Connect with Us

All posts tagged "demokratet"

‘Nëse humb zgjedhjet të mos dalë me nga shtëpia”/ Kulluri ‘bën për ujë të ftohtë’ Bashën
Politikë 20:34 - 17 Shkurt, 2021

‘Nëse humb zgjedhjet të mos dalë më nga shtëpia”/ Kulluri ‘bën për ujë të ftohtë’ Bashën

Ish anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Edvin Kulluri, ishte i ftuar mbrëmjen e sotme në Report Tv, ku deklaroi se nëse Basha humb edhe zgjedhjet...

“Shqiptarët të pakënaqur nga PD”/ Harxhi: Basha s’e përcolli dot frymën e ndryshimit
Politikë 18:34 - 17 Shkurt, 2021

“Shqiptarët të pakënaqur nga PD”/ Harxhi: Basha s’e përcolli dot frymën e ndryshimit

Ish-anëtarja e këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike Edith Harxhi ishte e ftuar mbrëmjen e sotme në ABC neës, ku ka folur për situatën politike. Sipas saj,...

Trump i pafajshëm/ Kulluri: Këta që e etiketuan si armik nga Tirana nuk e di ç’kanë për të thënë!
Politikë 12:40 - 14 Shkurt, 2021

Trump i pafajshëm/ Kulluri: Këta që e etiketuan si armik nga Tirana nuk e di ç’kanë për të thënë!

Senati amerikan votoi të shtunën për ta shpallur të pafajshëm ish-Presidentin Donald Trump nën akuzën për nxitje rebelimi të ngritur nga Dhoma e Përfaqësuesve. Lidhur me...

Gjyqi ndaj ish-presidentit: Pas argumenteve të demokratëve, reagojnë senatorët
Bota 18:55 - 12 Shkurt, 2021

Gjyqi ndaj ish-presidentit: Pas argumenteve të demokratëve, reagojnë senatorët

Senatorët mbeten të ndarë në pikëpamjet e tyre rreth gjykimit të ish-Presidentit Donald Trump lidhur me sulmin e dhunshëm të 6 janarit në Kapitol. Prokurorët demokratë...

“Lëvizja për Ndryshim" në zgjedhje/ Topalli fton demokratët e zhgënjyer, Basha shkaku…
Politikë 18:24 - 23 Dhjetor, 2020

“Lëvizja për Ndryshim” në zgjedhje/ Topalli fton demokratët e zhgënjyer, Basha shkaku…

“Ajo nuk është më  Partia Demokratike, ajo ruan vetëm dy germa, siglën e PD-së. PD është përfaqësime është parim, është filozofi, është mision. Nuk e gjen....

“Tradhtoi demokratët”/ Jozefina Topalli leksion Bashës
Politikë 22:03 - 23 Nentor, 2020

“Tradhtoi demokratët”/ Jozefina Topalli leksion Bashës

Themeluesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli, është shprehur se Partia Demokratike nuk identifikohet me Lulzim Bashën. Për TopallinBasha nuk ka bindje ideologjike dhe ka tradhtuar...

Afati i fundit për koalicionet zgjedhore/ Basha firmos sot marrëveshjen me aleatët
Politikë 19:10 - 14 Nentor, 2020

“Rama në karatinë mendore”/ PD nxjerr videon: Mos u habisni…!

Partia Demokratike ka publikuar një video ku ironizon kryeministrin Rama lidhur me deklaratat e tij se në spitalet Covid në vendintonë nuk ka asgjë mangët krahasuar...

“Gjykata e Lartë ka shkelur Kushtetutën”/ Trump: Votat e ardhura pas zgjedhjeve janë ilegale
Bota 18:51 - 4 Nentor, 2020

“Sa keq për Amerikën…”/ Reagon sërish Trump: Demokratët po punojnë fort për të zhdukur votat tona

Rezultati i deritanishëm i zgjedhjeve presidenciale në SHBA ka ardhur duke u thelluar në diferencë. Ndërkaq, presidenti aktual Donald Trump, ka reaguar sërish për manipulimin e...

Zgjedhjet në SHBA/ Pse simbolet e demokratëve dhe republikanëve janë gomari dhe elefanti
Bota 13:19 - 4 Nentor, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Pse simbolet e demokratëve dhe republikanëve janë gomari dhe elefanti

Për dekada të tëra, Partia Demokratike në Shtetet e Bashkuara është përfaqësuar nga një gomar, ndërsa ajo Republikane nga një elefant. Por shumë njerëz nuk e...

Satire Politike 13:15 - 28 Tetor, 2020

Protestë nga demokratët e Korçës/ Bashkë me Salianjin duam edhe Gridën

Përjashtimi i Ervin Salianjit nga komisioni “Ruli-Luli”, nuk është pritur mirë nga demokratët e Korçës, të cilët kanë filluar protestën. Një ditë më parë, një grusht...

U skualifikua nga demokratët/ Sfidon publikisht Klevis Balliu: Unë sa e kam nisur karrierën
Politikë 10:12 - 26 Tetor, 2020

U skualifikua nga demokratët/ Sfidon publikisht Klevis Balliu: Unë sa e kam nisur karrierën

Ish-deputeti Klevis Balliu, i cili disa ditë më parë u skualifikua nga demokratët e Pogradecit, në garën për kandidat i PD-së, për zgjedhjet e ardhshme parlamentare,...

