Connect with Us

All posts tagged "damian gjiknuri"

Politikë 21:23 - 10 Shkurt, 2020

Takimi i Gjiknurit me zyrtarin e DASH për Reformën Zgjedhore/ Ironizon Murrizi

Deputeti Myslim Murrizi ka ironizuar takimin e bashkëkryetarit të Reformës Zgjedhore me zyrtarin e DASH Michael Margolies Konstantino, teksa thotë që ky është një lajm i...

Politikë 18:43 - 20 Janar, 2020

Hajdari dhe Gjiknuri letër ODIHR/ “Na dërgoni ekspert për Reformën Zgjedhore”

Bashkëkryetarët e Komisionit parlamentar për Reformën Zgjedhore i kanë dërguar një letër OSBE/ODIHR. Mësohet se Rudina Hajdari dhe Damian Gjiknuri i kanë kërkuar ODIHR-it dërgimin e...

Politikë 19:04 - 16 Janar, 2020

Luli e dredh pas “kryqëzimit” që i bënë militantët

Janë bërë gati 48 orë dhe ndoshta diçka më shumë nga koha kur Lulzim Basha çoi ekipin e tij të ulej me Damian Gjiknurin në Komisionin...

Politikë 12:26 - 16 Janar, 2020

“Unë luftoj me bishën dhe jo me klyshët”/ Kryemadhi copëton Gjiknurin

Ulja e opozitës në tryezën zgjedhore të kryesuar nga Damian Gjiknuri ka shkakruar reagime të forta nga mbështetësit e PD dhe LSI-së. Gjiknuri, u akuza në...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje konference per mediat nga selia blu
Politikë 15:19 - 15 Janar, 2020

Tradhëtia e Lulit/ Ja, video

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka tradhëtuar dhe zhgënjyer demokratët, me vijimin e marrëveshjes me kryeministrin Edi Rama. Tryeza e djeshme zgjedhore, të gjithë demokratët e...

Politikë 14:54 - 15 Janar, 2020

Basha “përtyp” akuzat për Gjiknurin/ Ja, cili është qëndrimi i ri i tij

Damian Gjiknuri ka qenë një ndër eksponentët e PS, që është akuzuar ashpër nga kreu i PD-së Lulzim Basha. Por një ditë më parë të dërguarit...

Politikë 23:29 - 14 Janar, 2020

I përmendi “çunat problematikë”/ Gjiknuri debaton me Rakipllarin: Pse flet kot

“Çunat problematikë”, të dalë në përgjimet e gazetës gjermane “Bild”, janë bërë burim i një debati mes gazetarit Robert Rakipllari me socialistin Damian Gjiknuri. Rakipllari tha...

Politikë 23:02 - 14 Janar, 2020

Shitblerja e votave/ Revoltohet Gjiknuri: “Nuk kam as akuzë penale, s’jam as nën hetim”

Bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri është revoltuar mbrëmjen e sotme, lidhur me akzuat se është i përfshirë në shitblerje votash, teksa po diskutonte...

Politikë 22:34 - 14 Janar, 2020

Pas Reformës Zgjedhore/ Gjiknuri nuk përjashton zgjedhjet e parakohshme

Bashkëkryetari i Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri la të hapur mundësinë e zgjedhjeve të parakohshme mbrëmjen e sotme, teksa po diskutonte për tryezën e sotme me opozitën....

Politikë 21:14 - 14 Janar, 2020

Vasili “e dredh” për Gjiknurin/ “ Është koleg i vyer dhe i sprovuar”

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili tha mbrëmjen e sotme se ulja e opozitës në tryezën e Reformës Zgjedhore pas një viti debate e shere publike, erdhi...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje konference per mediat nga selia blu
Politikë 16:06 - 14 Janar, 2020

Dyfytyrësia e Bashës/ Dje e quante përdhunues të zgjedhjeve, sot i “ulet në prehër” Gjiknurit

Opozita joparlamentare është bërë pjesë e Tryezës së Reformës Zgjedhore në krye të së cilës qëndron Damian Gjiknuri. Kreu i Republikës së Re, Lulzim Basha, sot...

