Connect with Us

All posts tagged "debate"

Aktualitet 13:21 - 24 Nentor, 2020

“Babai flinte me sqepar poshtë krevatit”/ Motrat tregojë si e ëma i vrau të atin: Na kërkon falje nga burgu

Dy vajzat e Drane dhe Llesh Dedës kanë folur sot për vrasjen e babait të tyre nga nëna. me sqepar. Motrat Daniela dhe Xhystina Deda justifikojnë...

E quajti qelbësirë/ Arian Çani nuk ia përton të ftuarit: E bën për show
Aktualitet 08:30 - 21 Nentor, 2020

E quajti qelbësirë/ Arian Çani nuk ia përton të ftuarit: E bën për show

Debate të forta ka pasur mbrëmjen e djeshme në emisionin “Zonë e lirë të Arian Çanit, mes tij dhe studiuesit të ftuar Agron Dalipaj. Dalipaj teksa...

Mësimi online për studentët/ Rakacolli zbulon debatet brenda Komitetit të Ekspertëve
Sociale 23:22 - 2 Nentor, 2020

Mësimi online për studentët/ Rakacolli zbulon debatet brenda Komitetit të Ekspertëve

Studentët janë ngritur në pritesta, pas vendimit që mësimi në universitete të zhvillohet online për të paktën një muaj, sipasojë e pandemisë. Lidhur me këtë ka...

“O zhurmues i Ramës dhe Taulantit”, “Do lëpirëse?”/ Plas në studio mes Lefter Maliqit e Ralf Gjonit
Politikë 22:53 - 22 Tetor, 2020

“O zhurmues i Ramës dhe Taulantit”, “Do lëpirëse?”/ Plas në studio mes Lefter Maliqit e Ralf Gjonit

Debate të forta ka pasur sot mes dy deputetëve, Lefter Maliqi dhe Ralf Gjoni në “Politik On”. Shkak u bë deklarata e Maliqit, sipas të cilit,...

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz
Politikë 12:34 - 22 Tetor, 2020

Afera 400 milionë euro e inceneratorëve/ Hajdari ngre tonet: Pasuron vetëm dy njerëz

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka folur me tone mjaft të forta sot në seancën parlamentare, në lidhje me aferën e koncesionit të inceneratorëve. Hajdari theksoi se...

Rrëfehet Eli Fara/ Flet për marrëdhënien me ish-bashkëshortin: Fillova të hap sytë
Showbizz 23:01 - 18 Tetor, 2020

Rrëfehet Eli Fara/ Flet për marrëdhënien me ish-bashkëshortin: Fillova të hap sytë

Këngëtarja e njohur Eli Fara, ka folur si rrallëherë më parë për ish-bashkëshortin, me të cilin është martuar në moshë shumë të re. Eli Fara ka...

Debatet për Kodin Zgjedhor/ Varhelyi: Do shkoj t’i shoh vetë gjërat, me sytë hapur
Politikë 16:51 - 6 Tetor, 2020

Debatet për Kodin Zgjedhor/ Varhelyi: Do shkoj t’i shoh vetë gjërat, me sytë hapur

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e mirë, Oliver Varhelyi u shpreh sot se çështjen e reformës zgjedhore në Shqipëri, Brukseli po e ndjek me...

“Të largojmë të keqen nga vendi”/ Ristani: Personalisht nuk i preferoj listat e hapura
Politikë 12:47 - 1 Tetor, 2020

“Të largojmë të keqen nga vendi”/ Ristani: Personalisht nuk i preferoj listat e hapura

Anëtari i Kryesisë së PD, Arben Ristani ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend. Teksa ka folur për debatin për listat e hapura, Ristani...

Lleshaj nuk mohon dorëheqjen/ Jam në detyrë me përkushtim
Politikë 10:29 - 29 Shtator, 2020

Lleshaj nuk mohon dorëheqjen/ Jam në detyrë me përkushtim

Pak ditë më parë CNA.al paralajmëroi dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, i cili është përfshirë në shumë skandale gjatë kohëve të fundit. CNA.al ka...

Deputeti “shpërthen” ndaj Lleshajt/ Kukull në Policinë e Shtetit! E merr rrogën kot
Politikë 16:03 - 28 Shtator, 2020

CNA zbuloi dorëheqjen e Lleshajt/ Maliqi tregon kush po e mban në detyrë ministrin

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i përfshirë në shumë skandale gjatë kohëve të fundit është duke u larguar nga detyra e tij si ministër. CNA.al ka mësuar...

Sandër Lleshaj drejt dorëheqjes
Politikë 13:43 - 27 Shtator, 2020

Sandër Lleshaj drejt dorëheqjes

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i përfshirë në shumë skandale gjatë kohëve të fundit është duke u larguar nga detyra e tij si ministër. Zoti Lleshaj...

“Ju dija motrën e Gjergj Elez Alisë, dolët Bajloz”/ Gjekmarkaj tallet keq me Spiropalin
Politikë 22:44 - 24 Shtator, 2020

“Ju dija motrën e Gjergj Elez Alisë, dolët Bajloz”/ Gjekmarkaj tallet keq me Spiropalin

Ministrja socialiste, Elisa Spiropali, nuk e ka patur aspak të lehtë mbrëmjen e sotme përballë analisteve në studion e ‘Open’. Pasi u ironizua fillimisht nga analisti...

