Connect with Us

All posts tagged "COVID-19"

Kush e ka kaluar virusin krijon imunitet/ Skënder Brataj mban maskë në emision të bindë qytetarët
Shëndeti 23:14 - 27 Janar, 2021

Infektimi i Piperos pasi bëri vaksinën/ Brataj tregon kur arrihet imuniteti i plotë

Infektimi i mjekut infeksionist Pëllumb Pipero, disa ditë pasi kishte bërë vaksinën, ka ngritur dyshime mbi efektet e vaksinës. Për këtë ka folur mbrëmjen e sotme...

“Po punojmë për investigimin e rastit tim”/ Pipero “bëhet i gjallë” pas infektimit me Covid
Shëndeti 21:12 - 27 Janar, 2021

“Po punojmë për investigimin e rastit tim”/ Pipero “bëhet i gjallë” pas infektimit me Covid

Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero u diagnostikua ditën e sotme i infektuar me virusin Covid-19, dy javë pas marrjes së dozës së parë të vaksinës Pfizer. Kjo...

Mjekja shqiptare në Gjermani/ Kemi raste ku të vaksinuarit janë prekur nga COVID-19
Shëndeti 19:38 - 27 Janar, 2021

Mjekja shqiptare në Gjermani/ Kemi raste ku të vaksinuarit janë prekur nga COVID-19

Marsela Ceno, drejtuese shoqatës së mjekëve shqiptarë në Gjermani thotë se raste kur të vaksinuarit janë prekur nga COVID-19 ka pasur mes atyre që nuk e...

Shëndeti 20:44 - 26 Janar, 2021

Kush janë vendet më problematike nga Covid-19/ Ja ku renditet Shqipëria

Sot numri i personave të infektuar me Covid-19 ka shkuar rreth milionë, duke iu referuar shifrave të publikuara nga universiteti mjekësor Johns Hopkins. Shteti që zë...

Covid-19 prek rreth 100 milionë persona në botë/ Shërohen më shumë se gjysma e të infektuarve
Shëndeti 20:15 - 26 Janar, 2021

Covid-19 prek rreth 100 milionë persona në botë/ Shërohen më shumë se gjysma e të infektuarve

Prej më shumë se një viti e gjithë bota po përballet me virusin e padukshëm Covid-19, që ka marrë miliona jetë njerëzish dhe ka infektuar miliona...

Konfirmohet rasti i parë i mutaciomnit britanik të COVID-19 në shtetin fqinj
Kosova & Rajoni 19:46 - 26 Janar, 2021

Covid-19 në Maqedoninë e Veriut/ Regjistrohen mbi 400 raste të reja

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut bën të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë realizuar 2518 testime. Nga këto testime, bëhet me dije...

Gentian Zenelaj e thotë hapur: Edi Rama na e kalon për humor
Showbizz 14:45 - 26 Janar, 2021

Gentian Zenelaj e thotë hapur: Edi Rama na e kalon për humor

Gentian Zenelaj është një nga aktorët më të pëlqyer të humorit. Para disa javësh ai mposhti Covid-19 dhe sot në programin “Sot nuk është e hënë”...

Gjoba, burgim për ata që nuk vënë maskë në Los Anxhelos
Bota 20:34 - 24 Janar, 2021

Pandemia e Covid-19/ Gjoba dhe burgim për ata që nuk vënë maskë në Los Anxhelos

Kryetari i Bashkisë së Los Anxhelosit, Eric Garcetti, njoftoi kohët e fundit se policia do të fillojë të arrestojë protestuesit kundër maskave, të cilët ngacmojnë të...

E ka kaluar prej muajsh Covid-19/ Eni Koçi ndan me ndjekësit hallin e madh
Showbizz 12:23 - 23 Janar, 2021

E ka kaluar prej muajsh Covid-19/ Eni Koçi ndan me ndjekësit hallin e madh

Pak kohë më parë këngëtarja Eni Koçi ndau me ndjekësit e saj shqetësimin që kishte në lidhje me shëndetin. Pasi tregoi se e kishte kaluar Covid-19,...

Covid-19/ Lajmet e fundit nga varianti anglez!
Shëndeti 23:12 - 22 Janar, 2021

Mutacionet e koronavirusit/ A ngjitet sëmundja edhe nga të shëruarit dhe të vaksinuarit?

Për një kohë të gjatë nuk u analizua me saktësi për të parë llojin e virusit të Coronës, me të cilin ishin infektuar të sëmurët me...

