Connect with Us

All posts tagged "dardhe"

Reshje bore në gjithë qarkun e Korçës/ Këto janë akset më problematike
Aktualitet 10:38 - 7 Janar, 2021

Reshje bore në gjithë qarkun e Korçës/ Këto janë akset më problematike

Qarku i Korçës gjatë orëve të fundit është përfshirë nga moti i keq dhe me shumë reshje. Mësohet se gjatë natës reshje shiu me itensitet mesatar...

Bora zbardh Dardhën e Voskopojë/ Trashësia shkon deri në 10 centimetra
Sociale 09:31 - 12 Dhjetor, 2020

Bora zbardh Dardhën e Voskopojën/ Trashësia shkon deri në 10 centimetra

Reshje të dendura bore kanë përfshirë Dardhën dhe Voskopojën, mbrëmjen e djeshme. Mësohet se bora ka arritur në 10 cm në lartësi mbi 1200 metër. b...

Moti i keq/ ARRSH apel drejtuesve të mjeteve: Tregoni kujdes në këto akse rrugore
Aktualitet 11:36 - 10 Dhjetor, 2020

Moti i keq/ ARRSH apel drejtuesve të mjeteve: Tregoni kujdes në këto akse rrugore

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dhënë një informacion mbi gjendjen e rrugëve sot. Përmes një postimi në Facebook, ARRSH bën me dije se në Dardhë gjatë natës...

“Troket” zyrtarisht dimri/ Bora zbardh pikën turistike të Dardhës
Sociale 15:23 - 22 Nentor, 2020

“Troket” zyrtarisht dimri/ Bora zbardh pikën turistike të Dardhës

Ulja e temperaturave ka sjellë edhe dëborën e parë në qarkun juglindor të vendit. Reshjet e para kanë nisur mbrëmjen e djeshme duke zbardhur fshatin turistik të...

Dosje për SPAK për Blushin/ Nga pallati i vjehrrit, pronat me vlera qesharake tek tokat në bregdet e Dardhë
Politikë 15:34 - 3 Nentor, 2020

Rama “shpërblen” Ben Blushin/ I shtron rrugën për te vila në Dardhë

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot foto nga përfundmi i ndërtimit të rrugës Boboshticë-Dardhë. Mesa duket Rama ka shtruar me asfalt rrugën për tja bërë më...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
English 08:37 - 12 Tetor, 2020

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha

Ben Blushi, is the most accused and most denounced politician at the US Embassy in Tirana for the violations of the law, that he committed during...

Aktualitet 15:05 - 18 Shtator, 2020

Një përgjigje për avokatin e tij/ Pse i intereson opinionit publik e vërteta e Ben Blushit

Avokati i Ben Blushit, Lulzim Alushaj, në një qëndrim të tij dhënë gazetares së BIRN, Aleksandra Bogdani ka thënë se pyetjet e shtruara prej saj nuk...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
Lajme 14:02 - 6 Shtator, 2020

Ben Blushi si kuçedra/ Lë Dardhën pa uje dhe përleshet me banorët e fshatit

Ben Blushi kthehet në kuçedrën e Dardhës duke lënë banorët pa ujë dhe më pas konfliktohet me ta. Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një tjetër skandal...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
English 13:31 - 3 Shtator, 2020

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha

Former politician Ben Blushi, his wife Eva Blushi, and the former director of the Cadastre in Korça, Nada Bandilli, have been charged for gaining a property...

Exclusive documents/ Ben Blushi is criminally charged for the house in Dardha
Aktualitet 12:03 - 3 Shtator, 2020

Dokumentet ekskluzive/ Ben Blushi kallëzohet penalisht për shtëpinë në Dardhë

Ish-politikani Ben Blushi, bashkëshortja e tij Eva Blushi dhe ish-drejtoresha e Kadastrës në Korçë, Nada Bandilli, janë kallëzuar penalisht për përfitimin e një pasurie dhe ndërtimin...

Rihapet dosja e grabitjes së tokave në Dhërmi/ Blushi intimidon prokurorin?
Politikë 11:41 - 1 Shtator, 2020

Pas Violeta Sulkajt, Ben Blushi “fundos” një tjetër zyrtare?/ Zbulohet pse u shkarkua drejtoresha në Korçë

Disa ditë më parë, CNA.al raportoi se drejtoresha e Hipotekës në qytetin e Korçës, Nada Bandilli, është shkarkuar nga detyra.(Lexo këtu) Ndërkohë, sot CNA.al sjell të...

