Connect with Us

All posts tagged "dasma"

Çfarë do ndodhë me dasmat?/ Manastirliu tregon aktivitet që do mbahen akoma të mbyllura
Sociale 21:35 - 23 Qershor, 2020

Çfarë do ndodhë me dasmat?/ Manastirliu tregon aktivitet që do mbahen akoma të mbyllura

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, tregoi se pavarësisht se gjendja e fatkeqësisë natyrore mund të hiqet, disa biznese dhe aktivitete do të vijojnë të jenë të...

Showbizz 16:18 - 21 Qershor, 2020

“Dita kur u ndjeva si princeshë”/ Emina Çunmulaj ndan videot më emocionuese nga dasma e saj

Modelja shumë e njohur shqiptare Emina Çunmulaj ka festuar ditën e djeshme 5-vjetorin e martesës.  Bukuroshja shqiptare ka ndarë me ndjekësit shumë video nga momentet më...

Politikë 15:17 - 15 Qershor, 2020

Anulohet dasma e Grida Dumës me Ervin Salianjin/ Zbulohen arsyet

Disa ditë më parë, një media online, Real News, raportoi se do të kishte një dasëm në gusht, mes dy ish-deputetëve, Grida Duma dhe Ervin Salianji....

Sociale 18:44 - 15 Maj, 2020

“Të kërcasin dasmat?”/ Rama: Për çfarë do martoheni, që ta kaloni muajin e mjaltit me ventilator?

Kryeministri Edi Rama u ka kthyer përgjigje qytetarëve të cilët pyesin lidhur me dasmat në një kohë kur vendi po ërballet me pandeminë e koronavirusit. Rama...

Sociale 23:21 - 6 Maj, 2020

U anulluan nga Covid-19/ Blendi Klosi tregon kur do lejohen dasmat në Shqipëri

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka treguar mbrëmjen e sotme se kur do të lejohen dasmat në vendin tonë. Teksa ishte i ftuar në emisionin “Real...

Showbizz 11:55 - 3 Maj, 2020

Përplasja e Labinot Tahirit me Leonora Jakupin/ “Shyqyr që paskan bërë lajm për ty”

Labinot Tahiri ka bërë një deklaratë në rrjetet sociale dhe kjo është bërë shkak për një debat mes tij dhe këngëtares Leonora Jakupi. Këngëtari u shpreh...

Politikë 11:33 - 29 Prill, 2020

Ilir Beqaj meriton pensionin e mamit dhe dasmen e Lali Erit

Dje në nje opinion të tij, ish-ministri i Shëndetësisë, njeriu i shumë skandaleve dhe akuzave për korrupsion, Ilir Beqaj, në analizën që i bënte situatës së...

Sociale 23:26 - 21 Prill, 2020

“Dasmat janë në pikëpyetje”/ Klosi flet për hapjen e lokaleve dhe restoranteve

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, tregoi se këtë verë është shumë e vështirë për të pasur martesa me dasma. Klosi tha se në dasma është e...

Politikë 11:17 - 5 Shkurt, 2020

A do ta sekuestrojë Anti-KÇK-ja, pasurinë e Lali Erit?

Në mbledhjen e datës 31 janar 2019, Këshilli i Ministrave miratoi me akt normativ, ligjin special për masat pasurore ndaj krimit të organizuar, e njohur ndryshe...

Politikë 15:36 - 7 Janar, 2020

Korrupsioni në politikë/ Dasma e Veliajt si provë për SPAK

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK tashmë ka filluar zyrtarisht punën. Por, përtej çdo debati në lidhje me...

veliaj
Politikë 14:57 - 7 Janar, 2020

“Ky shitës fiqsh”/ Arben Malaj publikon mesazhet, i “nxjerr bojën” Erion Veliajt

Ish-ministri socialist i Financave dhe ish-deputet i PS-së, Arben Malaj, ka hedhur akuza të forta në drejtim kreut të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Në një...

