Connect with Us

All posts tagged "cupi"

Politikë 12:18 - 23 Prill, 2020

Rama nuk njeh kufi/ Përdor fatkeqësinë për të vjedhur me tenderin e rindërtimit 76.4 milionë euro

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryeministrit Edi rama. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi akuzoi kryeministrin...

Politikë 21:05 - 31 Mars, 2020

“Dy ditë të bllokuar në kufi”/ Ish deputetja nxjerr videot: Shikoni dhe gjykoni vetë

Dhjetëra shqiptarë kanë mbetur të bllokuar mes dy doganave, greke dhe shqiptare për shkak se në mesnatë Shqipëria vendosi të mos lejojë askënd të kalojë në...

Politikë 11:31 - 22 Shkurt, 2020

Veliaj provë e dështimit të Reformës në Drejtësi/ Prokuroria, vegël politike për mbylljen e aferave korruptive  

Partia Demokratike ka reaguar në lidhje me kërkesën e  Prokurorisë së Tiranës, për të mbyllur dosjen e pagesës së hotelit të nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës...

Politikë 14:35 - 31 Janar, 2020

Foto-Veliaj shkatërron tregun 20-vjeçar/ Dhunon qytetarët dhe rrëmben pasuritë publike

Partia Demokratike ka reaguar pas shembjes se Tregut Elektrik si dhe disa banesave te Medreseja, duke hedhur akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës,...

Politikë 13:00 - 16 Janar, 2020

Pas lëvizjeve të fundit/ Zbulohet qeveria hije e Lulzim Bashës

Kryetari i Republikës së re Lulzim Basha së fundi ka “ndezur” militantët, me shpresën se vendi do të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Por ndërkohë që...

Politikë 21:45 - 2 Tetor, 2019

Çupi godet fort Ramën e Bashën/ Keqpërdorin Kushtetutën amerikane…

Nga studioja e emisionit “Real Story”, të mbrëmjes së sotme, analisti Frrok Çupi ka lëshuar akuza të renda ndaj dy liderëve drejtues të PS-PD-së, përkatësisht  kryeministrit...

Politikë 15:02 - 30 Shtator, 2019

9 milionë lekë nga paratë e taksapaguesve/ Veliaj mashtron për udhëtimin në Barcelonë

Partia Demokratike, vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Në një deklaratë për mediat, ish-deputetja e PD-së, Dhurata Çupi,...

Politikë 18:02 - 29 Shtator, 2019

“Deri në 18 tetor s’ka protesta në sheshe”/ Çupi: Po punojmë për çeljen e negociatave

“Deri me 18 tetor opozita nuk do të dalë në protesta.” Kështu u shpreh ish deputetja e PD Dhurata Çupi e ftuar në studion e lajmeve...

Politikë 14:48 - 22 Shtator, 2019

Propaganda e rilindjes me tërmetet/ Çupi: Qytetarët në mëshirë të fatit, asnjë zyrtar në terren

Deputejtja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi, ka reaguar lidhur me situatën pas tërmeteve që tronditën vendin. Sipas saj, qytetarët po e përballojnë çdo gjë vetë, pasi...

Politikë 11:45 - 7 Shtator, 2019

PD denoncon skandalin/ Qeveria miraton me ligj vjedhjen e pronës publike

Partia Demokratike ka reaguar pas rrëzimit të dekretit të presidentit për qeverisjen vendore, një ditë më parë në Komisionin Parlamentar të Ekonomisë. Në një deklaratë për...

Politikë 12:57 - 31 Gusht, 2019

“101 milion euro tendera”/ Si Rama dhe Veliaj “shpërblyen” kompaninë Fusha    

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka akuzuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj dhe kryeministrin Edi Rama se sipas saj, kanë vendosur Bashkinë e kryeqytetit tërësisht...

cupi per protesten
Aktualitet 17:30 - 13 Maj, 2019

Protestat e dhunshme/ Frrok Çupi: Opozita kundër Europës dhe kundër Kombit

Gazetari dhe publicisti Frrok Çupi, ka thënë se opozita e di shumë mirë që nuk e rrëzon qeverinë dhe nuk po sulmon atë. Sipas Çupit Aktet...

partia demokratike tirane
Aktualitet 15:20 - 25 Mars, 2019

Skandali me lobimet ruse/ PD akuza prokurorisë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi ka folur sot për dy letërporositë e ardhura nga SHBA dhe Skocia. Nga rubrika “Opinion” në News 24,  ish-deputetja demokrate...