Skandalet me përvetësimin e pronave/ A ka sy SPAK të shohë korrupsionin e Artan Lames dhe Ben Blushit?
Politikë 13:34 - 1 Gusht, 2020

Skandalet me përvetësimin e pronave/ A ka sy SPAK të shohë korrupsionin e Artan Lames dhe Ben Blushit?

Për ish-politikanin, e kthyer tashmë në drejtor të një televizioni kombëtar, Ben Blushi, duket se ardhja e Rilindjes në pushtet, ka qënë një favor për të....

Denoncimi “bombë”/ Miku i Ben Blushit bën kërdinë në Dardhë, zapton pyllin dhe tokën e varrezave
Denoncim 18:48 - 19 Korrik, 2020

Denoncimi “bombë”/ Miku i Ben Blushit bën kërdinë në Dardhë, zapton pyllin dhe tokën e varrezave

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar një mesazh që mbart një denoncim të fortë për biznesmenin Nikoll Pacili. Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha...

Politikë 11:39 - 16 Qershor, 2020

Nga Korça, në Vlorë/ Ben Blushi “hajdut” tokash, si u pasurua me ardhjen e Rilindjes

Media shqiptare ka prodhuar politikanë, biznesmenë, shkrimtarë, botues, e lloj lloj individësh. Një ndër këto “produkte” është edhe drejtori i Top Channel, Ben Blushi, i cili...

Politikë 11:17 - 16 Maj, 2020

Dokumentet/ Ben Blushi shtoi pasurinë një miliard lekë, me Rilindjen

Një personazh i ardhur nga bota e medias, dhe përfunduar në politikë, që në një periudhë të shkurtër, gati një mandat i plotë i Rilindjes, mundi...

Lajme 09:51 - 16 Maj, 2020

Video ekskluzive/ Ben Blushi sherr me banorët e Dardhës: Largohuni se jeni me virus  

CNA.al ka mundur të sigurojë një video ekskluzive të një debati dhe sherri të fortë, të ndodhur mes Ben Blushit dhe banorëve të Dardhës. Në videon...

Disa pyetje për ‘avoketërit’ e Ben Blushit
Politikë 14:16 - 15 Maj, 2020

Video-Ben Blushi ndërtim pa leje në Dardhë?!/ Debate me banorët

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari në drejtim të ish-politikanit, aktualisht drejtor i Top Channel, Ben Blushit. Në një postim në rrjetet...

Politikë 16:08 - 8 Maj, 2020

Pse Blushi nuk ndahet dot nga krimi?

Dje, me fakte, CNA.al tregoi se si gazetari, politikani i shndërruar në menaxher dhe bashkëpronar, në ortak të pronarëve të inceneratorëve në Shqipëri, Ben Blushi, i...

Satire Politike 12:28 - 1 Prill, 2020

Arben Blushi infektohet me coronavirus/ Zbulohet vendndodhja

Një pandemi e padëgjuar më parë ka kapur gjithë botën. Në Shqipëri janë 259 raste të konfirmuar të prekur nga Covid-19 dhe 15 viktima. Burime për...

Sociale 16:06 - 15 Dhjetor, 2019

Dardha zbardhet nga bora/ Si bëhet kalimi i automjeteve në këtë aks

Dimri ka “trokitur” në fshatin Dardhë të Korçës i cili është zbardhur nga dëbora. Gjatë dimrit, Dardha është një nga destinacionet më të frekuentuara për turistët...

Aktualitet 15:53 - 9 Janar, 2019

Moti i keq/ Orteku bllokon Dardhën

Moti i keq dhe reshjet e mëdha të dëborës kanë qenë problematike  për të gjitha zonat e thella të vendit. Një ortek ka bllokuar rrugën që...

ortek bore ne brezovice
Aktualitet 16:14 - 19 Nentor, 2018

Ortek në Korçë/ Bllokohet rruga

Një ortek ka rënë në Qarkun Korçë. Mësohet se nga rënia e tij është bllokuar rruga në Dardhë. Orteku ka rënë në vendin e quajtur “Muri...

Aktualitet 23:05 - 18 Nentor, 2018

Orteku që bllokoi rrugën e Dardhës, ndërpret edhe energjinë elektrike

Orteku që kishtë rënë në vendin e quajtur Çesma, si pasojë e reshjeve të shumta të dëborës ka sjellë ndërprerjen e energjisë elektrike në të zonën...