Connect with Us

All posts tagged "darke"

Politikë 22:57 - 14 Shkurt, 2020

Rama darkon me Mark Zuckenberg/ Dalin fotot nga takimi

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një takim me shefin ekzekutiv të Facebook-ut Mark Zuckenberg. Lajmi është bërë i ditur nga kryeministri Edi Rama, ndërsa takimi...

Politikë 11:50 - 20 Nentor, 2019

Siguria rajonale dhe globale/ Berisha darkon me miq amerikanë dhe shqiptarë

Ish kryeministri Sali Berisha ka darkuar mbrëmjen e djeshme me ish Këshilltarin e Sigurisë Kombëtare të SHBA, James Jones, John Lord zv/presidentin e Jones Group, kryetarin...

Ilir Meta, Monika Kryemadhi
Aktualitet 22:26 - 24 Mars, 2019

50-vjetori i Ilir Metës/ Darkë në restorant peshku me Monika Kryemadhin

Dita e sotme përkon me 50 vjetorin e lindjes së presidentit Ilir Meta. Por ndryshe nga herët e tjera kjo ditlindje e Metës ka kaluar pa...

Aktualitet 20:30 - 23 Mars, 2019

Hapet restoranti i parë nënujor/Një darkë kushton sa një rrogë mujore

Në Norvegji është hapur restoranti i parë nën ujor në Evropë. Pamja e ofruar është spektakolare, pasi teksa je duke drekuar panorama e ofruar është mbresëlënëse,...

kreu i lzhk, dashamir shehi ne studio
Aktualitet 16:46 - 22 Mars, 2019

“Ti pi raki nga mëngjesi deri në darkë”/ Gazetari i del në mbrojtje Dashamir Shehit

Mbrëmjen e djeshme në një emision televiziv gjatë debatit analisti Mustafa Nano, iu drejtua kreut të LSHK-së, Dashamir Shehi, ku e etiketoi atë si pijanec dhe...

Life Style 14:25 - 18 Mars, 2019

Çfarë ndodh nëse nuk i lani dhëmbët në darkë?

Shumë persona as nuk e konceptojnë dot të flenë pa larë dhëmbët por ka edhe të tjerë që ‘përtojnë’ ta bëjne këtë çdo darke. Një dentist...

Aktualitet 20:15 - 15 Mars, 2019

Hani makarona në darkë? Ja çfarë thotë studimi më i fundit

Një studim i fundit i publikuar në revistën shkencore ‘The Lancet Public Health’ nënvizon  se të hash makarona në vaktin e mbrëmjes në fakt nuk ju...

Aktualitet 20:30 - 3 Mars, 2019

Kur është koha e duhur për të ngrënë darkë

Njerëzit janë më pak aktivë gjatë natës, që do të thotë se djegin më pak kalori. Por nga ana tjetër, darka është periudha kur njerëzit kanë...

Fashion 15:25 - 20 Shkurt, 2019

Nga mëngjesi në darkë: 5 veshjet që na tregojnë super për 24 orë

Si të kemi një paraqitje që vlen për ditën edhe natën, pa qenë nevoja që të kthehemi në shtëpi për t’u ndërruar? Pavarësisht se doni diçka...

Life Style 15:53 - 4 Shkurt, 2019

Ç’të bëni sot në darkë për një lëkurë fantastike gjatë javës

Nisni të planifikoni trajtime të vockla për të patur një lëkurë të shëndetshme gjatë javës. Ja ç’duhet të bëni sot në darkë! 1. Pas dushit, përgatisni maskën...

Kuriozitete 17:00 - 23 Janar, 2019

Hidhet poshtë miti i famshëm rreth vaktit të darkës dhe gjumit

Që herët, na është thënë nga prindërit (fillimisht) se pas konsumit të darkës duhet të rrimë pak orë e më pas të shtrihemi. Studimet e fundit...

endrra kuptim
Life Style 16:25 - 21 Janar, 2019

Ç’kuptim kanë ëndrrat që sheh?

