Connect with Us

All posts tagged "dekretimi"

Kulluri tallet keq me Bashën/ S'e cënon urdhri i qeverisë, ka 3 vjet që nuk mbledh dot më shumë se 10 vetë në PD
Politikë 18:44 - 6 Shtator, 2020

“Edhe 231 ditë nga fitorja”/ Kulluri ironizon nënpunësit e Bashës: U bë tamam si në 2017

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot datën e zgjedhjeve të ardhshme parlamentare që do të mbahen me 25 prilli 2021. Meta vendosi për datën e zgjedhjeve...

Fenomeni “Meta”/ Ku i ka rrënjët shpërfytyrimi i vetes dhe përçudnimi i Presidencës?
Politikë 12:31 - 24 Gusht, 2020

Opozita i kundërshtoi/ Meta dekreton rektorët e rinj të Universiteteve, ceremoni në Presidencë

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot  12 rektorët e rinj të universiteteve publike në vend, dalë nga gara zgjedhore e 30 korrikut. Universitetet e Shqipërisë zgjodhën...

manjani sulmon meten
Aktualitet 17:33 - 27 Maj, 2019

Manjani thirrje Metës/ Kërkon dekretimin e një date tjetër për zgjedhjet lokale

Ish ministri i drejtësisë në qeverinë Rama 1, Ylli Manjani, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar për situatën politike në vend dhe për deklaratat...

Debati për dekoratat/ Rama tallet Metën, i publikon memen ku i jep medalje vetes
Aktualitet 22:15 - 17 Janar, 2019

Meta zbulon ditën kur do dekretojë ministrin e Jashtëm

Mosdekretimi i Gent Cakajt në postinn e ministrit të Jashtëm nga presidenti Ilir Meta ka bërë që kryeministri Edi Rama të shpallë kandidaturën e tij për...

seanca e jashtezakonshme parlamentare
Aktualitet 17:04 - 16 Janar, 2019

Dekretimi i ministrave të rinj/ Nis seanca e jashtëzakonshme parlamentare

Ka nisur seanca e  jashtëzakonshme e parlamentare,  ku pritet miratimi dhe  Votimi i Dekreteve të Presidentit të Republikës për shkarkim dhe emërim të  shtatë ministrave dhe...

Sfidat e BE/ Sot çelet online “Shkolla e Integrimit Europian 2020”
Aktualitet 08:54 - 16 Janar, 2019

Kuvendi mblidhet në seancë të jashtëzakonshme/ Zbardhet rendi i ditës

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet pasditen e sotme në orën 17:00, në një seancë të jashtëzakonshme. Mësohet se në rendin e ditës është votimi i...

presidenti ilir meta, kuvend
Aktualitet 13:29 - 15 Janar, 2019

“Me qetësi dhe pa dashuri”/ Meta dekreton Ramën?

Gjatë vizitës që zhvilloi në qytetin e Lezhës, Presidenti Ilir Meta është pyetur në lidhje me dekretimin e kryeministrit Edi Rama në postin e ministrit të...

Aktualitet 22:23 - 14 Janar, 2019

Meta flet për dekretimin e Ramës si ministër i Jashtëm/ Më duhet kohë

President i Republikës Ilir Meta nga studioja e emisionit “Opinion” i ka dhenë përgjigje pyetjes nëse do ta dekretojë kryeministrin Edi Rama për të qenë edhe...

Aktualitet 21:24 - 3 Janar, 2019

Axhamillëk nga Veziri i Madh për të bërë sefte vitin

Nga Oerd Bylykbashi -Sht‎etasi shqiptar Gent Shkelzen Cakaj eshte vetem 11 muajsh. Ama eshte propozuar per Minister te Europes dhe Puneve te Jashtme, goxha barre per...

Aktualitet 20:03 - 8 Shtator, 2017

Integrimi, “pendohet” Rama/ “Lind” Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme

Një risi në strukturën e Qeverisë. Burime zyrtare i thanë “Top Channel” se në Presidencë ka mbërritur e firmosur kërkesa e Kryeministrit Rama për dekretimin e...

Aktualitet 09:56 - 29 Gusht, 2017

A do ta dekretojë Ilir Meta qeverinë e re?!/Ja çfarë thotë Rama

Kryeministri Edi Rama foli nga Llogaraja për dekretimin e qeverisë së re nga Presidenti Ilir Meta. Rama shprehu bindjen se nuk do të ketë asnjë problem...

Aktualitet 16:53 - 28 Gusht, 2017

A do ta dekretojë Ilir Meta qeverinë “Rama 2”?!/Si kërcënonte para zgjedhjeve (Video)

Vetëm pak muaj më parë, gjatë fushatës zgjedhore të 25 qershorit, një debat i ashpër u hap me në fokus dekretimin e qeverisë së re. Presidenti...

Aktualitet 22:23 - 24 Korrik, 2017

A do ta dekretojë Saimir Tahirin si ministër?!/Ilir Meta jep përgjigjen e papritur

Ilir Meta, ka folur menjëherë pas ceremonisë së betimit dhe inaugurimit si Presidenti i ri i vendit. Në emisionin “Top Story”, Meta ka treguar detyrat e...

Aktualitet 23:17 - 20 Mars, 2017

Befason Nishani/Ja kush u mërzit më shumë për dekretimin e Xhafajt

Presidenti Bujar Nishani foli mbrëmjen e sotme për dekretimin e Fatmir Xhafajt si ministër i Brendshëm, një vendim për të cilin u kritikua shumë. Në reagimin...