Connect with Us

All posts tagged "deme"

Politikë 21:19 - 20 Prill, 2021

“Kryeministri ka marrë peng Durrësin”/ Igli Cara rendit dëmet që Rama ka bërë në 8 vite

Kandidati i PD-së në Durrës, Igli Cara, ka renditur dëmet që kryeministri Edi Rama i ka bërë qytetit bregdetar dhe qytetarëve këto 8 vite të qeverisjes...

Kronika 08:00 - 19 Prill, 2021

Shpërthen tritoli në një shtëpi në Fushë Krujë/ Ka shkaktuar dëme në të gjithë lagjen

Një shpërthim tritoli ka tronditur fshatin Halil të Fushë Krujës në orët e vona të mbrëmjes së djeshme. Bëhet me dije se lënda plasëse i është...

Gjyqi me Becchettin/ Basha: Paratë do i paguajnë ata që i shkaktuan dëmet
Politikë 22:51 - 5 Prill, 2021

Gjyqi me Becchettin/ Basha: Paratë do i paguajnë ata që i shkaktuan dëmet

Gazetari Bledar Koka ka pyetur mbrëmjen e sotme kryetarin e opozitës Lulzim Basha, për humbjen e gjyqit që detyron qeverinë shqiptare të paguajë 110 milion euro...

Kronika 08:37 - 13 Shkurt, 2021

Shpërthen lënda plasëse në oborrin e një shtëpie në Pogradec

Një shpërthim me lëndë plasëse ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fshatin Starovë, Pogradec. Mësohet se në oborrin e banesës së shtetasit P. Ç., 53 vjeç,...

Trishtim i madh!/ Dhurata Çupi: Çdo ditë në Mat dëgjojmë për njerëz që përcillen në banesën e fundit
Politikë 16:12 - 26 Janar, 2021

Trishtim i madh!/ Dhurata Çupi: Çdo ditë në Mat dëgjojmë për njerëz që përcillen në banesën e fundit

Ish deputetja e PD-së Dhurata Çupi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se pandemia e koronavirusi ka shkaktuar pasoja të shumta në...

Aktualitet 14:50 - 8 Janar, 2021

Lumenjtë dolën nga shtrati/ Bashkia e Durrësit bën bilancin: U përmbytën toka, banesa, rrugë e biznese

Bashkia e Durrësit ka dhënë informacion mbi situatën e krijuar pas reshjeve të dendura të shiut që shkakatuar përmbytje. Sipas njoftimit zyrtar të Bashksisë problemet kryesore...

Zjarri në magazinë në një qendër tregtare/ Dalin detaje të reja
Kronika 11:14 - 7 Janar, 2021

Zjarri shkrumbon rrobaqepsinë në Tiranë

Paraditen e sotme, rreth orës 11:00, në rrugën “Budi”, ka rënë zjarr në rrobaqepsinë e shtetasit E. Sh., 37 vjeç. Mësohet se zjarri ka shkaktuar  vetëm...

Tjetër tërmet shkund Greqinë/ Lëkundjen ndjehen në Korçë dhe Tiranë
Bota 18:49 - 6 Janar, 2021

Kroacia nuk gjen qetësi/ Një tjetër tërmet i fortë lëkund vendin

Një tjetër tërmet ka lëkundur Kroacinë mbrëmjen e sotme. Sipas mediave vendase dhe institutit të gjeoshkencës, vendi u godit nga një tërmet me forcë 5 i...

Sociale 16:59 - 31 Dhjetor, 2020

Reshje të dendura bore/ Shkaktohen dëme në rrjetin elektrik të Tropojës

Reshjet e dëborës kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik të Tropojës. OSHEE njofton se për të bërë të mundur kthimin e energjisë në disa zona të...

Sociale 15:28 - 29 Dhjetor, 2020

Moti i keq/ OSHEE: Ja 6 zonat më të prekura nga defektet

OSHEE ka njoftuar për pasojat e motit të keq në zonat më të prekura në Shqipëri. Sipas OSHEE, defektet më të shumta janë në Tropojë, Shijak,...

Tërmet i fuqishëm shkund Kroacinë/ Dëmtohen banesat
Bota 12:27 - 28 Dhjetor, 2020

Video-Tërmet i fuqishëm shkund Kroacinë/ Dëmtohen banesat

Një tërmet i fortë 5.2 ballësh ka goditur Zagrebin mëngjesin e sotmë sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare. Autoritetet kanë  konfirmuar dëmtime në disa ndërtesa dhe shumë njerëz...

