Connect with Us

All posts tagged "deget"

“Tryezë tre palëshe për zgjedhoren”/ PD i përgjigjet Ramës
Politikë 12:08 - 4 Maj, 2020

Aksioni opozitar dhe situata e Covid-19/ Basha mbledh kryetarët e degëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbledhur paraditen e sotme në selinë blu, kryetarët e degëve të kësaj force politike. Mësohet se në qendër të...

Politikë 10:45 - 27 Gusht, 2019

Paratë e dyshimta/ Basha fsheh financimin e degëve

Partia Demokratike, nën drejtimin e Lulzim Bashës, vijon të mbetet një ndër subjektet politike më problematike sa i takon transparencës me shpenzimet dhe burimet financiare gjatë...

Aktualitet 12:51 - 14 Korrik, 2019

Basha gjen përgjegjësit/Fajin e kanë të deleguarit, kryetarët e degëve dhe baza!!!

Tre armiqtë e rinj, brenda Republikës së Re, janë zbuluar së fundmi nga vetë kryetari. Më në fund Lulzim Basha ka pranuar dështimin, ka drejtuar gishtin,...

partia demokratike tirane
Aktualitet 10:58 - 16 Mars, 2019

Garë nga degët e PD/ Kush të gënjejë më shumë për protestuesit drejt Tiranës

Zyra e organizimit në PD ka raportuar zyrtarisht shifrat e protestuesve të nisur nga rrethet. Sipas shifrave të dhëna nga selia e demokratëve janë afërsisht 60-70...

zbulohet plani i opozites
Aktualitet 20:36 - 16 Shkurt, 2019

Protesta e 21 Shkurtit/ Basha mbledhje me kryetarët e degëve

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, po zhvillon në këto momente një mbledhje me Kolegjin e  kryetarëve të degëve. Kjo mbledhje po zhvillohet për përgatitjen e protestës,...

Zgjedhjet e parakohshme/ PD i përgjigjet Ramës: I kërkon SHBA dhe BE
Aktualitet 16:50 - 3 Dhjetor, 2018

Triumfi i humbësave, si paralajmërim për humbjen e radhës

Partia Demokratike, në kuadër të procesit të riorganizimit, të urdhëruar nga Lulzim Bash aka përfunduar zgjedhjet për krerët e degëve në shumicën e qarqeve. Një proces...

Aktualitet 11:55 - 23 Nentor, 2018

Zgjedhjet në degët e PD/ Basha rizgjedh kryetarët humbës (Emrat )

Lulzim Basha ka urdhëruar zgjedhjen e kryetarëve të PD dhe zhvillimin e Kuvendit Kombëtar në datën 15 dhjetor. Sipas një axhende të vendosur nga ai personalisht...

partia demokratike tirane
Aktualitet 14:53 - 21 Nentor, 2018

Kuvendet e PD-së në degë/ Zbulohen datat

Partia Demokratike pritet që më 15 dhjetor të mbledhë Kuvendin Kombëtar, i cili vjen pas dështimit të urdhërit të Lulzim Bashës, për riorganizimin e PD në...

Aktualitet 15:08 - 1 Nentor, 2017

Spastrime në PS/ Balla mbledh krerët e degëve

Sekretari i Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka thirrur në një takim 61 kryetarët e degëve të kësaj partie. Balla po diskuton me krerët e degëve për...

Aktualitet 10:09 - 5 Mars, 2017

“Dështimi” i organizimit/Protesta e PD-së vijon vetëm në Tiranë

Opozita vijon prej 18 shkurtit protestën para godinës së Kryeministrisë. Eksponentë të Partisë Demokratike dhe qytetarë të shumtë po qëndrojnë prej 16 ditësh në çadrën e...

Aktualitet 11:53 - 15 Shkurt, 2017

Gati udhëzimi/ Basha nuk do kandidojë kryetarët e degëve për deputetë

Partia Demokratike nuk do të kandidojë kryetarët e degëve të saj për deputetë. Burime nga selia blu thanë për CityNews se kryetari i Partisë Demokratike Lulzim...

Aktualitet 14:29 - 15 Dhjetor, 2016

Çfarë po ndodh me opozitën/Një skaner mbi situatën e vërtetë të PD, nga jugu në veri

Forca më e madhe politike në vend 6 muaj përpara ditës së zgjedhjeve ende nuk ka gati strukturat e saj në bazë. Nga jugu në veri,...

Life Style 11:26 - 7 Dhjetor, 2014

Caji i bërë nga degët e dardhës pastron veshkat dhe përmirëson pamjen

Për 3-4 muaj të konsumit të rregullt të çajit do të zhduken “fluturat” para syve, përmirëson pamjen, dhe përmirëson funksionimin e veshkave. Merreni një degë të...