Connect with Us

All posts tagged "debati"

Lajme 12:28 - 7 Prill, 2020

Video-“O budalla rri, o budalla”/ Degjeneron debati mes Nazarkos dhe Mukës, “shpërthejnë” në fyerje personale

Ka degjeneruar në fyerje dhe etiketime personale debati mes ish-zv.ministrit të Arsimit, Taulant Mukës dhe analistit Shpëtim Nazarko. Mbrëmjen e djeshme, në emisionin e Artur Zhejit,...

Histori 09:00 - 21 Janar, 2020

Dalin dokumentet sekrete/ Kur Kennedy debatonte me ambasadorin, që s’i jepte vizë për Shqipëri

Publikohen disa dokumente të nxjerra nga arkivat sekrete të Ministrisë së Punëve të Jashtëme në Tiranë (tashmë të deklasifikuara), të cilat bëjnë fjalë mbi një korespodencë...

Politikë 11:20 - 4 Janar, 2020

“Ky është një provokim”/ Edvin Kulluri i kundërpërgjigjet aktivistit

Pak ditë më parë, Endri Shabani shkruante në një postim në rrjetet sociale shkruante se prindërit na kanë gënjyer dhe se me punë të ndershme nuk...

Politikë 08:37 - 3 Janar, 2020

“Mua s’më kanë gënjyer prindërit, as Mjafti e as Rilindja”/ Aktivisti i njohur flet pa “dorashka”   

Aktivisti Zirkon Disha ka reaguar pas një shkrimi të publikuar nga Endri Shabani, me titull “Prindër na gënjyet”. Aktivisti Endri Shabani shkruante ndër të tjera se...

Politikë 21:42 - 19 Nentor, 2019

“Të marrin armët”/ Patozi mesazh Metës: “Trego thelbin e krizës”

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi,  është shprehur se debati për krizën politike është fetishizuar dhe nuk është më realist. Sipas Patozit, në rast se Presidenti...

Politikë 10:46 - 11 Nentor, 2019

Po Marsida çfarë mendimi ka?

Prej disa ditësh, mediat kanë filluar aludimet që në qendër të konfliktit të sotem, midis mazhorancës dhe Presidentit, është dëshira e Presidentit për të emëruar si...

Politikë 22:28 - 9 Nentor, 2019

Mesila Doda “thumbon” Baton Haxhiun/ “Të shkojë të mësojë ndonjë valle nga Beogradi”

Ish-deputetja e PDIU Mesila Doda, në një intervistë për emisionin “Mos i fol Shoferit” , ka thumbuar me tone ironike analistin Baton Haxhiu. Autorja e programit,...

Opinione 13:11 - 7 Nentor, 2019

“Betejat e Skënderbeut dhe ato të Tendës së Qypit e Grykës së Mezhgoranit”/ Gjekmarkaj: Pse krahasimi i Milos duhet mbajtur gjatë në kujtesë  

Nga Agron Gjekmarkaj Me historianin Paskal Milo mundesh të bësh bisede civile në çdo rast pa rënë dakord ! E tille ishte edhe ajo në emisionin...

Politikë 11:06 - 6 Nentor, 2019

“S’të lë të më fyesh”/ Sonila Meço sherr me deputetin socialist

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Tempora” ka pasur një debat të fortë mes gazetares Sonila Meço dhe deputeti socialist Ervin Bushati. Debati ka filluar, pasi Sonila...

Politikë 22:23 - 17 Tetor, 2019

“Ju uroj gjullurdi të mbarë”, Rama ia “ngec” ministrit Cakaj pyetjet e panelit të “Open”

Kryeministri Edi Rama ka folur sot për negociatat në BE dhe rrugën e vështirë të Shqipërisë, pasi pritet një jo, por nuk harroi që të bënte...

Kultura 17:41 - 17 Tetor, 2019

Akademia suedeze mbron vendimin për Nobelin ndaj Peter Handkes

Akademia Suedeze i doli në mbrojtje vendimin e saj për t’i dhënë çmimin Nobel për letërsinë për vitin 2019, shkrimtarin austriak Peter Handke. Sipas Akademisë ai...