Aktualitet 10:30 - 27 Shkurt, 2019

Lulzim Basha urdhëron sulm kundër OSBE-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka urdhëruar një sulm çuditërisht të strukturuar kundër OSBE-së. Nuk dihet ende arsyeja, por menjëherë sapo ka përfunduar protesta, Lulzim...

Kryeministrri Rama duke folur per mediat
Aktualitet 14:12 - 22 Janar, 2019

Shkarkimet e bujshme/ Zbulohet qëllimi i Ramës

Partia Demokratike ka reaguar pas valës së shkarkimit në rradhët drejtuese të ARRSH-së dhe në Portin e Durrësit. Në një dalje për mediat, deputetja e PD,...

Aktualitet 12:07 - 12 Janar, 2019

Vila në Surrel/ PD kërkon hetimin e parave të padeklaruara të Ramës

Deputetja e PD Dhurata Çupi e ka cilësuar kryeministrin Rama  “burracak” duke “marrë shkas” nga mosdeklarimi i drejtë I të ardhurave të kryeministrit dhe bashkëshortes së...

Aktualitet 11:35 - 15 Nentor, 2018

Rruga Arbërit/ Zbulohet mega-vjedhja e radhës, si po grabiten 160 milion euro 

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi akuzon kryeministrin Rama për abuzime në lidhje me projektin për “Rugën e Arbrit”. Në një postim në rrjetet sociale, Çupi...

Aktualitet 16:13 - 12 Nentor, 2018

Deklarata e fortë/ Analisti tregon të pathënat e marrëdhënies Meta-Kryemadhi

Analisti Frrok Çupi ka folur rreth situatës së krijuar mes Presidentit dhe kryeministrit në lidhje me dilemat për dekretimin e Sandër Lleshajt, si ministër të Brendshëm....

Ilir Meta interviste per opinion
Aktualitet 15:58 - 12 Nentor, 2018

Nuk dekretoi Lleshin/ Analisti zbulon lojën e Metës

Analisti Frrok Çupi ka komentuar debatet e fundit, të shkaktuara pas presidenti Ilir Meta refuzoi propozimin e Ramës për të dekretuar Sandër Lleshin në krye të...

Aktualitet 18:42 - 29 Maj, 2018

Ndotja nga plastika. Zv/Ministrja e Mjedisit: Jo më qese plasmasi [Video]

Një situatë alarmante në lidhje me mbetjet dhe kryesisht nga ato që gjenerohen nga plastika ka konstatuar Ministria e Mjedisit dhe Turizmit. Hedhja e qeseve kudo...

Aktualitet 22:37 - 24 Maj, 2018

Sorosi ndez sherrin midis avokat Gjokuajt dhe analistit Frrok Çupi  

Debati i ashpër midis avokatit Genc Gjokutaj dhe analisti Frrok Çupi është ndezur përreth tryezës së rrumbullaktë të emisionit “360 Gradë”, ku ndër të tjerat janë...

Politikë 14:38 - 10 Mars, 2018

“Rama tre ditë në spital”/ Deputetja zbulon arsyen  

Deputetja e Partisë Demokratike, Dhurata Çupi në një dalje për mediat ka hedhur akuza të forta në drejtim të kryeministrit Rama. Çupi theksoi se “Edi Rama...

Aktualitet 13:25 - 5 Shkurt, 2018

Deputetja demokrate përgënjeshtron Gjiknurin për Rrugën e Arbrit/ Ja kur fillon puna

Deputetja e Partisë Demokratike në qarkun e Dibrës, Dhurata Çupi ka reaguar pas nënshkrimit të kontratës për Rrugën e Arbrit me kompaninë fituese të garës. Në...