Connect with Us

All posts tagged "deklarata"

Deklaratat dhe denoncimet gjatë pandemisë/ Berisha: Nuk i bëja pa qëllim, po ndërgjegjësoja qytetarët
Politikë 21:21 - 30 Qershor, 2020

Deklaratat dhe denoncimet gjatë pandemisë/ Berisha: Nuk i bëja pa qëllim, po ndërgjegjësoja qytetarët

Shpesherë ish-kryeministri Sali Berisha, është kritikuar për deklaratat e forta gjatë pandemisë së koronavirusit dhe për denoncimet. Berisha tha se deklaratat në rrjetet sociale nuk i...

Deklarata e anëtares së Venecias/ Meta: Është koha për zbatimin korrekt të rekomandimeve
Politikë 18:50 - 29 Qershor, 2020

Venecia refuzon të bëjë interpretime/ Meta: Koha për zbatimin korrekt të rekomandimeve

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë në rrjetet sociale deklaratën e anëtares gjermane të Komisionit të Venecias, Prof. Angelika Nußberger, e cila tha se nuk ka vend...

“Deklaratat që vë në gojën time nuk janë të vërteta”/ Braçe nxjerr bllof News 24
Politikë 21:40 - 26 Qershor, 2020

“Deklaratat që vë në gojën time nuk janë të vërteta”/ Braçe nxjerr bllof News 24

Zëvendëskryeministri Erion Braçe ka reaguar lidhur me disa deklarata që News 24 ka vënë në gojën e tij, lidhur me kandidaturën e propozuar nga Presidenti Ilir...

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti
Politikë 21:51 - 24 Qershor, 2020

“Do të bëj koalicion me PS-në”/ Agron Duka mohon deklaratën: Më nxorrën nga konteksti

Kreu i PAA-së Agron Duka, i qenë prezent dy ditë më parë në një studio televizive, nuk e përjashtoi mundëisnë për një koalicion me PS-në. Kjo ...

Politikë 22:32 - 3 Qershor, 2020

Basha e dredh dhe i përgjigjet Yuri Kim/ “Kam edhe një çështje”

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha, ka dhënë një prononcim shumë të shkurtër për mediat vetëm pak minuta më parë. Kreu i opozitës tha se...

Politikë 21:31 - 28 Maj, 2020

“Më censurojnë deklaratat”/ Deklarata e fortë e Bashës: Banda e Lushnjes ka blerë televizionet

Kryetari i PD, Lulzim Basha thotë se qeveria ka paguar 720 mijë euro në 28 maj për inceneratorët e Lushnjes. Sipas Bashës, banda e Lushnjes ja...

Politikë 15:10 - 27 Maj, 2020

“Yuri Kim ka vënë gishtin në plagë”/ Shehi: Deklaratat e saj në adresë të Ramës

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi shprehet se deklaratat e ambasadores së SHBA, Yuri Kim janë në adresë të kryeministrit Edi Rama. Shehi vlerësoi se kryeministri Rama...

Politikë 18:50 - 16 Maj, 2020

“Nuk i komentoj deklaratat e doktorit”/ Basha thellon qëndrimin kundër Berishës

Kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha ka vijuar të thellojë qëndrimet e tij kundër ish-kryeministrit Sali Berisha. Një javë më parë, Berisha dha një mesazh...

nishani nuk po flasim per te rrezuar Ramen
Politikë 20:41 - 4 Maj, 2020

Deklarata “bombë” e Nishanit/ “Njerëz me Covid-19 kanë ndërruar jetë pa qenë në spital”

Ish-presidenti Bujar Nishani ka bërë një deklaratë të fortë, teksa po fliste për personat e konfirmuar me koronavirus dhe masat e qeverisë. Ish-presidenti pretendon se disa...

Politikë 16:47 - 23 Prill, 2020

Deklarata e koalicionit opozitar/ Ironizon Rama: Vaj medet…

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së koalicionit opozitar, i cili kërkoi transparencë dhe rishikim të paketave ekonomike. Opozita pretendon se qeveria ka lënë jashtë...

Shëndeti 19:22 - 20 Prill, 2020

Kujt i shërbejnë sot shifrat e Silva Binos?

Shifrat që jep sot Silva Bino të gjitha mund të jenë të paturpshme ashtu si deklaratat e Janarit dhe Shkurtit. Si mund ti besohet një shifre...