Politikë 10:15 - 9 Tetor, 2019

Fillon me debate seanca parlamentare/ Nuk përmbahet Kujtim Gjuzi

Deputetit të opozitës parlamentar, Kujtim Gjuzi duket se nuk i del lehtë inati me kryeparlamentarin Gramoz Ruçi, i cili nuk i dha fjalën të replikojë me...

Opinione 21:43 - 29 Gusht, 2019

Nga Mero Baze/ Ditmir Bushati po ndërton një fabul të vetën politike

Ditmir Bushati nuk është në sherr me Partinë Socialiste, për atë që ka ndodhur në Shkodër. Për atë që ka ndodhur në Shkodër mund të jetë...

Bota 09:06 - 26 Gusht, 2019

Për pushime në Siri/ Debat për refugjatët, a kanë ende nevojë për mbrojtje  

A kanë refugjatët ende nevojë për mbrojtje, nëse mund të shkojnë për një kohë të shkurtër në vendlindje, prej së cilës kanë marrë arratinë? Debati ka...

Politikë 17:01 - 12 Gusht, 2019

PD nuk i ndahet Valdrin Pjetrit/ Paralajmëron dokumenta të reja

Partia Demokratike ka reguar sërish lidhur me debatin e hapur me kryebashkiakun e Shkodrës Valdrin Pjetri, icili u shpreh se nuk është ai e keqja e...

Lajm i Rekomanduar 11:37 - 30 Korrik, 2019

Faktet/ Ja ku mund t’i gjejë Rama, 30 milion eurot për ndërtimin e Teatrit

Në gati një vit, ka një debat mes artistëve dhe kryeministrit Edi Rama në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar dhe ngritjen e një të riu....

Politikë 10:14 - 28 Korrik, 2019

Debati për Teatrin/ Rama “përdor” artistët

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të reagojë për Teatrin duke përdorur artistët që janë pro ndërtimit të një godine të re. Këtë radhë Rama i është...

Politikë 08:59 - 26 Korrik, 2019

Plas “lufta” mes Hysenbelliut dhe Çim Pekës/ Gazetari del zbuluar

Një debat ka “shpërthyer” në rrjetet sociale, mes gazetarit Çim Peka, dhe pronarit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Një ditë më parë, gazetari Çim Peka ka...

Aktualitet 12:11 - 18 Korrik, 2019

Foto-Spiropali debaton me Ruçin/ Çfarë nuk u pa nga seanca e Kuvendit

Kuvendi i Shqipërisë, prej orës 10:00 është vijon seancën plenare, e fundit për këtë sesion parlamentar. Por, ndërkohë që vijonë diskutimet sipas rendit të ditës, një...

Aktualitet 11:16 - 16 Korrik, 2019

Kompensimi i banorëve të prekur nga tërmeti në Korçë/ Andi Përmeti debat me Petro Koçin

Komisioni Parlamentar i Ligjeve është mbledhur sot, ku ndër të tjera është diskutuar edhe në lidhje me Ligjin për Mbrojtjen Civile. Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi...

Aktualitet 23:01 - 10 Korrik, 2019

“Unë të q* ty dhe Mero Bazen edhe Edi Ramën”/ Degradon debati mes avokat Goxhajt dhe Bledi Manes

Avokat Altin Goxhaj dhe gazetari Bledi Mane janë përplasur në një debat të ashpër në studion e emisionit “Arena” në Ora News. Debati ka degraduar deri...

Aktualitet 09:43 - 9 Korrik, 2019

Debat i zjarrtё pёr shpёtimin e migrantёve nё det

Nё politikёn gjermane po debatohet me zjarr pёr shpёtimin e migrantёve tё rrezikuar nё Mesdhe. Edhe nga radhёt e qeverisё federale sinjalet janё kontradiktore. Ministria e...

Presidenti Meta, kryeministri Rama, kreu i PD, Basha
Aktualitet 17:32 - 8 Korrik, 2019

Debati për 30 Qershorin/ Rama “falenderon” Metën, ironizon Bashën

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit ka folur në seancën e posaçme për shkarkimin e Ilir Metës. Sipas tij, Ilir Meta ia bën më të...