Connect with Us

All posts tagged "debora"

Aktualitet 08:49 - 13 Mars, 2019

Foto-Reshjet e dëborës/ ARRSH tregon akset problematike

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon drejtuesit e mjeteve për situatën në akset kryesore rrugore në vend. ARRSH bën të ditur...

njoftimi i ARRSH per rruget
Aktualitet 13:17 - 23 Shkurt, 2019

ARRSH bën njoftimin e rëndësishëm/ Apel drejtuesve të mjeteve

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë sërish informacion për situatën në vend si pasojë e motit të keq me erëra të forta. Në një njoftim për mediat,...

Aktualitet 09:20 - 12 Shkurt, 2019

Foto-Moti i keq/ ARRSH informon për situatën e rrugëve, akset problematike

Nisur nga situata e motit, ARRSH informon të gjithë drejtuesit e automjeteve, për gjendjen e akseve rrugore kryesore në vend. Në një njoftim për mediat të...

njoftimi i ARRSH per rruget
Aktualitet 09:16 - 31 Janar, 2019

Foto-Reshjet e dëborës/ ARRSH informon mbi gjendjen e rrugëve

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon drejtuesit e mjeteve për gjendjen e akseve kryesore rrugore në vend. ARRSH bën të ditur...

Aktualitet 09:18 - 28 Janar, 2019

ARRSH informon për situatën e rrugëve/ Akset më problematike

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon drejtuesit e mjeteve për gjendjen e akseve kryesore rrugore në vend. Në një njoftim për...

Aktualitet 09:33 - 26 Janar, 2019

Foto-Moti i keq/ ARRSH informon për situatën e rrugëve

Nisur nga situata e motit në vend, Autoriteti Rrugor Shqiptare jep informacione, në lidhje me gjendjen e akseve kryesore në vend. Në një njoftim për mediat,...

Aktualitet 11:25 - 25 Janar, 2019

Rikthehet dëbora/ Në këto akse lëvizet me zinxhirë

Reshjet e dëborës që kanë filluar mëngjesin e sotëm kanë krijuar probleme të shumta në Jug dhe në Veri të vendit. Gjendja më problematike paraqitet në...

Aktualitet 09:58 - 23 Janar, 2019

Reshjet e dëborës/ Ministria e Mbrojtjes bën bilancin, rrugët e izoluara

Nisur nga situata e motit, Ministria e Mbrojtjes ka bërë një bilanc të situatës së rrugëve në të gjithë territorin e vendit. Sipas informacioneve zyrtare, disa...

Aktualitet 09:16 - 16 Janar, 2019

Foto-Moti i keq/ ARRSH: Ja akset rrugore problematike

Nisur nga moti i keq që ka përfshirë Shqipërinë, Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacion për situatën e akseve rrugore në vend si pasojë e motit...

ARRSH, akset problematike, qarkullimi me zinxhire
Aktualitet 09:02 - 15 Janar, 2019

Foto/ ARRSH informon për situatën e rrugëve, akset problematike

Nisur nga moti i keq dhe reshjet e dëborës që kanë përfshirë një pjesë të territorit të Shqipërisë, gjatë ditëve të fundit, Autoriteti Rrugor Shqiptar informon...

Aktualitet 13:39 - 11 Janar, 2019

Dëbora “izolon” Korçën/ Vetëm një borëpastruese për gjithë qytetin

Reshjet e dendura të dëborës të rëna gjatë ditëve të fundit kanë shkaktuar vështirësi dhe izolim të disa zonave në disa qarqe të vendit. Një ndër...

Aktualitet 10:29 - 11 Janar, 2019

Moti i keq/ Autoriteti rrugor tregon akset problematike

Shqipëria është përfshirë nga moti i keq. Zona të tëra kryesisht malore janë nën pushtetin e dëborës. Sipas Autoritetit Rrugor Shqiptar, në krahasim më një ditë...

Aktualitet 08:54 - 11 Janar, 2019

Izolohet Dibra/ Trashësia e dëborës mbi 1.5 metër

Reshjet intensive të dëborës në disa qarqe të vendit kanë izoluar disa zona, ku situata më e rënduar paraqitet në qarkun e Dibrës. Mësohet se në...

Aktualitet 13:23 - 10 Janar, 2019

Dëbora arrin deri në 1.2 m/ Probleme të mëdha në disa qarqe

Reshjet e dendura të dëborës, që kanë prekur të gjithë vendin, në disa zona janë bërë shumë problematike. Qarqet më të prekura dhe me më shumë...

kryeministri edi rama me studentet
Aktualitet 11:52 - 10 Janar, 2019

Foto-Qytetarët “i nxjerrin bojën” Ramës/ Dil e shiko realitetin, por kujdes se thyen qafën

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot duke publikuar disa foto të angazhimit të punonjësve për të përballuar situatën e vështirë në vend, për shkak të...

Aktualitet 09:58 - 10 Janar, 2019

Foto-Reshjet e dëborës/ ARRSH: Akset problematike, ku duhet të përdorni zinxhirë

Pothuajse i gjithë territori shqiptar është përfshirë nga moti i keq, me reshje dëbore, ngrica dhe shi. Ndërkohë Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë informacione rreth gjendjes...

Aktualitet 09:16 - 10 Janar, 2019

Shqipëria nën “pushtetin” e dëborës/ Ndërpritet mësimi në disa shkolla

Reshjet e dëborës të cilat kanë përfshirë shumicën e qarqeve në Shqipëri gjatë ditëve të fundit, mbrëmjen e djeshme nuk kanë kursyer as Tiranën. Ndonëse me...

Aktualitet 09:09 - 10 Janar, 2019

Foto-Reshje të dendura dëbore në Maliq/ Trashësia arrin në 70 cm

Gjatë orëve të natës dhe në vazhdim reshje të dendura dëbore kanë rënë në disa nga qarqet e vendit. Mësohet se në qarkun e  Korçës, reshjet...

Aktualitet 08:57 - 10 Janar, 2019

Video-Moti ekstrem/ Aksi Qafë Thanë-Korçë, 24 orë në monitorim, asnjë bllokim

Moti i keq që ka përfshirë vendin është shoqëruar me reshje të dendura dëbore në disa qarqe të vendit, kryesisht në veri, verilindje dhe juglindje. Por,...

Aktualitet 22:09 - 9 Janar, 2019

Dëbora në Korçë/ Ndërpritet proçesi mësimor

Shkollat e qarkut të Korçës do të jenë të mbyllura për ditën e nesërme. Lajmi është bërë i ditur nga drejtuesit e arsimit, pas reshjeve të...

Aktualitet 18:40 - 9 Janar, 2019

Dëbora bllokon Korçën/ Asnjë borëpastruese në rrugë

Dëbora e dendur ka mbuluar të gjitha rrugët e bulevardet kryesore të qytetit të Korçës dhe deri më tani kompania që ka marrë marrë përsipër pastrimin...

Aktualitet 15:53 - 9 Janar, 2019

Moti i keq/ Orteku bllokon Dardhën

Moti i keq dhe reshjet e mëdha të dëborës kanë qenë problematike  për të gjitha zonat e thella të vendit. Një ortek ka bllokuar rrugën që...

Aktualitet 13:32 - 9 Janar, 2019

Fshatrat e bllokuara nga dëbora/ Shehu: Asnjë masë nga autoritetet

Deputeti demokrat në Qarkun e Gjirokastrës, Tritan Shehu ka reaguar për  bllokimin e rrugëve nga moti i keq që ka paralizuar vendin. Në një postim në...