Connect with Us

All posts tagged "covid19"

"Listat e mbyllura" kundër "listave të mbyllura"
Opinione 23:23 - 12 Shtator, 2020

Nga Artan Fuga/ Tregtinë e vogël nuk e shkatërron Covid19, por mungesa e logjikës ekonomike

Hidhini një sy tabelës që ndodhet në fund të këtij postimi, dalë nga një mbledhje të dhënash në terren me anketim preju 800 vetash, bërë në...

Mbajtja e detyrueshme e maskës/ Alimehmeti: Studimet nuk e faktojnë efektivitetin në ambiente të hapura
Aktualitet 10:32 - 11 Gusht, 2020

Mjeku Ilir Alimehmeti nxjerr studimin/ Virusi ka pësuar mutacion dhe ka humbur fuqinë

Mjeku Ilir Alimehmeti, del me nota optimizmi në statusin e radhës në rrjetet sociale, teksa tregon se mutacionet që ka pësuar Sars-Cov 2, japin shpresë për...

Aktualitet 20:10 - 19 Maj, 2020

Skandali/ Gjoba masive shqiptarëve në Kakavijë

Ka disa ditë që shtetasit shqiptarë të cilët kishin ngelur matanë kufirit për shkak të Covid-19, kthehen nga Greqia në Shqipëri. Sot në Kakavije ka pasur...

Bota 17:53 - 24 Mars, 2020

Covid-19/ BE jep 30 milionë euro për Ballkanin Perëndimor

Bashkimi Europian ka miratuar një fond ndihme prej 30 milionë euro për vendet e Ballkanit Perëndimor, si mbështetje për të “luftuar” koronavirusin. Ky fond do të...

Sociale 10:44 - 21 Mars, 2020

Linja e gjelbër falas/ Vihet në dispozicion numri ku mund të kërkoni sqarime mbi Covid-19

Ministria e Shëndetësisë dhe mbrojtjes sociale ka vendosur në dispozicion linjën këshilluese falas. Për çdo qytetar që ka pyetje apo kërkon sqarime lidhur me Codiv-19, mund...