Connect with Us

All posts tagged "demtimi"

Sociale 20:44 - 26 Mars, 2020

Dëmtimi i lëkurës nga larja e shpeshtë e duarve/ Këshillat e dermatologes

Mjekët specialist bëjnë thirrje vazhdimisht për larjen e shpeshtë të duarve, si një mënyrë parandaluese për infektimin nga COVID-19. Mirëpo aplikimi i larjes së shpeshta, shtuar...

Aktualitet 19:39 - 7 Korrik, 2019

Dëmtimi i automjetit të Lubonjës/ Policia jep versionin zyrtar

Policia e shtetit në një njoftim të shpërndarë për mediat ka reaguar në lidhje me dhunë n e ushtruar ndaj automjetdit të analistit Fatos Lubonja. Sipas...

demtimi i zgjedhjeve
Aktualitet 13:36 - 23 Maj, 2019

Dëmtimi i zgjedhjeve/ Ahmetaj paralajmëron opozitën

Ish ministri i Financave, Arben Ahmetaj gjatë fjalës së tij nga Kuvendi përcolli një mesazh për zgjedhjet e 30 Qershorit. Sipas Ahmetajt, 30 Qershori është i...

Aktualitet 08:20 - 15 Shtator, 2017

Foto/ Gjërat e pazakonta që dëmtojnë trurin  

Ashtu si organet e tjera të trupit tonë, truri ynë mund të vuajë nga faktorë të ndryshëm, madje edhe ato që nuk janë shumë të dukshme....

Aktualitet 14:47 - 2 Tetor, 2016

Zonat e mbrojtura/ Jemi kundër dëmtimit

Në një takim për promovimin e turizmit të qëndrueshëm, kreu i zonave të mbrojtura u shpreh kundër shfrytëzimit të burimeve natyrore në Valbonë. Sipas tij, gjendemi...

Aktualitet 12:24 - 9 Janar, 2015

Celulari dhe kompjuteri ju dëmtojnë para gjumit

Ekranët e kompjuterave, tabletëve, ose celularëve para gjumit mund t’ju shkaktojnë dëme negative. Por ajo që me siguri nuk e dini ende është se sa i...