Connect with Us

All posts tagged "debim"

Kronika 23:16 - 10 Janar, 2020

Dëbimi i mësuesit “Gylenist”/ Lleshaj: Policia nuk merr leje tek ministri

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar për deportimin e mësuesit turk Harun Çelik, i cili është mbështetës i Fethullah Gylen, kundërshtarit të përbetuar të presidentit...

Politikë 14:16 - 2 Janar, 2020

Dëbimi i “Gylenistit”/ Eurodeputetja rumune kritikon ashpër qeverinë

Shqipëria merr kritika pas dëbimit të mësuesit turk Harun Çelik, i cili është mbështetës i Fethullah Gylen, kundërshtarit të presidentit turk Recep Tayip Erdogan. Eurodeputetja rumune...

Aktualitet 09:57 - 6 Janar, 2019

Kush dëbohet nga Gjermania dhe kur?/ Flet ministri i Brendshëm

Ministri i Punëve të Brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer synon dëbime më të shpejta të atyre azilkërkuesve që kryejnë vepra penale. Por rregulloret se kur një...

ministri i brendshem, sander lleshaj
Aktualitet 21:25 - 20 Dhjetor, 2018

Dëbimi i ambasadorit të Iranit/ Lleshaj: Janë ndër financuesit e terrorizmit në botë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i ftuar në emsionion “Real Story”, në Vizion Plus ka komentuar dëbimin e ambasadorit të Iranit dhe një tjetër diplomati iranian....

Aktualitet 14:27 - 9 Dhjetor, 2018

Këshilli Studentor tregon pse e dëbuan pedagogun nga protesta

Këshilli Studentor ka reaguar me një njoftim pas tensioneve që u shkaktuan nga largimi i pedagogut Jani Marka nga protesta e studentëve para Ministrisë së Arsimit....

Aktualitet 23:55 - 26 Nentor, 2018

Basha fillon sulmet ndaj Berishës/ Mbante oligarkët në paradhomë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në emisionin “A” të Adi Krastës në News 24, ka pranuar se në paradhomat e PD-së ka pasur...

Aktualitet 21:02 - 4 Tetor, 2018

Komplot për sulm kibernetik/ Holanda dëbon 4 shtetas rusë

Shërbimet e Sigurisë të Holandës kanë dëbuar 4 shtetas rusë në muajin prill të këtij viti. Ata akuzohen se qëndrojnë prapa një komploti, që kishte ne...

Aktualitet 14:45 - 24 Gusht, 2018

32 vjeçari shqiptar dëbohet sa zbret nga avioni/ I zbardhet e shkuara e tij

Një shqiptar ka tentuar të hyjë në Itali si turist, por është kthyer mbrapsht që në kontrollin e parë në aeroport. 32 vjeçari u kap në...

Aktualitet 13:42 - 19 Korrik, 2018

U shit për prostitucion/ 3 deputetët shpëtojnë shqiptaren nga dëbimi

Zyra e Emigracionit në Britani ka rënë dakord të pezullojë dëbimin e një gruaje shqiptare dhe të vajzës së saj, pasi tre deputetë apeluan vendimin në...

Aktualitet 18:18 - 29 Mars, 2018

Dëbimi i diplomatit/ Ambasadori rus kërcënon Maqedoninë

“Nëse Maqedonia anëtarësohet në NATO, do të bëhet fushëbetejë e luftës midis NATO-s dhe Rusisë”. Me këtë paralajmërim ambasadori rus, Oleg Shçerbag, sqaroi se me anëtarësimin...

Aktualitet 16:29 - 27 Mars, 2018

Helmimi i ish-spiunit Londër/ NATO dëbon 7 anëtarë të misionit rus

Helmimi i ish-spiunit rus Sergei Skripal, ka sjellë një sërë dëbimesh të diplomatëve rus nga vendet e Bashkimit Evropian, SHBA-ja, Anglia dhe partnerët e tyre, mes...

Aktualitet 19:23 - 26 Mars, 2018

Dëbimi i diplomatëve rusë/ Reagon Ministria e Jashtme e Rusisë: Gjest provokues që…

Pas vendimit të marrë nga qeveria shqiptare dhe një sërë dëbimesh nga SHBA-të, Londra dhe disa vende të BE-së, të diplomatëve rusë, ka reaguar edhe Moska...

Aktualitet 18:13 - 26 Mars, 2018

Identifikohen dy diplomatët rus që u shpallën “non-grata”

Pas shpalljes “non-grata” të dy diplomatëve rusë në Tiranë, që sipas Ministrisë për Evropën dhe Punët e Jashtme, veprimtaria e tyre nuk përputhej me statusin e...

Aktualitet 08:21 - 17 Mars, 2017

Shihnin porno në zyrë/Dëbohen katër gjyqtarë

Katër gjykatës britanikë kanë humbur vendin e punës, pasi u zbulua se shihnin materiale pornografikë në kompjuter në zyrat e tyre. Sic shpjegon kanali Sky News,...

Aktualitet 08:49 - 22 Shkurt, 2017

Amnesty International: Rreth 20 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE

Amnesty International ka publikuar raportin për Shqipërinë, për vitin 2016-2017, ku vendi ynë renditet në vendin e 62. Në paragrafin për Shqipëri theksohet miratimi i Reformës  në...

Aktualitet 19:07 - 29 Korrik, 2016

Mbi 800 shqiptarë u dëbuan nga Gjermania gjatë qershorit

Rreth 820 shtetas nga Shqipëria u dëbuan nga shteti gjerman gjatë muajit qershor. Ambasada gjermane në Tiranë bëri me dije të dhënat mujore të fluturimet të...

Bota 16:15 - 30 Shtator, 2015

Policia italiane debon refugjatet ne kampin e improvizuar ne kufi me Francen

​Disa refugjatë që jetonin në një kamp të improvizuar midis Italisë dhe Francës janë dëbuar me forcë nga forcat policore, mbi supozimet se po vjedhin energji...

Bota 16:10 - 1 Shtator, 2015

Rusia dëbon një diplomat ukrainas

Ministria e Jashtme e Rusisë ka thënë se Moska ka dëbuar një diplomat ukrainas, në shenjë hakmarrjeje për dëbimin e një diplomati rus nga Kievi. Detaje...

Kronika 09:22 - 13 Korrik, 2015

Italia dëbon Alban Elezin, nuk ka prova se ka rekrutuar njerëz për ISIS

Autoritetet italiane kanë vendosur të dëbojnë shtetasin shqiptar Alban Elezi. Vendimi erdhi pasi gjykata italiane liroi 38-vjeçarin e arrestuar pak kohë më parë në Shqipëri dhe...