila dënoi sot me 16 vjet heqje lirie në një burg...

Lajme 20:55 - 12 Qershor, 2020

“Thellësisht i tronditur”/ Meta dënon shkatërrimin e monumentit të Parkut Arkeologjik të Apolonisë

Presidenti Ilri Meta ka dënuar aktin për shkatërrimin e një prej monumenteve të Parkut Arkeologjik Kombëtar të Apolonisë. Meta e ka quajtur atë një akt barbar...

Denoncim 21:34 - 11 Qershor, 2020

Dëshmia e ish-të burgosurit për “24-muajt e ferrit”/ Kishte përdhunime, 1 tualet për 90 të dënuar

Një djalë, identiteti i të cilit nuk publikohet, tregon për kushtet e vështira të burgut të Zaharisë, në Krujë, ku ai ka vuajtur dënimin për 24...

Kronika 11:45 - 11 Maj, 2020

Të dënuar për vrasje, drogë dhe prostitucion/ Sekuestrohet pasuria marramendëse e dy vëllezërve në Tiranë

Finalizohet operacioni policor “Investimi”, për identifikimin, gjurmimin dhe sekuestrimin e aseteve të përfituara nga veprimtaria kriminale. Vendosen sekuestro preventive ndaj pasurive të dy vëllezërve, të dy...

Politikë 11:47 - 14 Prill, 2020

Dënimet e ashpra penale për shkelësit e masave kufizuese/ Meta: Krijojnë shqetësime serioze

Presidenti Ilir Meta ka përshëndetur qendrimin e këshillit të Europës, mbi domosdoshmërinë e mbrojtjes së demokracisë, pluralizmit, shtetit të së drejtës dhe të drejtave të njeriut...

Sociale 09:47 - 14 Prill, 2020

Dënimi me 15 vjet burg/ Fuga: Amani more mos na bëni lolot e botës, gjeni ndonjë lojë tjetër!

Akademiku Artan Fuga ka komentuar vendimin e qeverisë për të ashpërsuar Kodin Penal, duke dënuar me 15 vite burg ata që shkelin masat dhe infektojnë me...

Andi Përmeti: Gati të bashkëpunoj me Bashën nëse kërkon hapjen e listave
Politikë 16:58 - 13 Prill, 2020

Ndryshimet në Kodin Penal/ Andi Përmeti thirrje kolegëve: Qeveria ka qëllime të fshehta

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti i ka cilësuar shumë të rrezikshme ndryshimet në Kodin Penal për personast që shkelin rregullat e karantinimit. Përmeti tha se...

Kronika 14:43 - 1 Prill, 2020

Ishte dënuar me 4 vite burg/ Kapet vlonjati i shpallur në kërkim

Policia e Vlorës, krahas punës për kontrollin e zbatimit të masave kufizuese për mospërhapjen e COVID-19, vijon punën e pandërprerë, për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërie...

Lajme 12:33 - 23 Mars, 2020

Koronavirusi/ Kreu i Avokatisë: T’u falet dënimi të burgosurve që u kanë mbetur 2-3 vite!

Kreu i Avokatisë Penale, Saimir Vishaj ka deklaruar se në këtë periudhë duhet të aplikohet një formë e aminstisë për të burgosurit që u kanë mbetur...

Kronika 15:20 - 24 Janar, 2020

Falsifikim dhe pastrim parash/ Dënohet me 5.4 vite burg biznesmeni në Vlorë

Gjykata e Vlorës ka dënuar me 5.4 vite biznesmenin Pëllumb Petritaj i cili akuzohet për pastrim parash, abuzim me pronat dhe falsifikim dokumentash. Prokuroria nga ana...

Lajme 13:00 - 21 Janar, 2020

Gjykata e të Drejtave të Njeriut dënon Shqipërinë me 15 mijë euro

Gjykata e të Drejtave të Njeriut dënon Shqipërinë me 15 mijë euro plus 2,500 euro kosto gjyqësore. Ky dënim vjen pasi gjykata e quajti trajtim çnjerëzor...

Politikë 20:22 - 10 Janar, 2020

PD publikoi dokumentin e dënimit në Greqi/ Reagon kryebashkiaku i Mallakastrës

Kryebashkiaku i Mallakastrës, Qerim Ismailaj, ka reaguar ndaj publikimit të dokumentit të dënimit nga Partia Demokratike, me të cilin demokratët pretendojnë se vërtetohet dënimi me 3...

Kronika 15:18 - 3 Janar, 2020

Anëtar grupi kriminal në Lazarat/ Në pranga pas 6 vitesh 27-vjeçari

Në pranga ka rënë sot një 27-vjeçar në Gjorkastër, pasi ishte në kërkim nën akuzat për armëmbajtje pa leje dhe bashkëpunim në formën e një grupi...

Akuzat ndaj Thaçit e Veselit/ Reagon Berisha: Pres të provojnë para botës pafajësinë e tyre
Politikë 19:30 - 27 Dhjetor, 2019

Dënohet për shpifje ndaj Ramës/ Reagon zyra e ish Kryeministrit Berisha

Zyra e ish Kryeministrit Sali Berisha ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila e dënoi me një gjobë prej 5 milion lekë (të...

Bota 11:01 - 23 Dhjetor, 2019

Vrasja e gazetarit Khashoggi/ Dënohen me vdekje 5 persona

Një gjykatë në Arabinë Saudite ka dënuar me vdekje pesë persona për vrasjen e gazetarit Jamal Khashoggi vitin e kaluar. Khashoggi, u vra brenda konsullatës në...

Politikë 19:32 - 19 Dhjetor, 2019

Dënimi i gazetarit Jetmir Olldashi/ Berisha thirrje shqiptarëve: Ngrihuni të përmbysim diktaturën

Ish kryeministri Sali Berisha e quan vendim politik dënimin e gazetarit Jetmir Olldashi. Sipas Berishës, Rama në një akt hakmarrjeje urdhëroi gjykatësin të denojë në kundërshtim...

Politikë 16:04 - 18 Dhjetor, 2019

U dënua me 1 vit burg/ Salianji i qeshur para gazetarëve: Vendimi ishte shkruar kohë më parë, do e çoj në Strasburg

Ish deputeti i PD, Ervin Salianji ka reaguar pas vendimit të Gjykatës për ta dënuar me 1 vit burg për dosjen “Babalja”. Salianji u shfaq i...

Politikë 15:47 - 18 Dhjetor, 2019

“Babalja”/ Gjykata dënon me 1 vit burg Ervin Salianjin

Gjykata e Tiranës ka vendosur 1 vit burg për ish deputetin e PD, Ervin Salianji. Togat e zeza kanë dhënë 2 vite burg për Fredi Alizotin,...

Politikë 21:19 - 12 Dhjetor, 2019

A i trembet dënimit?/ Përgjigjet Ervin Salianji

Në kohën kur Prokuroria kërkoi dënimin me 1.6 vite për ish-deputetin Ervin Salianji lidhur me çështjen “Babale”, pyetja që i vjen ndërmend shumë njerëzve është ai...

Bota 16:27 - 8 Dhjetor, 2019

SHBA/ Sajmir Alimehmeti, dënohet me 22 vjet heqje lirie për mbështetje të terrorizimit

Një gjykatë në New York, dënoi me 22 vjet heqje lirie një shqiptar me vendbanim në Bronx, që synonte të bëhej pjesë e grupit ekstremist Shteti Islamik....