Politikë 15:37 - 14 Janar, 2020

Prova e fundit e marrëveshjes Rama-Basha

Ka shumë skeptikë, të cilët thonë, se nuk ka një marrëveshje Rama-Basha. Ajo ka marrë fund, pasi kreu i Qeverisë nuk i qëndroi asaj që firmosi...

Politikë 11:13 - 19 Nentor, 2019

Tryeza e Reformës Zgjedhore/ Gjiknuri: Presim propozime nga PD, kanë vetëm deklarata politike

Bashkëkryetari i Komisionit për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri ka folur pas përfundimit të  pjesës së parë të mbledhjes në tryezën e thirrur nga OSBE. Gjiknuri u...

Politikë 15:23 - 9 Tetor, 2019

Gjiknuri ftesë për Reformën Zgjedhore/ Përgjigjet Bardhi

Bashkëkryetari i komisionit të Reformes Zgjedhore, Damian Gjiknuri i ka dërguar një ftesë zyrtare Partisë Demokratike, në të cilën i kërkon të marrë pjesë në mbledhjen...

Politikë 17:22 - 16 Shtator, 2019

Nga Astrit Patozi/ Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si nisjen e zgjidhjes së krizës, madje disa syresh duke e konsideruar atë...

Aktualitet 16:45 - 19 Maj, 2019

“Po të mblidhet litari, do të përfundosh në burg”/ Edmond Spaho kërcënon Gjiknurin

Ish kreu i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmond Spaho në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj ish ministrit të Energjitikës Damian Gjiknuri. Sipas...

Aktualitet 19:11 - 7 Maj, 2019

Reforma Zgjedhore/ Basha: Gjiknuri duhet të ishte në burg

Pasditen e sotme u mblodh për herë të parë Komisioni i Posaçëm për Reformën zgjedhore i cili përbëhet nga 10 anëtarë, 5 nga opozita e re...

Aktualitet 10:53 - 3 Prill, 2019

Propozimi i PS për reformën zgjedhore/ Hajdari:Gjiknuri i paturpshëm

Deputetja Rudina Hajdari në emër të Opozitës së re iu është përgjigjur propozimit të Partisë Socialiste për pjesëmarrjen në reformën zgjedhore. Kujtojmë se një ditë më...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 20:36 - 27 Mars, 2019

Vjedhje me ndihmën e vëllaçkos!/ Denoncimi i skandalit të deputetit socialist

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e rradhës. Sipas denoncimit vëllai i deputetit socialist, Damian Gjiknuri ka grabitur tenderin në...

Aktualitet 20:36 - 21 Mars, 2019

Blerja e votave/ A është Gjiknuri i përfshirë në dosjet 339 dhe 184?

I ftuar në emisionin “Mbrëmje në ABC”, ish-ministri Damian Gjiknuri ka komentuar akuzat e opozitës për vjeshjen e votave në Dibër. Më tej shton se ‘Dosja...

Aktualitet 14:54 - 21 Mars, 2019

Pas daljes nga Policia/ Kryemadhi kërkon Gjiknurin

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi dhe ish-deputetët Gazment Bardhi dhe Flamur Noka kanë hyrë në ambjentet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës. Ata kanë zhvilluar një...

Aktualitet 13:08 - 18 Mars, 2019

Ekskluzive-Zbulohen detajet e dosjes hetimore 184

Prej disa javësh opozita, por edhe mediat kanë raportuar një dosje, e cila quhet “Dosja 184”. Fillimisht kjo u denoncua nga PD-ja, e cila kërkoi që...

partia demokratike tirane
Aktualitet 12:36 - 18 Mars, 2019

PD jep alarmin/ Zbulon planin e Ramës për zgjedhjet lokale

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa ka dhënë alarmin se po synohen të vidhen sërish zgjedhjet si në Dibër. Me anë të një postimi në rrjetet...