Politikë 10:45 - 23 Dhjetor, 2019

Erion Veliaj, prova e parë për SPAK

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të organizuar, tashmë ka filluar zyrtarisht punën. Janë zgjedhur tetë prokurorët e parë, po ashtu edhe kreu i këtij...

Aktualitet 17:28 - 1 Qershor, 2019

Nga dasma në fushatë/ Gaz Paja krah Erion Veliaj

Ditën e sotme aktori Gazmend Paja ka kurorëzuar dashurinë e tij në martesë. Ishte kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj që e kurorëzoi me partneren...

Aktualitet 21:57 - 6 Maj, 2019

“Nuk kisha lekë të bëja dasmën”/ Gazetarja në një rrëfim si asnjëherë më parë

Fiori Dardha është një nga gazetaret e cila njihet për natyrën e saj ekspresive. E ftuar tek emisioni “Në kurthin e Piter Panit”, ajo ka zbuluar...

opinion nga mero baze
Aktualitet 20:13 - 7 Prill, 2019

Nga Mero Baze/ “Dasma pa Nuse” e Lulzim Bashës!

Disa ditë pasi shpalli listën e deputetëve të zgjedhjeve të vitit 2017, mes furtunës që u ngrit brenda PD kundër tij, Lulzim Basha filloi një përpjekje...

Aktualitet 20:30 - 30 Mars, 2019

Trendi i ri i dasmave/Në vend të luleve në duar nuset do të mbajnë…

Kur flasim për martesën dhe ceremoninë e dasmës me siguri kemi parasysh shumën e madhe të shpenzimeve që kërkojnë. Dhe për ta ilustruar le të mbetemi...

pasuria e veliajt
Aktualitet 16:01 - 13 Shkurt, 2019

Nga fiqtë tek Bashkia e Tiranës/ Veliaj, “brekgrisuri” miliarder

Nga një qytetar i varfër që ishte dikur, ashtu siç e ka pohuar edhe vetë se jetonte duke shitur fiq, sot, ai  jeton në një tjetër...

fiks fare
Aktualitet 21:02 - 11 Shkurt, 2019

Skandal, shkolla kthehet në lokal ku bëhen ceremonitë mortore e dasmat

Në Shkollën e Mesme të Bashkuar, në Gjergjovinë të Gramshit, shkurtohen orët e mësimit sa herë ka ceremoni mortore ose dasma në fshat. Drekat dhe darkat...

Fashion 16:25 - 5 Shkurt, 2019

Trendet e dasmave për 2019-ën qenkan thjesht të adhurueshme

Praktikisht martesa është planifikimi i festës më të madhe në jetë, kështu që çdo këshillë mirëpritet kur bëhet fjalë për ditën e shënuar që çdokush e...

Kryesore Show Biz 10:25 - 5 Janar, 2019

Bëhuni gati për aheng: Ja dasmat e të famshmëve shqiptarë që do të mbahen këtë vit

Viti që lamë pas pati shumë lajme të bujshme nga bota e showbiz-it: Lidhje të reja, martesa dhe ndarje. Por edhe 2019-ta duket se ka rezervuar...

Kryesore Show Biz 14:25 - 27 Dhjetor, 2018

Milioneri financon dasmat e 3,000 vajzave pa baba

Në kulturën indiane, është detyra e babait të vajzës që të paguajë të gjitha shpenzimet e dasmës. Në rast se ai nuk është gjallë, përgjegjësia bie...

Aktualitet 10:53 - 27 Dhjetor, 2018

I dhanë fund beqarisë, dasmat më të bujshme shqiptare të 2018-ës

Kur mbyllet një vit, një ndër gjërat që kujtojmë me shumë nostalgji janë padyshim martesat. Dasmat janë ngjarjet që i gëzohemi më shumë në jetë, ndaj...

Aktualitet 11:38 - 23 Dhjetor, 2018

Shpenzimet për dasma, Amarda Toska: “Marrin kredi, jo vetëm borxhe”

“Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu këtë puntatë u pushtua nga një dasmë. Bëhet fjalë për “Ami Event”, e cila në një organizim special prezantoi...