Connect with Us

All posts tagged "dako"

Politikë 14:44 - 1 Mars, 2020

Lista e plotë e anëtarëve të rinj të Asamblesë së PS/ Mes tyre dhe Vangjush Dako

Kongresi i Partisë Socialiste ka zgjedhur anëtarët e rinj, të Asamblesë Kombëtare së kësaj force politike. Pas përfundimit të numërimit të votave, mësohet se pjesëmarrja në...

Politikë 18:09 - 16 Shkurt, 2020

Bardhi publikon videon/ Mbrojtja e Dakos, frikë e Ramës se mos anëtarët e bandës i hanë kokën

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi teksa publikon një video, thotë se këmbëngulja e Edi Ramës për të mbrojtur Vangjush Dakon nuk është vetem arrogance...

Politikë 12:43 - 17 Janar, 2020

OSHEE humb 64 milion euro/ Klientët e Ramës pasurohen në kurriz të qytetarëve

Sekretari i Burimeve njerëzore në PD, Ervin Minarolli ka deklaruar sot se Operatori i Shpërndarjes së Energjisë del me humbje për vitin 2019, ndërsa sipas tij,...

Politikë 15:17 - 10 Janar, 2020

Në PS po “hanë kokat” e njëri-tjetrit/ Sulmohet ashpër Vangjush Dako

Në degën e Partisë Socialistë në qytetin e Durrësit, vijojnë përplasjet. Edhe pse Vangjush Dako nuk është më kryebashkiak i Durrësit, ai vijon të ketë influencë...

Politikë 17:56 - 16 Dhjetor, 2019

Video/ “Truproja i Dakos flaket si plënc nga makina”

Dje në media është publikuar një video, ku shihet sesi truproja e Vangjush Dakos, rrëzohet teksa del nga makina. Video u bë virale shumë shpejt, dhe...

Politikë 14:23 - 14 Dhjetor, 2019

Zbulohen prapaskenat e ndalimeve në Durrës/ Si Rama po tenton të shpëtojë Dakon

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka ka reaguar pas ndalimeve të disa personave në Durrës, të cilët akuzohet si përgjegjës për tragjedinë e 28 nëntorit. Në një...

Denoncim 17:51 - 7 Dhjetor, 2019

Denoncimi/ Ja kush fshihet pas shembjes së pallatit 6-katësh në Durrës ku humbën jetën 7 persona

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 persona, nxorri në pah edhe abuzimin e madh që ishte bërë me ndërtimet në Shqipëri. Lidhur me...

Politikë 16:31 - 1 Dhjetor, 2019

Dorëheqja e Valbona Sakos, reagon PD: Qyteti në duart e Dakos, Zhyljen Varfi njeriu i tenderave korruptiv

Kryetari i PD-së në Durrës Ferdinand Xhaferraj, ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Valbona Sakos nga detyra e kryetares së Bashkisë. Xhaferri, shkruan se tashmë qyteti...

Politikë 15:30 - 1 Dhjetor, 2019

“Këmisha e Gjushit në krye të bashkisë Durrës”/ Berisha: Ramës i duhet të shpëtojë me çdo kusht lekurën e tij

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas dorëheqjes së kryebashkiakes së Durrësit, Valbona Sako dhe zëvendësimit të saj nga Zhyljen Varfaj. Sipas Berishës, Varfaj i cili...

Kronika 09:32 - 4 Nentor, 2019

Foto+video-Mashtrimi me investimet/ Paralizohet Durrësi, shiu nxjerr zbuluar Vangjush Dakon

Kanë mjaftuar vetëm disa orë reshje shiu për të nxjerrë “zbuluar” ish-kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako në lidhje me investimet e bëra në këtë qytet në...

Politikë 14:29 - 26 Gusht, 2019

Zbulohen emrat/ Kush janë “sheikët” e PS-së që rrjepin shqiptarët

Partia Demokratike ka reaguar sërish sot në lidhje me rastin e publikuar në media, për shpenzimet e luksit të ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj. Në një...

Politikë 17:48 - 3 Gusht, 2019

Basha nuk i ndahet Ramës për Dakon/ “Pse hesht hajduti psiqik”?

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar me akuza ndaj kryeministrit Edi Rama. Së fundmi ai ka publikuar në rrjetet sociale një pjesë të përgjimeve...

Politikë 11:43 - 2 Gusht, 2019

Akuzat për korrupsion/ Krimet e Rënda thërrasin Vangjush Dakon

Prokuroria për Krimet e Rënda i ka dërguar një fletëthirrje ish-kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Thirrja për të  dëshmuar në Prokurori mendohet se ka lidhje me...

Politikë 22:44 - 1 Gusht, 2019

SHBA: Kemi dëshmi të forta për korrupsionin e Vangjush Dakos

Lajmi më i fundit, sipas të cilit ish kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako, dhe familjes së tij, i ndalohet hyrja në SHBA ka qenë një tjetër...

Politikë 14:48 - 31 Korrik, 2019

Nga Astrit Patozi/ Bindjes Demokratike i rrëmbejnë një mandat tjetër në Durrës

“Rilindja” vjedh vota edhe kur kanë mbaruar zgjedhjet Sot mësuam se na e paskan rrëmbyer një mandat tjetër në Durrës. Megjithëse zgjedhjet kanë 4 javë që...

Politikë 13:58 - 30 Korrik, 2019

Zëri i Amerikës: Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në SHBA

Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. Vendimi, i marrë...

Aktualitet 22:47 - 18 Maj, 2019

Dako në Prokurori/ Këlliçi: Skenar i Ramës

Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur mbi thirrjen e Vangjush Dakos sot në Prokurori. Këlliçi  shkruan se pas...

Aktualitet 13:41 - 14 Maj, 2019

Mesazhi i fortë i Ramës/ “Nuk nxorët mësim nga Tahiri”

Kryeministrit Rama, gjatë një bashkëbisedimi që ka zhvilluar sot me gazetarët, ka rikthyer në vëmendjen rastin e akuzave ndaj ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. I pyetur...

rama shet vangjush dakon
Aktualitet 09:44 - 17 Prill, 2019

“Ai ka disqet”/ Me çfarë e kërcënon Dako, Ramën?

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me vizitën e kryeministrit Rama në katar. Në një postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një foto që...

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Aktualitet 12:56 - 1 Prill, 2019

Jamarbër Malltezi publikon katër emra/ Sfidon publikisht Ramën

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD, Jamarbër Malltezi ka postuar në faqen e tij në rrjetet sociale, disa fotografi të ndërtimeve në Durrës e rrethina...

rama shet vangjush dakon
Aktualitet 15:30 - 30 Mars, 2019

Rama tallet me Dakon/ Si u poshtërua kryebashkiaku

Në vijim të turit “Bashkia që Duam”, kryeministri Rama pasditen e djeshme është ndalur në Durrës, ku nuk pati një konfirmim për Vangjush Dakon. Ndërkohë, në...

rama konfirmon arrestimin e dakos
Aktualitet 11:29 - 15 Mars, 2019

Deklarata “bombë”/ Vangjush Dako shkarkoi Fatmir Xhafën?

Në vijim të turit të tij të takimve në rrethe, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur sot në Durrës, për të ftuar qytetarët t’i...

Aktualitet 09:34 - 14 Mars, 2019

Foto-Vangjush Dako “vrau” Durrësin/ Zbulohen detajet tronditëse

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako. Në një postim në rrjetet sociale,...