Connect with Us

All posts tagged "Davos"

Bota 21:48 - 21 Janar, 2020

Thirrja e Trump nga Forumi i Davosit/ “Çlironi qytetarët nga burokracia shtypëse!”

Presidenti i SHBA Donald Trump përshëndeti arritjen e dy marrëveshjeve të mëdha tregtare dhe tha se amerikanët po “fitojnë përsëri si kurrë më parë”, ndërkohë që...

kriza politike
Politikë 13:29 - 8 Nentor, 2019

Palmer mesazh të fortë politikës/ Uluni në dialog

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer ka reaguar sërish në lidhje me situatën në të cilën ndodhet Shqipëria. I...

Aktualitet 09:54 - 29 Janar, 2018

Rama jep detaje në lidhje me takimin në Davos/ Shqipëria, një hap para për çeljen e negociatave me BE

Grupi parlamentar i Partisë Socialiste është mbledhur mëngjesin e sotëm në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Në nisje të fjalës së tij, kryeministri Rama ka informuar...

Aktualitet 18:05 - 26 Janar, 2018

Trump betejë nga Forumi i Davosit me dy gazetat presticioze amerikane

Presidenti amerikan, Donald Trump i hodhi poshtë njoftimet e gazetave “New York Times” dhe “Washington Post” sipas së cilave ai kishte dashur ta shkarkonte prokurorin e...

Aktualitet 22:26 - 24 Janar, 2018

Forumi i Davosit/ Kryeministri Cipras takohet me homologun maqedonas Zaev(Video-biseda)

Ka filluar takimi ndërmjet kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev dhe homologut grek Aleksis Cipras, në margjinat e Samit Ekonomik Botëror në Davos. Këtë e ka bërë...

Aktualitet 17:55 - 24 Janar, 2018

Rama flet në Forumin e Davosit për Gjykatën Speciale të Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në fjalën e tij të mbajtur në Forumin Ekonomik Botëror të Davosit ka deklaruar se Gjykata Speciale për Krimet e Luftës...

Aktualitet 16:45 - 24 Janar, 2018

Kryeministri Rama takon homologun belg, Charles Michell

Kryeministri Edi Rama është takuar me homologun e tij belg, Chares Michell, në Davos të Zvicrës, ndërsa pritet të nisë Forumi Botëror për Ekonominë Mësohet se...

Aktualitet 18:31 - 21 Janar, 2015

ENI/ Çmimi i naftës mund të kërcejë në 200 dollarë për fuçi

Grupi Italian I naftës, Eni ka paralajmëruar se çmimi I naftës mund të kërcejë deri në 200 dollarë për fuci nëse karteli I OPEK-ut nuk do...

Aktualitet 10:38 - 19 Janar, 2015

1 përqindëshi i më të pasurve, zotëron gjysmën e pasurisë së botës

1 përqindëshi i të pasurve në botë së shpejti do të zotërojë më shumë sesa gjithë pjesa tjetër e popullsisë, sipas një studimi të grupit të...