Politikë 17:08 - 20 Prill, 2020

“Do kishim 18 mijë të vdekur”/ Rama sqaron deklaratën: Është keqinterpretuar

Kryeministri Edi Rama u shpreh në seancën e Kuvendit të se enjtes ku po diskutoheshin ndryshimet në Kodin Penal, se mund të kishim 18 mijë të...

Politikë 21:46 - 2 Mars, 2020

Distancimi i Ambasadës së SHBA nga tubimi/ Meta nuk pranon të komentojë deklaratën e Yuri Kim

Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim u distancua nga tubimi i presidentit Ilir Meta dhe shprehu habi për vendosjen e flamurit amerikan në manifestimin e sotëm....

Politikë 20:14 - 2 Mars, 2020

Kryeministri i përgjigjet manifestimit presidencial dhe deklaratës së Presidentit për shpërndarje të Parlamentit

Pas manifestimit të iniciuar nga presidenti, Ilir Meta, kryeministri Edi Rama ka patur një prononcim për studion e lajmeve të TV “Ora News”, ku pyetjes për...

Politikë 12:04 - 27 Shkurt, 2020

Alesia Bami e thotë troç/ “Për luksin që shihni s’paguaj asgjë, çdo gjë e zgjedhim me…”

Moderatorja e njohur Alesia Bami, shkaktoi mjaft bujë në rrjetet sociale, pas një deklaratë të bërë në emisionin e  “E Diell” ku tha se e kalonte...

Kronika 18:28 - 12 Shkurt, 2020

U kap me armë dhe para pranë selisë së PS-së/ Çfarë tha Vladimir Gjuta pas arrestimit

Është zbardhur deklarata e Vladimir Gjutës dhënë pas arrestimit, teksa u prangos në afërsi të selisë se PS-së. Gjuta ka treguar që armën dhe një dorezë...

Kosova & Rajoni 20:06 - 21 Dhjetor, 2019

“Je mjerim i qeverisjes shqiptare”/ Deputeti i Kosovës i hakërrehet Ramës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka reaguar ashpër ndaj kryeministri Rama, pas deklaratave të këtij të fundit gjatë ditës së sotme. Sipas Gashit,...

Politikë 13:53 - 15 Nentor, 2019

Tha se ka mbështetjen e ndërkombëtarëve/ Paloka i përgjigjet Ramës: Iu kthye avazit të vjetër

Nën kryetar i PD, Edi Paloka ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama i cili tha se ka mbështetjen e kombëtarëve për çdo lëvizje që bën....

Politikë 20:30 - 28 Tetor, 2019

Basha gënjen publikisht/ “Po rikonstruktoj shtëpinë”, por ska leje dhe as punëtorë në objekt

Dje CNA.al i drejtoi disa pyetje Lulzim Bashës në lidhje me dy vilat që ndodhen në rezidencën “Long Hill” në kryeqytet. Sot ishte “Dritare.net”që fotografoi makinën...

Kronika 11:50 - 19 Tetor, 2019

Kërcënimi me bombë ndaj gjyqtarit të Korçës/ Reagon ashpër Shoqata e Gjyqtarëve  

Pas kërcënimit për bombë që u bë pak ditë më parë në adresë të gjyqtarit të Korçës,  Markelian Kuqo, nga një person i dënuar, ka ardhur...

Politikë 21:57 - 4 Tetor, 2019

“Monika më gënjeu për djegien e mandateve”/ Kryemadhi i përgjigjet Metës: “Po i bie shkurt…”

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka komentuar deklaratat e presidentit Ilir Meta, i cili tha se “u gënjye për historinë e djegies së...

Politikë 17:18 - 28 Shtator, 2019

“Serbia ti lërë inatet dhe të njohë Kosovën”/ Çfarë shkruajnë mediat serbe pas deklaratës së Ramës

“Serbia ti lërë inatet dhe të njohë Kosovën.” Kjo ishte thirrja e kryeministrit Edi Rama mbrëmjen e djeshme gjatë fjalës së tij në Organizatën e Kombeve...

Uncategorized 06:14 - 26 Shtator, 2019

Hani foton e Rilindjes dhe deklaratën për Republikën e Re, t’ju bëjnë mirë

Ushqimi ditor i politikës dje ishin një deklaratë dhe një foto erdhën si rufe në qiell të pastër, vetëtimat e lumturisë për shumicën e shqiptarëve. Deklarata...