Connect with Us

All posts tagged "deklarimi"

Nga Durrësi në Berat, OFL ultimatum "të fortëve" të radhës
Kronika 15:22 - 29 Tetor, 2020

OFL ndalet në Tiranë dhe Elbasan/ Në “sitë” vrasës, hajdutë dhe trafikantë

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Nga Durrësi në Berat, OFL ultimatum "të fortëve" të radhës
Kronika 13:24 - 26 Tetor, 2020

“Vrasje dhe pjesëmarrje në organizatë terroriste”/ OFL në shënjestër dy “të fortët” e radhës

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020. Në kuadër të zbatimit të...

Skandali në spitalin Covid 2/ Reagon Prokuroria e Tiranës
Vetingu 10:45 - 26 Tetor, 2020

Dyqane, lokal dhe tre apartamente/ Financat e mjegullta të prokurorit Kasem Berberi

Prokuroria e Tiranës jo më kot quhet prokuroria e milionerëve. Kryqyteti ka pasuruar jo vetëm ata që kanë punuar që në kohën e komunizmit në Tiranë...

Kronika 10:16 - 8 Shtator, 2020

OFL zbarkon në Durrës/ Në shënjestër “të fortët” e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë, tre shtetasve banues në Durrës. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat...

OFL "hedh grepat" sërish/ Ultimatum për pasurinë shtatë të dënuarve
Kronika 11:00 - 13 Korrik, 2020

Vrasje, trafik droge dhe grup kriminal/ Kush është shënjestra e radhës e OFL

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë, katër personave, dy prej të cilëve banues në Kavajë dhe dy në Tiranë. Në...

Rama ka mandatin e tretë në xhep?/ Meta: Të jetë për të, ka edhe të 13-in!
Kronika 11:57 - 8 Korrik, 2020

“Grup i strukturuar kriminal, prostitucion dhe kanosje”/ Kush janë shënjestra e radhës e OFL-së

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularët e vetëdeklarimit të pasurisë tre shtetasve. Në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve...

Nga Durrësi në Berat, OFL ultimatum "të fortëve" të radhës
Kronika 14:44 - 28 Maj, 2020

“Vjedhje me dhunë, armëmbajtje dhe kanosje”/ OFL “ultimatum” katër shtetasve

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë, katër shtetasve. OFL bën të ditur se i ka nisur kërkesat me shkrim për...

Ekonomi 08:32 - 24 Prill, 2020

Dilemat e amnistisë, mes parave të krimit e evazionit

EDITORIAL -Një projekt për realizimin e një amnistie, jo vetëm fiskale, por edhe kapitali, është rikthyer sërish në tavolinë, pasi u propozua fillimish në shkurt. Drafti...

Nga Durrësi në Berat, OFL ultimatum "të fortëve" të radhës
Kronika 13:40 - 11 Mars, 2020

“Organizatë kriminale, trafik droge dhe shfrytëzim prostitucioni”/ OFL “mësyn” të rrezikshmit e radhës

Operacioni Forca e Ligjit iu ka dërguar formularin për vetëdeklarimin e pasurisë, dy personave të radhës. Mësohet se OFL u ka dërguar kërkesat për vetëdeklarim të...

Politikë 12:07 - 11 Janar, 2020

Pazare, korrupsion dhe biznese të fshehura të pushtetarëve/ Pse duhet rishikuar ligji për deklarimin e pasurisë

Ligji shqiptar për deklarimin e pasurive mund të vleresohet pa frikë si një nga më të rreptet për sa i takon fushës së subjekteve që përfshin...

Skandali / Gjyqtarja Fida Osmani rrëfen si i bën gjyqet në ajër dhe merr vendime në avion: Kush punon edhe gabon!
Politikë 14:52 - 25 Nentor, 2019

Mashtroi Inspektoriatin e Deklarimit të Pasurisë/ Gjyqtarja që sfidoi hetimet rrezikon shkarkimin?

Gjyqtarët dhe prokurorë nuk i besojnë as vetë pasurisë që kanë deklaruar. Raportet e ILDKPKI apo dhe kallëzimet e ushtruara nga ky insitutcion ndër vite kanë...

Vetingu 12:33 - 25 Nentor, 2019

Amnistoi bashkëshortin nga hetimet?/ Prokurorja e Durrësit me pasuri të dyshimtë

Drejtësia në Shqipëri ka funksionuar me dy standarte. Mjafton të kesh të afërm prokuror apo gjyqtarë dhe ligji nuk të prek. Sipas një denoncimi të publikuar...

Skandali / Gjyqtarja Fida Osmani rrëfen si i bën gjyqet në ajër dhe merr vendime në avion: Kush punon edhe gabon!
Vetingu 13:28 - 21 Nentor, 2019

Me dy paga, 15 000 euro kursime/ Gjyqtarja e Tiranës, e pastrehë dhe me kredi

Gjyqtarët dhe prokurorë shpeshherë çudisin me pasuritë që deklarojnë. CNA.al, ashtu siç e kemi thënë edhe më herët, po hedh dritë mbi pasurinë e gjyqtarëve dhe...

Vetingu 12:21 - 20 Nentor, 2019

Pushoi hetimet për Ramën/ A do t’i shpëtojë Vettingut, prokurori Alket Mersini?

Prokurori Alket Mersini, i cili  ushtron detyrën pranë Prokurorisë së Shkallës së Parë në Tiranë, që nga janari i viti 2019 iu është nënshtruar hetimeve nga...

Skandali / Gjyqtarja Fida Osmani rrëfen si i bën gjyqet në ajër dhe merr vendime në avion: Kush punon edhe gabon!
Vetingu 12:08 - 20 Nentor, 2019

Një apartament me kursime/ “Toka e florinjtë” e gjyqtares Irena Hoxha

Gjyqtarët e Tiranës, konsiderohen më të pasur se gjyqtarët e rretheve. Në fakt sipas të dhënave pasurore që ata deklarojnë pranë ILDKPKI-së, nuk është se kanë...

Politikë 14:35 - 14 Tetor, 2019

Një “vrasës” në krye të bashkisë së Tiranës/ Si u bë milioner kryebashkiaku që shiste fiq

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, i vetëpagëzuari me emrin Lali Eri duket se është nga ata politikanë në Shqipëri, historia e të cilit përngjason me atë...

Aktualitet 13:07 - 1 Shkurt, 2017

Tjetër skandal nga Alfred Peza/ Deputeti i PS fshehu të ardhurat nga libri?!

Pak kohë më parë CityNews denoncoi blerjen nga bashkëshortja e deputetit socialist, Alfred Peza, e mbi 1 milion dollarë aksione në një bankë të nivelit të...

Aktualitet 11:39 - 12 Tetor, 2015

Ashpërsohen masat në Kodin Penal/Mosdeklarimi i saktë ose i rremë në doganë dënohet me 7 vite burg

Ndërsa bizneset në jug po bëjnë bilancet paraprake të përmbytjeve, Komisioni i ekonomisë po diskuton ndryshimet në kodin penal, në të cilin parashikohen masa të rrepta...