Connect with Us

All posts tagged "debat"

“Kërko të falur…”/ Plas debati mes Ballës dhe juristit
Politikë 22:11 - 21 Shtator, 2020

“Kërko të falur…”/ Plas debati mes Ballës dhe juristit

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Ballaa dhe avokati Adriatik Lapaj janë përplasur ashpër mbrëmjen e sotme në “Open”. Lapaj shpjegoi përllogaritjen e Hercit në...

“Ju spiunoni median time!”/ Plas debati mes Bolinos dhe Zekthit
Politikë 21:41 - 17 Shtator, 2020

“Ju spiunoni median time!”/ Plas debati mes Bolinos dhe analistit

Karlo Boliono dhe kandidati për deputet i Lulzim Bashës, Fitim Zekthi, i dënuar si mashtrues kanë debatuar ashpër sonte në “Open”, ku po diskutohet nëse do e...

Jozefina Topalli zbulon marrëveshjen e fshehtë të Ramës, Metës dhe Bashës/ Ja cili është qëllimi i tyre
Politikë 18:26 - 12 Shtator, 2020

“Nuk hesht”/ Topalli “bën për ujë të ftohtë” Bashën: Largoi thuajse gjithë historinë e PD

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është shprehur mosbesuese ndaj nismës së Partisë Demokratike për reformim të brendshëm. Topalli tha se një debat e tillë u nis edhe përpara...

“Ku*va, plehra”/ Degjeneron debati LIVE në emision mes Albërie Hadërgjonaj dhe Arkiva Shqip
Showbizz 17:29 - 9 Shtator, 2020

“Ku*va, plehra keni dëmtuar Flori Mumajesin dhe Ermal Mamaqin”/ Degjeneron debati LIVE në emision mes Albërie Hadërgjonaj dhe Arkiva Shqip

Ka degjeneruar debati mes këngëtares Albërie Hadërgjonaj dhe Arkiva Shqip. Në një lidhje direkte në emisionin “Ftesë në 5” Albëria ka debatuar ashpër me drejtuesit e...

Bota 23:04 - 7 Shtator, 2020

Zgjedhjet në SHBA/ Kandidatët përgatiten për debatin e parë

Kalendari politik në fushatën zgjedhore presidenciale në Shtetet e Bashkuara është i ngarkuar me aktivitete, por më i prituri është debati i parë mes dy kandidatëve...

“O Shqipe që fluturon lart me zarzavate”/ Rama përplaset me Gjuzin për çështjen e detit
Politikë 18:47 - 7 Shtator, 2020

“O Shqipe që fluturon lart me zarzavate”/ Rama përplaset me Gjuzin për çështjen e detit

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, kryeministri Edi Rama është përplasur me deputetin Kujtim Gjuzi teksa po fliste për marrëveshjen me Greqinë për ndarjen...

Ilir Meta Monika KryemadhiQershiSkrapa
Politikë 16:49 - 1 Shtator, 2020

Listat e hapura përmbysin kandidatët e LSI/ Emrat sipas qarqeve

Partitë politike po bëhen gati për të finalizuar listat e kandidatëve, pra për të llogaritur cilët marrin më shumë dhe ku i maksimalizojnë votat. Debati në...

Debati për kufijtë detarë/ OMONIA: Marrëveshja mund të bëhet realitet me dialog mes qeverive
Politikë 21:15 - 29 Gusht, 2020

Debati për kufijtë detarë/ OMONIA: Marrëveshja mund të bëhet realitet me dialog mes qeverive

Bashkimi Demokratik i Minoritetit Etnik Grek (OMONIA), ka reaguar lidhur me debatin për çështjen e  kufijve detarë me Greqinë. Nëpërmjet një deklarate për shtyp, OMONIA thotë...

I nxorri videon e 2009/ Presidenca i përgjigjet Ballës: Tao, lëre kalemin dhe shtrëngo kallamin!
Politikë 17:49 - 28 Gusht, 2020

I nxorri videon e 2009/ Presidenca i përgjigjet Ballës: Tao, lëre kalemin dhe shtrëngo kallamin!

Presidenca i është përgjigjur kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla i cili pak më herët shpërndau një video të vitit 2009, ku shfaqej presidenti...

“Kjo bëhet pa filluar loja, jo në mes apo në fund të saj”/ Ish-ministri leksion Ramës: Ky quhet ç'ekulibrim
Politikë 12:46 - 30 Korrik, 2020

“S’kam asnjë lidhje me komunizmin, im atë po!”/ Rama debat në Kuvend me Alimadhin

Kryeministri Edi Rama ka debatuar sot në sallën e parlamentit me Kryetarin e Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi. Rama ka fyer Alimadhin duke i thënë se është...

“Kjo ju çon në burg”/ Kujtim Gjuzi braktis parlamentin: Në këtë moment fillon përgjegjësia juaj
Politikë 10:32 - 27 Korrik, 2020

Debat në Kuvend/ Gjuzi: Isha mbrëmë në Qafë Shtamë zbulova kanabis! Ruçi: Boll, ulu!

Seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me replikat Ruçi-Gjuzi për ccështjen e rregullores. Gjuzi akuzoi kryetarin e Kuvendit se seancën e kaluar s’i dha fjalën...

