Connect with Us

All posts tagged "demtim"

Kuriozitete 15:53 - 12 Shkurt, 2019

Mos vuaj më! 4 shenja që i dashuri po të dëmton psikologjikisht

Ke gjithmonë ndjesinë se diçka duhet rregulluar në marrëdhënien tuaj Në një marrëdhënie e shëndetshme, me një person të shëndetshëm, marrëdhënia do të zhvillohet në mënyrë...

Life Style 11:22 - 25 Janar, 2019

Një aspirinë në ditë më shumë e dëmton shëndetin sesa e ndihmon

Marrja e një tablete aspirinë në ditë dëmton shëndetin e moshës së mesme, sepse rrit mundësitë për gjakderdhje të brendshme. Kjo në bazë të një studimi...

Aktualitet 23:20 - 31 Dhjetor, 2018

Dëmtimi i nervave, kujdes! Tetë shenjat që nuk duhen neglizhuar

Trupi i njeriut përshkohet nga miliarda nerva. Shumica prej tyre janë periferikë dhe kanë një funksion primar: shpërndarjen dhe transmetimin e mesazheve e sinjaleve në tru dhe...

Kuriozitete 12:40 - 30 Dhjetor, 2018

Nuk e kuptojmë, por këto 5 veshje po na dëmtojnë shëndetin

Bukuria kërkon sakrifica dhe femrat bëjnë shumë të tilla gjatë ditës. Ato “vuajnë” mbi takat e larta ose veshjet e ngushta për të respektuar kode të...

Aktualitet 20:45 - 22 Dhjetor, 2018

Ushqimi ngushëllues, çfarë është dhe si të kënaqemi pa u dëmtuar

Ushqimet ngushëlluese na sjellin përsëri në fëmijëri dhe na kënaqin në shumë situata. Asgjë nuk është e gabuar, thjesht mos e teproni Të gjithëve ne na...

Aktualitet 22:30 - 2 Nentor, 2018

4 zakonet e përditshme që dëmtojnë trurin tonë pa e kuptuar

Truri është një nga organet më të rëndësishme në trupin e një njeriu. Siç e dimë të gjithë, zakonet tona jetesës ndikojnë në shëndetin e përgjithshëm...

Aktualitet 14:16 - 6 Gusht, 2018

Shokohet Armando Sadiku/ Merr lajmin më të keq në karrierë

Sulmuesi i kombëtares tonë Armandao Sadiku e mbyll 2018-ën pa nisur sezoni. Dëmtimi që ai pësoi në miqësoren mes Levantes dhe Herenven rezultoi më i rëndë...

Aktualitet 23:00 - 10 Dhjetor, 2017

Rezultatet e studimit/ Halucinacionet shkaktohen nga një pije që e konsumoni mbi 2 herë në ditë

Njerëzit që pijnë shumë kafe, shohin fantazma dhe degjojne zëra te çuditshëm, thuhet në një studim te shkencëtareve britanike. Personat qe konsumojnë më shumë se shtatë...

Aktualitet 15:53 - 22 Nentor, 2016

Dëmtohet Muzeu i Alfabetit të Gjuhës Shqipe në Manastir

Muzeu i Alfabetit të Gjuhës Shqipe në Manastir, mbrëmjen e djeshme është bërë objekt i sulmeve vandale. Disa persona kanë thyer xhamat e godinës si dhe...

Kuriozitete 20:47 - 28 Shtator, 2015

Orari i zgjatur i punës shkakton goditje në tru

Personat që punojnë me orë të zgjatura janë më të rrezikuar nga goditja në tru. Përfundimi është publikuar në revistën mjekësore “Lancet”. Të dhënat treguan se, shanset...