Connect with Us

All posts tagged "dashamir shehi"

Politikë 15:10 - 27 Maj, 2020

“Yuri Kim ka vënë gishtin në plagë”/ Shehi: Deklaratat e saj në adresë të Ramës

Kryetari i LZHK Dashamir Shehi shprehet se deklaratat e ambasadores së SHBA, Yuri Kim janë në adresë të kryeministrit Edi Rama. Shehi vlerësoi se kryeministri Rama...

Politikë 22:20 - 19 Maj, 2020

E zbulon Dashamir Shehi/ Takimet për Reformën Zgjedhore nisin javën që vjen

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi i ftuar në emisionin “Përballë”, thotë se opozita jashtëparlamentare do të vijojë takimet për Reformën Zgjedhore. Shehi sqaroi se përse përfaqësuesit...

Politikë 22:57 - 14 Maj, 2020

Gjobitja e Bashës/ Shehi: Mund të ketë thyer ligjin formalisht

Dashamir Shehi, aleati i Lulzim Bashës, ka folur lidhur me gjobitjen e kryedemokratit nga policia e Durrësit dhe heqjen e patentës. Shehi tha se nga ana...

Politikë 22:12 - 22 Prill, 2020

Amnistia fiskale/ Shehi: Duan të pastrojnë paratë e drogës, shpërblim për bandat

Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi ka folur për amnistinë fiskale mbrëmjen e sotme. Shehi pretendon se amnistia ka si qëllim të nxjerrë të pastrojë para që...

Politikë 23:21 - 20 Prill, 2020

“Tre hapat që duhet të marrë qeveria”/ Shehi: Duhen pompuar lekë në ekonomi, mund të shembet

“Paketat do i konsideroja minimaliste, qeveria nuk ka mjete të pafundme”. Kështu deklaroi kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, i cili tha se Shqipëria mund të përgatisë...

Politikë 11:43 - 20 Shkurt, 2020

Armiqtë e Lulit, aleatët e Dashit e Mediut

Prej dy ditësh, aleatët pa vota të Lulzim Bashës kanë hedhur idenë e një koalicioni më të madh. Ftesën e parë e bëri Dashamir Shehi, i...

kreu i lzhk dashamir shehi ne emision
Politikë 23:28 - 19 Shkurt, 2020

“S’kanë bukë të hanë”/ Dashamir Shehi tregon pse ikin të rinjtë nga Shqipëria

Kryetari i LZHK-së Dashamir Shehi deklaron se largimi i të rinjve nga Shqipëria nuk është një proces normal, por një fenomen struktural. Shehi tha se shqiptarët...

Politikë 12:52 - 19 Shkurt, 2020

Shehi shpjegon formulën e re të opozitës/ Ftojmë në koalicion edhe Topin, Patozin e Topallin

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi ka shpjeguar formulën e re brenda koalicionit të PD dhe se cfarë synon opozita me këtë propozim. Kryetari i PD-së Lulzim...

Politikë 13:37 - 10 Shkurt, 2020

A ka opozitë përtej Bashës dhe Monës?!

Disa ditë më parë Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së tha në një qendrim të tijin publik se opozita duhej zgjeruar më tej, pra duhej zgjeruar me...

Politikë 12:50 - 7 Shkurt, 2020

Opozitë për Bashën, dhe opozitë përtej Bashës

Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së, në një dalje të fundit publike hodhi idenë e një koalicioni më të gjërë opozitar, duke dalë kështu për herë të...

Politikë 20:33 - 6 Shkurt, 2020

Shehi zbulon dy planet për zgjerimin e opozitës

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi, zbuloi dy planet për zgjerimin e opozitës dhe për ta kthyer atë në opozitën më të madhe. Shehi deklaron se me...

Politikë 19:01 - 5 Shkurt, 2020

Aleatët i kërkojnë Bashës një koalicion të ri opozitar/ Shehi: Kemi mbi 100 mijë vota

Krahas propozimeve të opozitës së bashkuar për Reformën Zgjedhore po punojnë më vete edhe ekspertët e Partisë Republikane. Dashamir Shehu, thotë se i kanë kërkuar Lulzim...