Alimadhi i përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Murrizit/ Marrëveshja me Ramën dhe dokumenti që i “mbyll gojën”
Politikë 10:43 - 23 Korrik, 2020

Deputeti i ankohet Ruçit/ “Nuk kam ku parkoj makinën te Kuvendi, na vendos gjoba policia”

Deputeti i opozitës parlamentare,  Adriatik Alimadhi ka debatuar me kryetarin e Kuvendit Gramoz Ruçi gjatë seancës plenare, teksa ngriti shqetësimin se nuk ka ku parkon makinën...

Nis me debate seanca plenare/ Gjuzi tregon forcën në Kuvend: Nëse doni sherr jam gati
Politikë 10:32 - 23 Korrik, 2020

Nis me debate seanca plenare/ Gjuzi tregon forcën në Kuvend: Nëse doni sherr jam gati

Ka nisur me debate senaca plenare e kësaj te enjtje ku protagonist edhe këtë herë ka qenë deputeti Kujtim Gjuzi. Gjuzi ka akuzuar kreun e grupit...

“E kam personale se ka jetuar disa vite me mamanë time”/ Ironia e Bushatit ndaj Manjës për Ramën
Politikë 22:50 - 16 Korrik, 2020

“E kam personale se ka jetuar disa vite me mamanë time”/ Ironia e Bushatit ndaj Manjës për Ramën

Deputeti socialist Ulsi Manja mbështet idenë e ndryshimit të kushtetutës, në të cilën do hiqej dorë nga koalicionet parazgjedhore mes partive. Në studion e “Open”, fjala...

Politikë 22:40 - 16 Korrik, 2020

“Ku e gjete këtë, m’qafsh?”/ Hajdari debaton “live” me analistin

Gjatë diskutimeve për ndryshimet kushtetuese, në studion e Open ka pasur debate me analistit Vehap Kola dhe deputetes Rudina Hajdari Debati nisi kur Kola tha se...

“Njollë turpi”/ Murrizi përplaset me Lubonjën : Do prish gjellën që u gatua më 1 prill
Politikë 22:14 - 16 Korrik, 2020

“Njollë turpi”/ Murrizi përplaset me Lubonjën : Do prish gjellën që u gatua më 1 prill

Deputeti Myslim Murrizi, ka debatuar me analistin, Fatos Lubonja për ndryshimet Kushtetuese, në studion e Real Story në News 24. Ky i fundit deklaroi se këto...

Nga Astrit Patozi/ Si lepuj, që i hakërrehen njëri-tjetrit
Politikë 20:18 - 15 Korrik, 2020

Nga Astrit Patozi/ Si lepuj, që i hakërrehen njëri-tjetrit

Marrëveshja e 5 qershorit ishte një ndyrësi politike, ngado që ta kapësh. Le të jenë vendas apo ndërkombëtarë ata, që e mbrojnë apo e dashurojnë, ajo...

Halit Valteri debaton me Lelën/ “Pse u prishe me Bashën, se s’të dha më lekë?!
Politikë 23:29 - 2 Korrik, 2020

Halit Valteri debaton me Lelën/ “Pse u prishe me Bashën, se s’të dha më lekë?!

Deputeti Halit Valteri ka debatuar mbrëmjen e sotme me gazetarin Alfred Lela, pasi ky i fundit iu kundërpërgjigj me tone të ashpra. Valteri sulmoi Bashën dhe...

“Ktheji shqiptarëve lekët që ke marrë nga Rama”/ Plas debati mes Palokës dhe Bolinos
Politikë 23:05 - 2 Korrik, 2020

“Ktheji shqiptarëve lekët që ke marrë nga Rama”/ Plas debati mes Palokës dhe Bolinos

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme ne studion e “Open” me Carlo Bolinon. Gjithçka nisi pas deklaratave të Bolinos në...

Politikë 22:02 - 28 Qershor, 2020

Rama sqaron përplasjen me Dritan Lelin/ Kemi vënë pikat mbi “i”

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me debatin e përfolur në media mes tij dhe kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli. Në një intervistë për televionin 6+1...

Politikë 22:46 - 25 Qershor, 2020

“Zënka po degradonte në një luftë burrash të vegjël”/ Rama tregon si debatoi me Thaçin për Berishën

Kryeministri Edi Rama tregoi një debat që kishte pasur me presidentin e Kosovës Hashim Thaçin dhe për këtë ishte bërë shkak ish-kryeministri Sali Berisha. Rama tha...

Arrestohen 6 persona në Tiranë/ Policia jep detaje
Politikë 11:47 - 25 Qershor, 2020

“Kuvendi të kthehet në normalitet”/ Murrizi kërkesë Ruçit: Duhet debat

Kryetari i grupit demokrat Myslim Murrizi i kërkoi kryeparlamentarit Gramoz Ruçit që me përfundimin e gjendjes së jashtëzakonshme parlamenti të rikthehet në situatë normale. Sipas Murrizit...

“Situata në Kakavijë ende problematike”/ Lleshaj zbulon lëvzjen e radhës nga ana e policisë
Politikë 15:40 - 22 Qershor, 2020

“Sekuestrot t’i mbajë agjencia!”/ Plas debati tek “Ligjet” mes Lleshajt dhe deputetit socialist

Debate të ashpra ka pasur sot në Komisionin e Ligjeve mes ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe deputetit të Partisë Socialiste, Bashkim Fino. Shkak për debatin...