Rama mbledh drejtuesit e qarqeve/ Balla zbardh detaje nga takimi në selinë rozë
Politikë 22:16 - 21 Shtator, 2020

“Nënshkruat natën dhe e prishtët ditën”/ Balla debaton ashpër me analistin: Mos dëgjoni përrallat e Lulit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, ka debatuar ashpër mbrëmjen e sotme në ‘Open’ analistin Gjekmarkaj. Debati u zhvillua kur Gjekmarkaj foli me tone...

“Mos më jep mend mua”/ Rudina Hajdari përplaset me Baton Haxhiun
Politikë 22:18 - 17 Shtator, 2020

“Mos m’u drejto mua me atë gjuhë”/ “Plas” keq mes analistit dhe Rudina Hajdarit

Deputetja Rudina Hajdari ështe përplasur ashpër mbrëmjen e sotem në emisonin “Open” me kandidatin për deputet të Lulzim Bashës, i dënuar si mashtrues, Fitim Zekthi. Debati...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Lubonja tregon problemin e opozitës
Politikë 17:53 - 14 Shtator, 2020

Zgjedhjet e 25 prillit/ Lubonja tregon problemin e opozitës

Analisti Fatos Lubonja komentoi zhvillimet e fundit politike në rubrikën “Opinion” në news 24, duke u ndalur kryesisht te pritshmëritë për zgjedhjet e 25 prill 2020....

Analistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitetAnalistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitet
Bota 19:29 - 12 Shtator, 2020

Analistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitetAnalistët parashikojnë një natë zgjedhore plot paqartësi dhe dramacitet

Zgjedhjet presidenciale të 3 nëntorit mund të shoqërohen me pritje dramatike. Shtimi i vëllimit të votave me postë si rezultat i pandemisë, mund të rezultojë në...

Ilir Meta Monika KryemadhiQershiSkrapa
Politikë 16:49 - 1 Shtator, 2020

Listat e hapura përmbysin kandidatët e LSI/ Emrat sipas qarqeve

Partitë politike po bëhen gati për të finalizuar listat e kandidatëve, pra për të llogaritur cilët marrin më shumë dhe ku i maksimalizojnë votat. Debati në...

Video-mesazhi në mbrojtje të Gjukanoviç/ Rama tregon kush ja kërkoi
Politikë 20:20 - 27 Gusht, 2020

Video-mesazhi në mbrojtje të Gjukanoviç/ Rama tregon kush ja kërkoi

Debate dhekritika të hsumta ka pasur pasi kryeministri Edi Rama dje shpërndau një video-mesazh në mbështetje të presidentit Gjukanoviç. Por përse e bëri mesazhin mbështetës për...

Talat Xhaferri merr një tjetër mandat/ Rizgjidhet kryetar Kuvendi në Maqedoninë e Veriut
Kosova & Rajoni 19:15 - 21 Gusht, 2020

Talat Xhaferri merr një tjetër mandat/ Rizgjidhet kryetar Kuvendi në Maqedoninë e Veriut

Rizgjidhet për një tjetër mandat katërvjeçar në postin e kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferri. Mësohet se pas debateve në Kuvend, Xhaferi u...

Beteja me Covid-19/ Epidemiologu jep lajmin e mirë, një tjetër “armë” në shërbim të pacientëve
Blog 09:39 - 16 Gusht, 2020

Nga maskat tek imuniteti/ Tre debate të forta shkencore mbi koronavirusin

Edhe pse liderët politikë kanë mbyllur kufijtë si përgjigje ndaj COVID-19, shkencëtarët po bashkëpunojnë si kurrë më parë. Por koronavirusi (SARS-COV-2) është i ri – dhe...

“Plas” në parlament/ Deputeti debate me Alimadhin: Rrini si miza pas kalit, provoje sa iu vlen lëkura!
Politikë 10:35 - 30 Korrik, 2020

“Plas” në parlament/ Deputeti debate me Alimadhin: Rrini si miza pas kalit, provoje sa iu vlen lëkura!

Seanca e sotme në Kuvendin e Shqipërisë është shoqëruar me debate mes deputetëve, në lidhje me ndryshimet kushtetuese që pritet të miratohen sot. Ndërsa deputeti Adriatik...

Spiropali kapet me deputetin xhentëlmen/ “Përfaqësuesit diplomatikë s’janë gra që joshen me uiski”
Politikë 11:59 - 23 Korrik, 2020

Spiropali kapet me deputetin xhentëlmen/ “Përfaqësuesit diplomatikë s’janë gra që joshen me uiski”

Deputeti opozitar Kostaq Papa është përplasur sot në Kuvend me ministren e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin, Elisa Spiropali, pasi kërkoi një interpelancë me ministrin për...

Përfundon pas 5 orësh mbledhja e Këshillit Politik/ Vetëmdebate, palët larg paktit
Politikë 16:31 - 20 Korrik, 2020

Përfundon pas 5 orësh mbledhja e Këshillit Politik/ Vetëmdebate, palët larg paktit

Ka përfunduar pas më shumë se 5 orësh diskutime mbledhja e Këshillit Politik për Reformën Zgjedhore. Mësohet se mbledhjes është shoqëruar me debate mes palëve politike,...