Connect with Us

All posts tagged "delegacioni i BE"

Aktualitet 16:39 - 25 Maj, 2019

Të gjitha ambasadat e BE njëzëri/ Apel të fortë klasës politike

Delagacioni i BE-së në Tiranë, vetëm pak orë para fillimit të protestës së opozitës, ka drejtuar një apel të fortë klasës politike në vend, që të...

dhune ne proteste
Aktualitet 13:53 - 12 Maj, 2019

Gaz lotsjellës dhe bomba molotov në protestë/ Reagon delegacioni i BE në Tiranë

Delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë, ka dënuar dhunën që ka ndodhur mbrëmjen e djeshme, në protestën e opozitës së bashkuar. Ata u kanë bërë thirrje...

Aktualitet 19:45 - 30 Gusht, 2018

Atentati ndaj gazetares/ BE bën thirrje për ndëshkimin e autorëve

Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri, ka dënuar  sulmin me plumba në shtëpinë e prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në një reagim në Twitter, BE u...

Aktualitet 17:22 - 1 Maj, 2018

Liberalizimi i vizave/ Delegacioni i BE viziton Kosovën

Nga e enjtja deri të shtunën pritet që në Kosovë të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian për të marrë të dhëna rreth luftimit të krimit...

Aktualitet 20:24 - 31 Gusht, 2017

Krimi në Tiranë/ Delegacioni i BE: Jemi të tmerruar!

Delegacioni i Bashkimit Evropian ka reaguar përmes një deklarate për mediat pas vrasjes makabër që ndodhi në orët e drekës të ditës së sotme në zonën...