Connect with Us

All posts tagged "dekrete"

Lajme 18:10 - 27 Mars, 2020

Mbledhja e Konferencës së Kryetarëve/ Balla: Kuvendi do shqyrtojë dy dekretet që refuzoi presidenti

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla gjatë mbledhjes online të Konferencës së Kryetarëve dekalroi se 9 aktet normative që lidhen me Luftën kundër Covid-19...

Politikë 22:00 - 17 Shkurt, 2020

Meta tregon pse është kapur pas Dvoranit/ Paralajmëron “luftë” dekretesh

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se mazhorancës do t’i përgjigjet vetëm me kthime dekretesh, për çdo sulm ndaj tij. “Ata përgjigjen me veprime antikushtetuese dhe kriminale,...

Aktualitet 20:40 - 6 Prill, 2015

Hyn në fuqi Kodi i ri Zgjedhor, Nishani dekreton ndryshimet

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi ndryshimet në Kodin Zgjedhor të miratuara më parë në Kuvend. Kodi Zgjedhor hyn në fuqi, në një moment kur vendi...