Connect with Us

All posts tagged "defekte"

Blog 09:04 - 22 Shkurt, 2021

Si na bëri të palumtur evolucioni

Nga Rafa Euba “Psychology Today” Shkrimtari francez Gustav Flober, mendonte se 3 kushtet e nevojshme për lumturinë ishin budallallëku, egoizmi dhe shëndeti i mirë. Nga të...

Moti i keq dëmton rrjetin e shpërndarjes/ Më të prekurat Kukësi dhe Vlora
Sociale 16:33 - 27 Dhjetor, 2020

Moti i keq dëmton rrjetin e shpërndarjes/ Më të prekurat Kukësi dhe Vlora

Moti i keq që ka përfshirë gjatë 24 orëve të fundit territorin shqiptarë ka krijuar defekte në rrjetin shpërndarjes dhe të furnizmit me energji në disa...

Blog 08:33 - 18 Tetor, 2020

Lajmi i mirë/ Defektet në zemër, nuk e rrisin rrezikun e simptomave të rënda nga Covid-19

Në atë që mund të cilësohet si një lajm qetësues për ata që kanë lindur me një defekt në zemër, një studimi i ri zbulon se...

Përplasjet Rama-Meta/ Mustafaj: Presidenti ka të drejtë në shumicën e gjërave, mes tij dhe Bashës s’ka rivalitet
Politikë 19:05 - 15 Tetor, 2020

Përplasjet Rama-Meta/ Mustafaj: Presidenti ka të drejtë në shumicën e gjërave, mes tij dhe Bashës s’ka rivalitet

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, ka folur për përplasjet mes presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama. Mustafaj i dha të drejtë Metës, ndërsa pretendon se...

Fashion 16:12 - 31 Korrik, 2020

9 truket e veshjeve që ndihmojnë yjet e Holliwood-it të duken mahnitëse

Të famshmit, ashtu si edhe ne kanë të metat e tyre që mundohen gjithnjë t’i fshehin në mënyrën më të mirë të mundshme. Ata kërkojnë gjithnjë...

Halim Kosova sulmon Gazmend Bardhin/ Trokita në derën e PD dhe mu përgjigj një zë as burrë as grua
Shëndeti 20:51 - 27 Qershor, 2020

“Koronavirusi nuk ka kaluar”/ Mjeku Halim Kosova: Duhet të kemi vigjilencë maksimale

Mjeku Halim Kosova tha se situata e koronavirusit nuk ka kaluar, ndaj edhe qytetarët duhet të tregohen të kujdesshëm. Kosova deklaroi se duhet të shmangen kontaktet...

Horoskopi 18:31 - 13 Qershor, 2020

Arrogantë dhe të pabesë/ Defektet më të mëdha të shenjës së Dashit

Impulsiviteti. Një nga defektet e të lindurve në shenjën e Dashit është impulsiviteti. Të jesh impulsiv do të thotë të flasësh dhe të veprosh instinktivisht, veçanërisht...

Sociale 17:41 - 22 Nentor, 2019

Defekti në rrjet/ Unaza e Re dhe Yzberishti mbeten pa drita

Një pjesë e Unazës së Re dhe zonës së Yzberishtit kanë mbetur pa energji ditën e sotme. Lajmin e bën të ditur vetë OSHEE, që njofton...

Femra 14:00 - 15 Qershor, 2015

Disa gjëra që i shihni si defekte, por femrat nuk duhet t’i ndryshojnë

  Shumica e femrave, pa marrë parasysh moshën, nuk mund të pajtohen me pamjen vetjake dhe gjithmonë u shkon mendja te disa imtësi të cilat me...

Life Style 20:00 - 20 Maj, 2015

“Defektet” që do ta largojnë atë nga ju

Skenari është i njohur, jeni njoftuar, ndiheni të ngazëllyer, keni filluar një bisedë interesante dhe keni shkëmbyer numrat. Por, pas një ose ndoshta disa takimeve, njëra...