Connect with Us

All posts tagged "demokrate"

Blog 08:26 - 21 Janar, 2020

“Impeachment” dhe ”Irani”, do dëmtojnë më shumë demokratët sesa Donald Trumpin

Nga Keith Naughton, “The Hill” * Aforizma “armiku i armikut tim është miku”, mund t’i kushtojë shtrenjtë kandidatëve demokratë për president të SHBA-së. Dhe shembulli më...

Politikë 19:17 - 15 Janar, 2020

“Na mbajte me mashtrime dhe në fund na tradhtove”/ Bashës nuk i ndahen demokratët: Të doli turpi

Qytetarët nuk i ndahen kreu të PD, Lulzim Basha i cili i mashtroi dhe i tradhtoi mbështetësit e tij pas marrëveshjes së djeshme për Reformën Zgjedhore....

Aktualitet 12:18 - 10 Korrik, 2019

“Përbindësha që rropën popullin”/ Ish-e përndjekura ‘kryqëzon’ Bashën dhe Kryemadhin

Ajtanga Lubonja, e cila ka qenë e përndjekur politike në kohën e komunizmit, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale mbi situatën politike...

Aktualitet 17:23 - 26 Qershor, 2019

Procedimi ndaj kryebashkiakëve të PD / Kërcënon Bardhi: Deri më tani jemi vetëpërmbajtur

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, në një konferencë për mediat, ka reaguar ashpër ndaj procedimit penal të dy kryebashkiakëve të djathtë për qëndrimet e...

basha kavaje
Aktualitet 18:38 - 22 Maj, 2019

Video/ Demokratët surprizojnë Lulzim Bashën

Drejtuesi i PD-së, Lulzim Basha, nëpërmjet një videoje të drejtëpërdrejtë të postuar në rrjetet sociale ka bërë me dije vizitën e tij në qytetin e Durrësit...

Aktualitet 18:14 - 8 Prill, 2019

Video/ Të rinjtë demokratë “surprizojnë” Bashën

Kreu i PD-së, Lulzim Basha në një video direkte në rrjetet sociale ka bërë publike atmosferën që i kanë rezervuar të rinjtë demokratë gjatë rrugtimit të...

ngjela deputetet e opozites deshmore
Aktualitet 21:47 - 27 Shkurt, 2019

Rama pret të digjet Tirana/ Ngjela: 41 deputetët demokratë “ranë dëshmorë”

Avokat, Spartak Ngjela ,në një postim në rrjetet sociale ka komentuar situatën politike në Shqipëri. Sipas Ngjelës, situata politike e krijuar është komike. Më tej Ngjela...

Aktualitet 16:48 - 18 Dhjetor, 2018

Kuvendi/ Ish-kreu i PD identifikon demokratët dhe Lulëzimsat

Ish-kreu i Partisë Demokratike i degës së Kukësit, Ibsen Elezi, ka bërë një krahasim midis anëtarët e PD-së më përpara dhe ata që janë tani. Në...

Aktualitet 22:36 - 10 Dhjetor, 2018

Anëtarja e Këshillit Kombëtar thirrje demokratëve/ Të rikthejmë idealet e dhjetorit ‘90

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edith Harxhi ka reaguar pas deklaratës së deputetes, Rudina Hajdari, e cila tha se PD nuk kuptohet nga populli...

Aktualitet 17:11 - 24 Nentor, 2018

Ish kryetari i PD thirrje të fortë demokratëve/ Ngrihuni të rrëzojmë Bashën

Ish-kryetari i PD, në degën Kukës, Ibsen Elezi pjesëtar i Lëvizjes për Shpëtimin e Partisë Demokratike, i ftuar në studion e lajmeve në Report Tv ka...

Aktualitet 20:31 - 23 Nentor, 2018

Harxhi kërkon largimin e Bashës/ Demokratët nuk kanë më besim

Anëtarja e Këshillit Kombëtar të PD-së, Edith Harxhi në një intervistë në emisionin “Mbrëmje Ide” në ABC News ka thënë se  Partia Demokratike është një institucion...

Kryetari i PD, Lulzim Basha
Aktualitet 17:22 - 13 Nentor, 2018

Foto ekskluzive/ Bashën e marrin ‘peng’

Kryetari  i Partisë Demokratike është marr ‘peng’ në selinë e PD-së, në Tiranë nga militante dhe drejtues të degës Sarandë. Për 4 orë nuk ka guxuar...

Aktualitet 11:44 - 13 Nentor, 2018

Gjobat kundër demokratëve/ Funksionari i PD ironizon Gjykatat

Pas gjobës së vënë ish-ministres teknike të Arsimit, Mirela Karabina për shpifje, ka reaguar funksionari në PD-në e Lezhë, Indrit Vokshi. Referuar vendimit kundër anëtarit të...

Aktualitet 08:52 - 29 Tetor, 2017

Nga Fabian Topollaj/ Jo vetëm me LSI por dhe me demokratët

Se fundmi ka shperthyer nje debat pro dhe kunder bashkepunimit te shpallur ne aksionin opozitar midis PD dhe LSI. Si ne cdo fushe te jetes dhe...

Aktualitet 12:22 - 15 Korrik, 2017

Socialisti i njohur ironizon rëndë situatën në PD/Qani si ku i dihet…

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka ironizuar hapur situatën në të cilën ndodhet sot Partia Demokratike. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Braçe thotë se...

Aktualitet 16:05 - 3 Korrik, 2017

Akuza e fortë/Valë terrori kundër demokratëve, thirrje për mosbindje civile

Ish kryeministri i vendit, Sali Berisha u është ritkthyer denoncimeve dhe publikimit të mesazheve të qytetarëve dixhitalë. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha akuzon rëndë...

Aktualitet 13:56 - 26 Korrik, 2016

SHBA/Konventa e Partisë Demokrate u hap nga një shqiptaro-amerikane

Veprimtarja e njohur shqiptaro-amerikane, Tanya Domi ka mbajtur një fjalim dhe është zgjedhur të ulet në panelin e seancës së parë të Kuvendit Kombëtar të Partisë...

Aktualitet 16:04 - 17 Maj, 2016

Thirrje Lulzim Bashës dhe demokratëve të Dibrës

Nga Arben Osmani  Pas ca ditesh PD do te perfshihet ne nje fushate elektorale per kryetarin e Bashkise. Akoma pa nisur perzgjedhja e kandidateve, humbesi i...

Bota 15:20 - 16 Shtator, 2015

SHBA, demokratet bllokojne refuzimin e marreveshjes me Iranin

Demokratët në Senatin e Shteteve të Bashkuara për të dytën hetë e kanë bllokuar legjislacionin, me të cilin do të shkatërrohej marrëveshja atomike ndërmjet Iranit dhe...

Politikë 16:09 - 13 Qershor, 2015

Rama iu drejtohet demokrateve ne Tepelene: Mbajeni teseren, po votoni drejt

Kryeministri Edi Rama iu është drejtuar anëtarëve të Partisë Demokratike në qytetin e Tepelenës duke iu thënë se nuk iu kërkon që të marrin teserën e...