“Fuqia jonë do tregohet me numra”/ Vjen reagimi i Xhelal Mziut pasi 268 demokratë votuan kundër tij
Politikë 22:16 - 10 Tetor, 2020

“Fuqia jonë do tregohet me numra”/ Vjen reagimi i Xhelal Mziut pasi 268 demokratë votuan kundër tij

Ish-kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu ka reaguar pas konfirmimit si kandidat për deputet në listat e PD-së, ku nga 1000 anëtarë 268 votuan kundër tij. Ai...

Sahit Dollapi manipuloi votimin e Maliqit/ Salianji u refuzua nga demokratët
Politikë 13:55 - 8 Tetor, 2020

Sahit Dollapi manipuloi votimin e Maliqit/ Salianji u refuzua nga demokratët

Dje në qarkun e Korçës është bërë votimi për kandidatët për deputetë, sipas Komisionit që vuri Luli. Por, surprizat nuk kanë munguar. Në qarkun e Korçës,...

Donald Trump e ka ndryshuar përgjithmonë politikën amerikane
Blog 08:29 - 6 Tetor, 2020

Vreri i demokratëve, do të sjellë rizgjedhjen në detyrë të Donald Trumpit

Nga David Catron “The Spectator” * Demokratët nuk po mundnin ta besonin sa me fat ishin, kur u përhap lajmi se presidenti Donald Trump kishte prekur...

Loja e pisët në Durrës, kundër demokratëve që nga PD nuk u larguan kurrë
Politikë 09:57 - 5 Tetor, 2020

Loja e pisët në Durrës, kundër demokratëve që nga PD nuk u larguan kurrë

PD e Durrëit, siç dihet udhëhiqet nga njerëz të cilët nuk i kanë qëndruar gjithmonë Besnik Asaj, pra që flamurin e PD nuk e kanë pasur...

Përfundon votimi në Gjirokastër/ Demokratët përzgjedhin kandidatët për deputetë
Politikë 20:38 - 27 Shtator, 2020

Përfundon votimi në Gjirokastër/ Demokratët përzgjedhin kandidatët për deputetë

Ka përfunduar votimi i anëtarësisë së PD në Gjirokastwr për përzgjedhjen e kandidatëve me të cilët Partia Demokratike do të marrë pjesë në zgjedhje. Pjesëmarrja në...

Çelësi i fitores së Trumpit/ Ai beson tek Amerika, demokratët jo
Blog 08:33 - 19 Shtator, 2020

Çelësi i fitores së Trumpit/ Ai beson tek Amerika, demokratët jo

Nga Dick Morris “Newsmax” Konventa Kombëtare e Partisë Demokratike, i dha mundësinë fushatës së Donald Trumpit për të pasur në fokus një temë qendrore:Besimi tek Amerika....

Politikë 14:10 - 12 Shtator, 2020

Foto-Basha shpall “armiq” familjen e Azem Hajdarit?/ Braktiset nga demokratët

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon të tregojë se është i pabesueshëm dhe nuk ka mbështetjen e demokratëve. Ditën e sotme, me rastin e...

“Opozita “7x7=42” hesht!”/ Kulluri vë përballë fakteve Veliajn për rritjen e taksave
Politikë 18:44 - 6 Shtator, 2020

“Edhe 231 ditë nga fitorja”/ Kulluri ironizon nënpunësit e Bashës: U bë tamam si në 2017

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare që do të mbahen me 25 prilli 2021. Meta vendosi për datën e zgjedhjeve...

Basha lavdëron veten/ Jemi fitues që sot, në 26 prill Rama ka ikur
Politikë 10:22 - 3 Shtator, 2020

Demokratët “shpërthejnë” kundër Bashës/ “Ti po e mban Ramën në pushtet, o injorant i Sorosit”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar sot një raport të EuCham, që e rendit Shqipërinë ndër tre vendet e fundit në Europë për të...

Trazirat në SHBA po distancojnë amerikanët nga demokratët
Blog 08:49 - 1 Shtator, 2020

Trazirat në SHBA po distancojnë amerikanët nga demokratët

Nga Harry Enten “CNN” * Si ish/zëvendëspresidenti Xho Bajden ashtu edhe presidenti Donald Trump, i njohin pasojat e mundshme politike nëse protestat pas vrasjes së Xhejkëb...

Pse braktisa demokratët për të mbështetur presidentin Donald Trump
Blog 08:24 - 29 Gusht, 2020

Pse braktisa demokratët për të mbështetur presidentin Donald Trump

Nga Vernon Jones “CNN” * Të hënën në mbrëmje, unë mbajta një fjalim në Konventën Kombëtare Republikane në mbështetje të presidentit të Shteteve të Bashkuara të...

“Ndryshimi jo për të ndërruar karriget”/ Topalli mesazh Bashës: Le të bëjë një “sakrificë” të vogël, nëse do ndryshim
Politikë 14:15 - 26 Gusht, 2020

Jozefina Topalli mesazh të fortë Bashës/ Formulari është fyerje, ka vetëm një mënyrë për largimin e Ramës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, në një prononcim për CNA.al ka shprehur mirënjohje dhe falenderim për demokratët, të cilët propozuan emrin e saj, si kandidate për deputete. Topalli...

Me shume postime