Connect with Us

All posts tagged "cuci"

Politikë 11:11 - 15 Dhjetor, 2019

Tërmetet/ Ministri Çuçi takim me shtabin e emergjencave në Durrës

Drejtuesi qëndror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi takoi në Durrës vullnetarët që po ndihmojnë për kapërcimin e situatës së...

Politikë 12:55 - 14 Dhjetor, 2019

Çuçi informon për procesin e vlerësimit të dëmeve nga tërmeti

Në vijim të punës për adresimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit, Ministri Bledi Çuçi ka informuar sot në lidhje me ecurinë e...

Lajme 16:21 - 6 Dhjetor, 2019

Soreca takon Çuçin/ Cilat janë kushtet thelbësore në procesin e rindërtimit

Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca , bashkë me organizatën e Kombeve të Bashkuara në Shqipëri dhe Bankën Botërore takuan sot ministrin Bledi Çuçi....

Politikë 13:43 - 30 Nentor, 2019

Akuzat e forta/ Ja çfarë fshihet pas emërimit të Çuçit si ministër fuqiplotë pas gjendjes së jashtëzakonshme

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza të forta në drejtim të kreut të qeverisë Edi Rama, pasi ky i fundit emëroi ministrin e Bujqësisë, Bledi Çuçi...

Politikë 12:37 - 31 Tetor, 2019

Qindra milionë lekë të hedhura në kosh të plehrave?/ Drejtoresha kyç gojën për tenderin korruptiv

Në muajin mars, Instituti i Shëndetit Publik ka zhvilluar një tender, me një fond limit rreth 1 milion euro, për spërkatjen e plazheve në të gjithë...

Politikë 17:06 - 16 Tetor, 2019

Fermerët në krizë/ Çuçi mendjen tek krapi!

Ndërkohë që fermerët e Korçës dhe të zonave të tjera, po protestojnë çdo ditë për mungesën e tregjeve dhe të subvencioneve nga Ministria e Bujqësisë, ministri...

Sociale 14:26 - 16 Tetor, 2019

Pasurimi i liqeneve me peshk, hidhen 300 mijë rasate krapi në Prespë

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural vijon pasurimin e liqeneve të vendit me rasate peshku. Ndalesën e radhës ministri Bledi ÇuÇi e bëri në liqenin e...

Sociale 13:07 - 27 Shtator, 2019

Foto-Drejt fundit investimi 3 miliardë lekë për mbrojtjen nga përmbytjet e Vjosës  

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural z.Bledi Çuçi, ishte në Selenicë për të parë nga afër një prej investimeve më të mëdha që po kryhet në...

Sociale 15:05 - 16 Shtator, 2019

Mbrojtja nga përmbytjet në Shkodër/ Drejt përfundimit investimi në argjinaturën e Bunës 

Rreth 1200 hektarë tokë në zonën e Shkodrës nuk rrezikojnë më të përmbyten nga ujërat e Lumit Buna. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi...

Politikë 13:57 - 5 Shtator, 2019

Çuçi pret delegacionin arab/ Të rrisim bashkëpunimin tregtar mes dy vendeve 

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Bledi Çuçi prit sot një delegacion arab të kryesuar nga zv.ministri i Bujqësisë në Arabinë Saudite, Ahmed Saleh A. Alkhamshi....

Lajm i Rekomanduar 13:28 - 3 Shtator, 2019

Skandal në Ministrinë e Bujqësisë/ Tenderin e fiton firma që ofroi 300 milionë më shumë

Skemat korruptive me tenderat nuk kanë të ndalur. Proçedurat e tyre duket të jenë formale dhe fituesit të paravendosur. Nuk ka sesi të jetë ndryshe, kur...

Aktualitet 15:28 - 19 Korrik, 2019

Shqipëria rrit eksportet e prodhimeve bujqësore/ Zgjerohet harta në vendet e BE-së

Për herë të parë në historinë tonë 30-vjecare, kemi një ulje të raportit import-eksport nën 3, nga rreth 6 që ishte ky raport në vitin 2013....