Bota 13:24 - 30 Tetor, 2020

Tronditet Turqia dhe Greqia/ Tërmeti i fuqishëm 6.6 ballë shkund vendin

Një tërmet i fuqishëm ka shkundur Greqinë dhe Turqinë pak minuta më parë. Këshilli i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave deklaroi se tërmeti ishte 6.6 i...

Aksident në Tiranë/ Tre të plagosur nga përplasja e dy makinave
Kronika 21:53 - 5 Tetor, 2020

Aksident në autostradën Durrës-Tiranë/ Përplaset keq makina

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Durrës-Tiranë, pranë kthesës së Shijakut. Një makinë është përfshirë në një aksident për shkaqe dhe rrethana...

Aksident në Tiranë/ Përplasen dy makina te Kopshti Zoologjik
Kronika 16:58 - 29 Shtator, 2020

Aksident në Tiranë/ Përplasen dy makina te Kopshti Zoologjik

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë te Kopshti Zoologjik në Tiranë. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën, për shkaqe që nuk bëhen...

Vëllezërit Llaçi në pritje të shtetit/ Jemi 3 familje në një shtëpi dhe marrim vetëm një bonus qeraje”
Aktualitet 10:08 - 15 Shtator, 2020

Vëllezërit Llaçi në pritje të shtetit/ Jemi 3 familje në një shtëpi dhe marrim vetëm një bonus qeraje

Pallati ku banonin Gesian Llaçi, bashkë me dy vëllezërit dhe familjet e tyre, ka pësuar dëmtime serioze dhe  është klasifikuar DS4 nga komisioni i vlerësimit. Si...

Shpërthim në apartamentin e një pallati/ Banorët në panik
Kronika 19:42 - 7 Shtator, 2020

Shpërthim në apartamentin e një pallati/ Banorët në panik

Në një apartament në katin e pestë të një pallati është regjistruar një shpërthim. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen Liri të...

Vetëvendosje kritikon marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë/ I sollën Kosovës dëmet e radhës
Kosova & Rajoni 21:40 - 4 Shtator, 2020

Vetëvendosje kritikon marrëveshjen në Shtëpinë e Bardhë/ I sollën Kosovës dëmet e radhës

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka kritikuar marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë në Shtëpinë e Bardhë. Ajo shprehet se kryeministri i...

Dëmet e Uraganit Laura/ Trump niset drejt Luizianës dhe Teksasit
Bota 18:05 - 29 Gusht, 2020

Dëmet e Uraganit Laura/ Trump niset drejt Luizianës dhe Teksasit

Presidenti amerikan Donald Trump viziton zonat bregdetare të Luizianës dhe Teksasit në Gjirin e Meksikës të shtunën që u shkatërruan nga Uragani Laura, duke i lënë...

Shëndeti 11:44 - 14 Korrik, 2020

Neurologët britanikë: Dëme të rënda në tru dhe në rast simptomash të buta të COVID-19

Sipas neurologëve britanikë, SARS-CoV-2 mund të shkaktojë dëme serioze në tru dhe sistemin nervor qendror që shkaktojnë psikoza, paraliza dhe hemoragji cerebrale dhe që shpesh konstatohen...

Sociale 15:41 - 1 Prill, 2020

Reshjet e dendura të borës/ Bllokohen rrugët dhe dëmtohet rrjeti i shpërndarjes së energjisë

Reshjet e menjëhershme dhe të shumta të dëborës kanë shkaktuar bllokim të përkohshëm të rrugëve apo dëmtim të rrjetit të shpërndarjes së energjisë elektrike në qarkun...

Bota 09:48 - 22 Mars, 2020

Tërmeti i fuqishëm në Kroaci/ Publikohen pamjet rrëqethëse

Publikohen pamjet rrëqethëse nga tërmeti që shkundi Koracinë mëngjesin e kësaj të diele. Fatmirësisht, si pasojë e tërmetit nuk ka pasur njerëz të dëmtuar por vetëm...

Bota 08:56 - 22 Mars, 2020

Tëmet i fuqishëm në Kroaci/ Qindra banesa të dëmtuara

Një tërmet i fortë është ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në Zagreb të Kroacisë. Sipas Qendrës Sizmologjike Evropiane, EMSC tërmeti ishte me magnitudë 5.3 ballë...

Politikë 11:37 - 5 Shkurt, 2020

Shifra zyrtare e faturës së dëmeve nga tërmeti/ Vjen reagimi i parë nga PD

Nën kryetari i PD, Edi Paloka ka reagura pas publikimit zyrtar të shifrës së dëmit të shkaktuar nga  tërmeti i 26 nëntorit. Sipas Palokës kjo është...