Connect with Us

All posts tagged "dekreti"

Lajm i Rekomanduar 14:02 - 16 Gusht, 2019

Kriza politike e ka emrin Ilir Meta, apo ai është zgjidhja e saj?!

Vendi po hyn në një fazë të re të krizës politike, pas gati gjashtë muajsh nga djegia e mandateve të deputetëve të opozitës, në 16 shkurt...

Politikë 19:41 - 9 Gusht, 2019

Vijon përplasja Qeveri-Presidencë/ Meta kthen ligjin për Akademinë e Shkencave

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer për shqyrtim  Kuvendit një tjetër ligj të rëndësishëm dhe të shumëdebatuar. Bëhet fjalë për ligjin për Akademinë e Shkencave, ku...

Politikë 21:36 - 5 Gusht, 2019

“I kanë thënë burgut hapu”/ Endrit Braimllari bën paralajmërimin e fortë

Sekretar i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari ka paralajmëruar me përballje penale, katër anëtarët e PS-së në KQZ, pasi sipas tij kanë shkelur ligjin me refuzimin...

Aktualitet 11:42 - 12 Korrik, 2019

Akademia e Shkencave/ Meta refuzon dekretimin e Gjinushit  

Presidenti Ilir Meta ka refuzuar të dekretojë Skënder Gjinushin, në krye të Akademisë së Shkencave. Arsyet e refuzimit të emërimit të akademikut Skënder Gjinushi si Kryetar i Akademisë...

Aktualitet 14:04 - 11 Korrik, 2019

“Shkeljet e Metës”/ Manja: Për tre muaj, raport përfundimtar në Kuvend

Kryetari i Komisionit Hetimor Parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Ulsi Manja është shprehur sot se brenda tre muajve do të kenë një raport përfundimar,...

meta
Aktualitet 09:21 - 11 Korrik, 2019

30 ditë! Dekreti i Metës nuk shqyrtohet dot më në Gjykatën Kushtetuese!

Sot është data 11 Korrik. Praktikisht dje është ezauruar afati 30 ditor i ankimimit (nga palet e interesuara) në Gjykatën Kushtetuese, për dekretin e datës 10...

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 09:25 - 10 Korrik, 2019

“Një muaj nga anullimi i zgjedhjeve”/ Reagon sërish Meta

Presidenti Ilir Meta ka risjellë në vëmendje sërish sot dekretin e tij të 10 qershorit, nëpërmjet të cilit çdekretoi datën e zgjedhjeve vendore. Në një postim...

Aktualitet 09:43 - 8 Korrik, 2019

Nuk ndalet Meta/ Presidenti bën lëvizjen e radhës

Presidenti Ilir Meta ka mbajtur sërish sot një qëndrim në lidhje me situatën politike në vend, pas zgjedhjeve të 30 qershorit. Meta vijon ti qëndrojë dekretit...

Aktualitet 23:00 - 3 Korrik, 2019

Deklarata e fortë e Çlirim Gjatës/ Anëtarët e KQZ të shkojnë në burg, nuk zbatuan dekretin

Sekretari për çështjet Ligjorë në PD, Çlirim Gjata tha se KQZ është duke kryer vepër penale, pasi nuk zbatoi dekretin e Presidentit Meta. Sipas tij, ata...

Aktualitet 21:12 - 30 Qershor, 2019

“Të gëzojë Baftjari me raki Skrapari”/ Artan Hoxha shigjeton Metën

Shkëlqesia e TIJ humb thellë dhe në fshatin e vet… Si tha Shkelqesia e TIJ, per diten e sotme: “…e diele historike plot diell dhe muzike”…...