Connect with Us

All posts tagged "Daniel Serwer"

Politikë 12:11 - 29 Tetor, 2019

Basha pret në zyrë Daniel Serwer/ Shqipërinë e pret një e nesërme plot shpresë

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka pritur në zyrë një nga personalitetet më të njohura të politikës së jashtme, profesor Daniel Serwer. Basha bën me dije...

Aktualitet 14:25 - 20 Korrik, 2019

Diplomati amerikan “zbulon” prapaskenat/ Kush e “hoqi qafe” Ramush Haradinajn

Diplomati amerikan Daniel Serwer, i cili ka qenë gjatë gjithë javës në Prishtinë ka folur gjatë dhe ka treguar prapaskenat lidhur me dorëheqjen e kryeministriti të Kosovës...

Aktualitet 16:27 - 22 Nentor, 2017

Serwer: Haradinaj, Thaçi dhe komandantët e tjerë mund të akuzohen nga Gjykata Speciale

Ish-diplomati amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka reaguar ndaj verdiktit të sotëm në Hagë, ku është dënuar komandanti i ushtrisë së serbëve...