Connect with Us

All posts tagged "debatet"

Si duhet të ndryshojnë debatet e kandidatëve për president?
Bota 20:15 - 24 Tetor, 2020

Si duhet të ndryshojnë debatet e kandidatëve për president?

Shtimi i një butoni për mbylljen e mikrofonit në debatin e fundit presidencial, mund të jetë ndryshimi i parë mes disa ndryshimeve për debatin e ardhshëm...

Lëvizja e popullsisë/ Dibrës dhe Gjirokastrës i ikën nga një deputet
Politikë 12:26 - 22 Tetor, 2020

“Mos ma ngri gishtin”/ Përplasje mes Hajdarit dhe Hysit: Do shkojmë të gjithë në QSUT

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë është shoqëruar me përplasje mes deputetes Rudina Hajdari dhe nënkryetares së Kuvendit, Vasilika Hysi. Deputetja Hajdari ka kërkuar 3...

Skandali me makinën 100 milionëshe/ Sandër Lleshaj nuk e fut dot në xhep BMW-në luksoze
Politikë 10:26 - 9 Shtator, 2020

Skandali me BMW-në luksoze të Sandër Lleshajt/ Makina qarkullon me targa falso

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj bëri paradën e modës në parlament dy ditë më parë, ku nuk e ka fshehur makinën e tij luksoze 100 milionëshe,...

SHBA, Shërbimi Postar në qendër të debateve
Bota 16:51 - 22 Gusht, 2020

SHBA/ Shërbimi Postar në qendër të debateve

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan zhvillon sot një seancë emergjente të pazakontë, ku demokratët do të përpiqen të miratojnë një financim për Shërbimin Postar, ndërsa...

Arrestohen 6 persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Politikë 11:38 - 30 Korrik, 2020

“Supë të ndenjur apo supë me krimba”/ Murrizi ngre tonet në Kuvend: Keni harruar se….

Deputeti demokrat Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka folur me tone të forta, ndërsa kujtoi edhe grevën e urisë që Ilir Meta, në...

Politikë 12:14 - 10 Korrik, 2020

“Nuk dinë çfarë kanë firmosur”/ Alimadhi përplaset me Murrizin: Ke falsifikuar firmat

Mbledhja e sotme e Komisionit parlamentar të ligjeve është shoqëruar me debate të forta. Mësohet se deputeti Adriatik Alimadhi ka akuzuar në kreun e grupit parlamentar...

Shqipëria i bashkohet Nismës së Rrjetit të Pastër/ Yuri Kim: Vendim i rëndësishëm
Politikë 13:04 - 9 Korrik, 2020

Debatet e forta në parlament/ Balla takim me Yuri Kim

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka folur me tone mjaft të forta sot në sallën e parlamentit, ndërsa i drejtoi edhe një mesazh kreut të grupit parlamentar...

Politikë 13:20 - 25 Qershor, 2020

34 mijë dosje pa u gjykuar/ Murrizi bën deklaratën e fortë: Ish-sigurimsat në krye të shtetit?

Deputeti demokrat Myslim Murrizi ka folur sot sërish në lidhje me ish-sigurimsat, të cilët sipas tij sot janë nëpër institucionet shtetërore. Nga foltorja e Kuvendit, deputeti...

“Këtij të Besës i them fat unë!”/ Gazetari tallet keq me ministren e Ramës
Opinione 22:51 - 18 Qershor, 2020

Kur nxehet shoqja Besa!

Ministrja e Arsimit Besa Shahini pasi sulmoi maturantët si politikë se fundmi është hedhur në llogoren e luftës me pedagogët që kritikuan testin e maturës së...

Covid-19 “merr me radhë” socialistët/ Infektohet Damian Gjiknuri
Politikë 20:32 - 16 Qershor, 2020

Përfundon mbledhja e Këshillit Politik/ Gjiknuri akuza PD-së: Devijoi bisedën, i është kthyer skemës së KQZ

Ka përfunduar pas tre orësh diskutimesh mbledhja e radhës e Këshillit Politik. Nw fjalwn e tij pwr mediat, bashkëkryetari i tryezës Damian Gjiknuri është shprehur se...