Aktualitet 09:17 - 26 Maj, 2019

Çuçi viziton ‘Qytetin e Peshkut’/ Shembull frymëzues  

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, z.Bledi Çuçi, vizitoi ‘Qytetin e Peshkut’ në Elbasan, një nga investimet më të mëdha në vend në sektorin e përpunimit...

Aktualitet 09:36 - 10 Maj, 2019

Domatet me hormone?/ Ministri Çuçi qetëson qytetarët

“Prodhimet tona janë 100% të sigurta. Shqiptarët duhet të jenë krenarë për këto produkte, të cilat shkojnë në të gjithë Europën”.Kështu u shpreh ministri i Bujqësisë...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 13:14 - 3 Maj, 2019

Pasurohen, vjedhin me lezet dhe i japin të dashurat njëri-tjetrit/ Qeveria Rama apo kabineti i miliarderëve?

Shqipëria  është 106 vjet shtet. Përgjatë këtyre viteve shqiptarët kanë njohur vetëm sundime. Nga lufta në luftë. Dikur sundonin pushtuesit e huaj, më pas komunizmi e...

Aktualitet 09:21 - 20 Prill, 2019

Pritja në Tiranë/ Çuçi fton sauditët të investojnë në bujqësi

Grupi i investitorëve sauditë të cilët kishin mbërritur në Shqipëri me ftesë të Kryeministrit z.Edi Rama për një “Business Tour” tre ditor zhvilloi një takim edhe...

qeveria e re Rama3 ne elbasan
Aktualitet 10:38 - 12 Prill, 2019

Emrat-Milionerët e Qeverisë/ Qytetarët të zhvatur dhe në varfëri

Politikanët janë dhe mbeten zhvatësit më të mëdhenj të buxhetit të shtetit. Shahen, fyhen, nuk kursejnë gratë dhe motrat, ndërkohë që kanë dhe një emërues tjetër...

Aktualitet 13:53 - 29 Janar, 2019

Bllokimi i ngarkesës me banane/ Reagon ministri Çuçi

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi ka reaguar pas aksionit të Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në Durrës ku u bllokuan 41.7 ton banane me cilësi jo të...

Ministri Cuci gjate nje takimi per sigurine ushqimore ne Irlande
Aktualitet 08:32 - 24 Janar, 2019

Çuçi jep lajmin e mirë/ Pesë milionë euro projekt nga BE-ja, për sigurinë ishqimore

5 milionë euro do të investohen nga Bashkimi Europian në një projekt 4-vjeçar në mbështetje të sigurisë ushqimore, veterinarisë dhe standardeve fitosanitare në Shqipëri.  Lajmin e...

Aktualitet 21:30 - 23 Tetor, 2017

Bledi Çuçi: Pranojmë gjithçka kërkon Prokuroria, por jo arrestimin e Tahirit

Deputeti i Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, i ftuar në studion e emisionit “Top Story” të gazetarit Sokol Balla, ka komentuar vendimin e maxhorancës për moslejimin e...

Aktualitet 20:21 - 21 Tetor, 2017

Deputeti socialist: Do të isha i pari që do të votoja heqjen e imunitetit

Deputeti i Partisë Socialiste, Bledi Çuçi, i ftuar në studion e lajmeve në News24, u shpreh se nuk pati asnjë provë të shfaqur nga Prokuroria që...

Aktualitet 20:40 - 20 Tetor, 2017

Bledi Çuçi hedh deklaratën befasuese / Prokuroria është në duart e opozitës

Deputeti i Partisë Socialiste, pjesë e Këshillit të Mandateve dhe Imunitetit, Bledi Çuçi, ishte i pranishëm në studion e emisionit “Byro Politike” në ABC News, ku...

Aktualitet 16:40 - 20 Tetor, 2017

Debate PS-PD në Këshillin e Mandateve pas kërkesës Tahirit për shtyrje të mbledhjes

Pas kërkesës së mborjtjes së ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri, të bërë para këshillit të Mandateve dhe Imuniteteve ka reaguar edhe deputeti demokrat Enkeled Alibeaj, i...