Connect with Us

All posts tagged "debimi"

Ministri i Brendshem, Sander Lleshaj ne Kuvend
Politikë 11:01 - 3 Shkurt, 2020

Lleshaj justifikon dëbimin e shtetasit turk/ Nuk kërkoi azil politik

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i është përgjigjur sot në seancën e Kuvendit, interpelancës së kërkuar nga detuteti Artur Roshi, në lidhje me dëbimin e shtetasit...

Kronika 11:15 - 21 Janar, 2020

“Afati për largimin nga territori 0 ditë”/ Zbardhet urdhëri për dëbimin e gylenistit

Tre javë nga largimi me dhunë nga Shqipëria, zbardhet urdhri i dëbimit për mësuesin turk Harun Çelik, i konsideruar mbështetës i Gylenit, kundërshtarit më të madh...

Politikë 10:40 - 16 Janar, 2020

Dëbimi i dy iranianeve nga Shqipëria/ Flet eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare

Eksperti i marrëdhënieve ndërkombëtare, prof. Dr. Tonin Gjuraj është shprehur sot se vrasja e Qasem Soleimanit, nga ana e amerikanëve, ka qenë një veprim i duhur....

Bota 14:43 - 4 Dhjetor, 2019

Gjermania dëbon diplomatët rusë pas vrasjes në Berlin

Gjermania ka dëbuar dy diplomatë rusë, punonjës të ambasadës ruse në Berlin, pasi prokurorët gjermanë thanë se kanë dëshmi për përfshirjen e tyre në vrasjen e...

Bota 15:11 - 23 Gusht, 2019

Gjermania dëbon gjithnjë e më shumë të huaj/ Zbardhen shifrat  

Shumica e të dëbuarve në vitin 2018 qenë qytetarëve të vendeve të Evropës Lindore, në veçanti shqiptarë, ukrainas dhe serbë. Këto shifra i njoftoi në Bundestag...

Aktualitet 22:23 - 30 Prill, 2019

Nga grabitjet me dhunë, te dëbimi nga Gjermania/ Zbardhen faktet e reja për vëllain e Ervin Salianjit

Zbardhen dy dënimet e vëllait të ish-deputetit demokrat në Gjermani dhe dëbimi i tij. Mashtrimi i deputetit Salianji për të vëllain dhe garancia për shpëtimin nga...

Aktualitet 21:25 - 7 Mars, 2019

Dëbimi i gazetares britanike/ Bumçi: Rama është në fazë paranoje

Ditën e sotme në media qarkulloi lajmi për mosdhënien e lejeqëndrimit gazetares britanike Alice Taylor e cila kishte kërkuar shtyrjen e lejeqëndrimit në Shqipëri. Ky veprim...

Aktualitet 14:30 - 22 Dhjetor, 2018

Dëbimi i ambasadorit/ Deklarata të ashpra nga Irani

Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme të Iranit, Bahram Qasemi, ka protestuar ndaj Shqipërisë, duke i quajtur të  papranueshme masat e marra nga Tirana ndaj...

Aktualitet 13:02 - 20 Dhjetor, 2018

Dëbimi i diplomatëve/ Irani: Shqipëria viktimë e SHBA dhe Izraelit

Irani ka fajësuar Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Izraelin për dëbimin e ambasadorit të Iranit në Tiranë si dhe një zyrtari tjetër, të cilët akuzohen...

Aktualitet 12:26 - 20 Dhjetor, 2018

Dëbimi i ambasadorit iranian/ Basha akuza të forta qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas dëbimit nga Shqipëria dhe shpalljes non-grata të ambasadorit iranian. Në një postim në rrjetet sociale, Basha shkruan...

Aktualitet 11:48 - 20 Dhjetor, 2018

Largimi i ambasadorit iranian/ Deputeti akuzon qeverinë për terrorizëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, e ka cilësuar largimin e ambasadorit iraninan në Tiranë si të vonuar dhe të pasinqertë. Në një postim...

Aktualitet 09:46 - 20 Dhjetor, 2018

Dëbimi i dy iranianëve/ Berisha përshëndet vendimin e qeverisë, por…

Pas vendimit të qeverisë shqiptare për dëbimin e ambasadorit të Iranit si dhe një zyrtari tjetër, ka reaguar edhe ish-kryeministri i vendit, Sali Berisha. Përmes një...

Aktualitet 22:45 - 6 Prill, 2018

Ministri i Jashtëm rus flet për dëbimin e diplomatëve

“Vendet perëndimore nuk duhet të presin që Moska të rrëfejë të gjitha mëkatet vdekjeprurëse dhe të kërkojë falje”, u tha gazetarëve të premten ministri i Jashtëm...

Aktualitet 20:07 - 28 Mars, 2018

Dëbimi i diplomatit rus/ Zaev: Nuk duhet të ndikojë në marrëdhëniet me Moskën

Kryeministri Zoran Zaev nëpërmjet një konferencën për shtyp e konfirmoi informatën e dhënë nga ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov lidhur me dëbimin e diplomatit...