Gjëja e parë që bëjmë kur zgjohemi në mëngjes është të kujtojmë ëndrrën që pamë një natë më parë. Pastaj marrim në telefon mamin, gjyshen a...

alkool njerez
Life Style 17:00 - 27 Nentor, 2018

Një gotë alkool në darkë mban vdekjen larg

Kemi dëgjuar shpesh herë që alkooli është i dëmshëm për shëndetin, por cdo gjë bazohet tek sasia e konsumuar gjatë ditës. Një studim i ri sugjeron...

Aktualitet 15:53 - 13 Nentor, 2018

Nëse nuk i thua dot “jo” darkës, të paktën mos ha pas kësaj ore

Të gjithë e dimë që darka duhet të konsumohet herët. Por një studim i kryer së fundmi përcakton edhe kufirin kohor që nuk duhet kaluar për...

Aktualitet 11:10 - 28 Tetor, 2018

Pas Pamela Anderson, Fatmir Hysenbelliu shihet nën shoqërinë e këngëtares së famshme

Ai është një prej djemve më të përfolur për jetën e luksit dhe udhëtimet e shumta në vende të ndryshme të botës. Fatmir Hysenbelliu gjithashtu ka...

Kryesore Show Biz 13:25 - 21 Tetor, 2018

“Gjyshe, darka është gati”, striptistë në qendrën e të moshuarave

Përparëse dhe papijon mbi muskujt e dukshëm, nuk është një festë beqarie por është darka pikante që kanë marrë 11 gjyshe në një qendër pritëse në...

Aktualitet 20:47 - 11 Korrik, 2018

Takimi Ben Blushi-Endri Fuga/ Zbulohet ish-ministri i Ramës në tavolinë

CNA.al rreth një orë më parë publikoi foto të një darke në një restorant në kryeqytet ku drejtori i Top Channel, ish-deputeti dhe ish-ministri i qeverisë...

Aktualitet 22:03 - 7 Maj, 2018

A u refuzua ftesa për darkë e Kryeministrit nga deputetët gjermanë?/ Ja si justifikohet Balla

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ishte i ftuar në studion e emisionit “5 pyetjet nga Babaramo” në Report TV, ku ka folur...

Aktualitet 21:45 - 29 Prill, 2018

Presidenti Meta darkon me Patriarkun e Moskës: Marrëdhëniet e shtetit me kishën janë në nivel të lartë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta së bashku me zonjën Monika Kryemadhi dhe dy vajzat e tyre Borën dhe Erën, mikpritën sonte me një darkë zyrtare Patriarkun...

Aktualitet 18:39 - 18 Prill, 2018

Kryeministri i Kosovës në darkë me Kryeministren serbe

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Maqedoni, pritet të takohet edhe me homologen e tij serbe, Ana Bërnabiq, shkruajnë mediat serbe, transmeton...

Aktualitet 20:21 - 17 Prill, 2018

Rekomandimi i KE/ Mogherini darkon me kryeministrin Rama

Pas rekomandimit të Komisionit Europian, për hapjen e negociatave me Shqipërinë për integrimin në BE, shefja e politikës së Jashtme në BE, Federica Mogherini, ka mbërritur...

Aktualitet 23:30 - 23 Dhjetor, 2017

Ky burrë mban darkë për 500 të panjohur në natën e Krishtlindjes, nuk j’ua merr mendja arsyen

Krishtlindja duket se është periudha që duhet të kalojmë kohë me familjen,por nëse nuk e keni një familje për Krishtlindje? Poeti Lemn Sissay, i cili u...

Aktualitet 18:57 - 28 Tetor, 2017

Kush është këngëtarja që fton Arbana Osmani për darkë?

Moderatorja Arbana Osmani së fundmi është totalisht e angazhuar me emisionin e saj të ri që pritet të nisë së shpejti. Sot nëpërmjet një fotoje në...