Politikë 20:56 - 10 Janar, 2020

Shehi jep sinjale “divorci” nga Basha: Do rishikoj të gjitha pozicionet nëse…

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi ka dhënë sinjale të shpërbërjes së koalicionit opozitar, nëse vendi nuk shkon në zgjedhje të parakohshme. Ndonëse më parë kanë kërkuar...

Politikë 09:25 - 8 Janar, 2020

Krisje në koalicionin opozitar?/ Dashamir Shehi “përplaset” me  Kryemadhin

Aleatët e Lulzim Bashës duket se nuk janë në të njëjtën mendje, në lidhje me mënyren e financimit të partive politike. Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim...

Politikë 14:35 - 7 Janar, 2020

Dashamir Shehi flet pa dorashka/ Opozita nuk fitoi asgjë nga djegia e mandateve

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi e ka thënë hapur se opozita, praktikisht nuk ka fituar asgjë nga diegia e mandateve të deputetëve. Në...

Politikë 14:24 - 7 Janar, 2020

Strategjia e opozitës/ Dashamir Shehi paralajmëron rikthimin e protestave

Kryetari i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar, Dashamir Shehi ka paralajmëruar se opozita mund t’i rikthehet protestave. Në një prononcim për CNA.al, Dashamir Shehi bëri të ditur...

Politikë 22:05 - 6 Janar, 2020

Rritja e numrit të emigrantëve/ Shehi: Rama punon vetëm me biznesmenët e mëdhenj

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e Report tv, ka folur në lidhje me situatën në Shqipëri përgjatë vitit 2019, ku edhe u...

idea per kufizim te pushtetit
Politikë 17:44 - 24 Tetor, 2019

“Protesta apo marrëveshje me Ramën?”/ Dashamir Shehi zbulon skenarin e opozitës

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, nga studioja e emisionit “45 Minuta” ka folur për vijimësinë e aksionit opozitar. Ndërmjet arritjes një marrëveshje apo vijimsisë së protestave...

Politikë 17:30 - 24 Tetor, 2019

Opozita skeptike për draftin e PS-së/ “Iu besua një rrjeti burokratik, të bindur që s’zgjidh asgjë”

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehu, i ftuar në emisionin “45 minuta” për të folur në lidhje me draftin e prezantuar nga mazhoranca për Kodin Zgjedhor, me...

Politikë 22:52 - 26 Shtator, 2019

“Presidenti të këtë më shumë fuqi”/ Shehi: Bashkëqeverisja si call center

Kreu i LZHK, Dashamir Shehi shprehet se presidenti në Shqipëri duhet të ketë më shumë fuqi. “Ne duam një kushtetutë t’i balancojë institucionet, presidenti të ketë...

Politikë 16:40 - 24 Shtator, 2019

“Kemi bërë paqe të përkohshme”/ Dashamir Shehi zbulon se kur rikthehen protestat e opozitës

Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka folur për situatën politike në vend, ku u shpreh se opozita ka bërë paqe të përkohëshme duke mos dalë në protesta,...

kreu i lzhk dashamir shehi ne emision
Politikë 13:57 - 17 Shtator, 2019

Aksioni opozitar/ Dashamir Shehi tregon platformën për zgjidhjen e krizës

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi ka bërë me dije se janë duke përgatitur një platformë për tu ulur në bisedime për zgjidhjen e krizës politike. Sipas...

deputet i opozites se bashkuar
Politikë 17:34 - 4 Shtator, 2019

“13 tetori nuk i përmbush kërkesat tona”/ Dashamir Shehi kundër Metës

Kreu i LZHK Dashamir Shehi ka thënë se  opozita nuk mund të shkojë në zgjedhjet e 13 tetorit të dekretuara nga Presidenti Ilir Meta, për shkak...