Politikë 14:44 - 11 Qershor, 2020

“Doni të emëroni këshilltarin e Xhaçkës”/ Debate të forta mes Ruçit dhe ish-kryetares së komisionit të Medias për kreun e AMA-s

Mbledhja me dyer të mbyllura e konferences së kryetarëve është shoqëruar me debate të forta mes kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçi dhe  ish-kryetares së Komisionit të...

ministri pandeli majko
Politikë 12:44 - 16 Maj, 2020

“Lotët e tyre më detyrojnë…”/ Majko: Qëndrimi im për Teatrin, më i ‘vjetër’ se qeveria ku bëj pjesë, çfarë ndodhi në ‘98

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, ka reaguar për debatin e ashpër të ditëve të fundit mbi shembjen ose jo të Teatrit Kombëtar. Në një...

Atentati me tritol ndaj Preng Gjinit/ Vasili: Këto janë ngjarje të padëgjuara në botën europiane
Politikë 21:32 - 7 Maj, 2020

Debatet për Komitetin e Ekspertëve/ Nuk përmbahet Vasili: “Kësaj i thonë të zësh shkencën për fyti”

Pas debateve dhe aludimeve të shumta, kryeministri Edi Rama prezantoi sot Komitetin e Eksertëve. Por për ish kreun e LSI-së, Petrit Vasili një komitet ekspertësh që...

Blog 09:42 - 15 Prill, 2020

Televizioni viral/ Lajeni ekranin me dezinfektant dhe shpëtoni nga studiot e marrëzisë

Një rrëfim nga Stefano Benni Mirëmbrëma. Unë jam Mentoni juaj dhe sonte jemi këtu për një debat shumë të rëndësishëm. A kemi siguri për atë që...

Bota 14:46 - 22 Shkurt, 2020

DW: Pёrpjekja e parё pёr buxhetin e BE dёshtoi

Paraja i ka ndarё gjithmonё vendet anёtare tё BE, e nuk ёshtё ndonjё habi qё samiti i BE dёshtoi. Por grindja mes vendeve paguese dhe atyre...

Politikë 13:10 - 24 Janar, 2020

“Nga ‘Klubi i Romës’, tek gjyshja e Sazan Gurit”/ Perlat e së enjtes mbrëma

E enjta është një çmenduri e vërtetë në televizionet shqiptare. Por, nëse doni të mos acaroheni, shikoni emisionin e Artur Zhejit. Është një perlë e vërtetë....

Politikë 09:52 - 17 Janar, 2020

“Rekrutues prostitutash”/ Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar zbulon prapaskenat e debateve PD-PS

Ish-anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka reaguar ashpër në lidhje me të ashtuquajturat debate televizive mes PS dhe PD. Në një postim...

Politikë 10:32 - 11 Nentor, 2019

Debatet për Gjykatën Kushtetuese/ Hajdari apel deputetëve dhe presidentit

Deputetja Rudina Hajdari nga foltorja e Kuvendit i ka drejtuar një apel të fortë si presidentit por edhe deputetëve të parlamentit të gjejnë gjuhën e përbashkët...

Bota 10:20 - 29 Tetor, 2019

Grindjet e vogla gjermane për një çështje shumë të madhe

Në veri të Sirisë njerëzit po luftojnë me jetën dhe vdekjen. Ndërsa qeveria gjermane nuk e ka problem që edhe këtë skenë ta përdorë për grindje...

Politikë 10:07 - 17 Tetor, 2019

Monika tregon si e rreh Meten

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, e cila njëkohësisht është edhe bashkëshortja e presidentit kohët e fundit i ka bërë të përditshme daljet mediatike....

Politikë 12:45 - 3 Tetor, 2019

“Lartmadhëni ti vjen nga Lufta e Parë Botërore”/ Plas debati mes Ramës dhe Gjuzit

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një fjalë të gjatë në parlament, ku tentoi të justifikojë dështimin e tij në lidhje me proçesin e integrimit, duke...

Debati për dekoratat/ Rama tallet Metën, i publikon memen ku i jep medalje vetes
Politikë 09:58 - 30 Korrik, 2019

Dy konferenca të njëpasnjëshme/ Rama dhe Meta vijojnë “luftën” ?

Ndërsa përplasjet mes presidencës dhe qeverisë vijojnë në lidhje me situatën politike në vend, duket se kryeministri Edi Rama dhe presidenti Ilir Meta, asnjëri nuk do...

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese/ Pas ultimatuit të Kim reagon Soreca: KED të përfundoj sa më oarë vlerësimin e kandidatëve
Politikë 11:31 - 29 Korrik, 2019

Përplasjet për Teatrin Kombëtar/ Soreca mesazh të prerë qeverisë

Gjatë një aktiviteti të organizuar nga zyra e BE-së në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca i është përgjigjur interesit të gazetarëve edhe në lidhje me çështjen e...