"6000 vdekje më shumë nga Covid-19"/ Duma akuza Ramës: Dil jep llogari
Politikë 19:21 - 22 Janar, 2021

“6000 vdekje më shumë nga Covid-19″/ Duma akuza Ramës: Dil jep llogari

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka publikuar një video dhe ka hedhur akuza ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me situatën shëndetësore në vend. Duke marrë...

Vaksinimi për Covid-19/ Manastirliu: Brenda janarit pritet të vijnë mbi 10 mijë doza
Shëndeti 22:19 - 21 Janar, 2021

Vaksinimi për Covid-19/ Manastirliu: Brenda janarit pritet të vijnë mbi 10 mijë doza

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, foli mbrëmjen e sotme për strategjinë e vaksinimit kundër Covid-19 në vendin tonë. Manastirliu tha se komiteti i Ekspertëve ka bërë...

A ka patur raste me efekte anësore nga vaksina?/ Përgjigjet Eugena Tomini
Aktualitet 16:37 - 19 Janar, 2021

A ka patur raste me efekte anësore nga vaksina?/ Përgjigjet Eugena Tomini

Kryeministri i vendit, Edi Rama deklaroi sot se ka gjasa se dozat e vaksinës të nënshkruara me kompaninë Pfizer nuk mund të arrijnë këtë javë në...

VIDEO-Isli Islami mposht Covid-19 dhe rikthehet në emision/ Shihni reagimin e Ori Nebijaj
Showbizz 12:32 - 19 Janar, 2021

VIDEO-Isli Islami mposht Covid-19 dhe rikthehet në emision/ Shihni reagimin e Ori Nebijaj

Moderatori Isli Islami e ka mposhtur Covid-19. Isli është rikthyer sërish në emisionin e mëngjesit Ëake up. Këtë lajm e ka bërë të ditur moderatorja Ori...

E zbulon Alfred Cako/ Ja nga kanë ardhur vaksinat anti-Covid në Shqipëri
Aktualitet 21:50 - 17 Janar, 2021

E zbulon Alfred Cako/ Ja nga kanë ardhur vaksinat anti-Covid në Shqipëri

Prej disa ditësh në Shqipëri po injektohen vaksinat anti-Covid, ndërsa ende është anigmë vendi nga ka ardhur kjo vaksinë. Konspiracionisti Alfred Cako ka zbuluar mbrëmjen e...

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 6 viktima
Kosova & Rajoni 19:24 - 17 Janar, 2021

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 6 viktima

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1530 testime për koronavirus, prej të cilave 190 raste kanë rezultuar pozitivë. Gjithashtu në 24...

Ia lanë nënën me Covid pa bukë e pa ujë/ Përlot vajza: Iku e pangopur nga kjo jetë, pengu që kam në shpirt
Denoncim 21:49 - 14 Janar, 2021

Ia lanë nënën me Covid pa bukë e pa ujë/ Përlot vajza: Iku e pangopur nga kjo jetë, pengu që kam në shpirt

Skandali i publikuar mbrëmjen e 12 Janarit në emisionin “Stop” i sanitares së spitalit “Shefqet Ndroqi” Tire Alldervishi ka tronditur mbarë opinionin publik. Ajo ishte hequr...

“Dhimbje torturuese”/ Prezantuesja e famshme rrëfen për eksperiencën e saj me Covid-19
Showbizz 15:42 - 13 Janar, 2021

“Dhimbje torturuese”/ Prezantuesja e famshme rrëfen për eksperiencën e saj me Covid-19

Prezantuesja e njohur e ekranit, Ellen DeGeneres, u izolua në shtëpinë  esaj pasi u infektua me Covid-19. Tashmë prezantuesja e ka kaluar ekperiencën e vështirë me...

Ori Nebijaj e mban fjalën/ Ja si e surprizon mikun e saj të infektuar me Covid-19
Showbizz 11:38 - 13 Janar, 2021

Ori Nebijaj e mban fjalën/ Ja si e surprizon mikun e saj të infektuar me Covid-19

Pak ditë më parë moderatori Isli Islami zbuloi se ishte i infektuar me Covid-19. Moderatori tregoi se simptomat e para që kishte ishin humbja e shijes...

Bota 14:54 - 12 Janar, 2021

Kryeministri grek letër Ursula Von der Leyen/ Kërkon lehtësimin e lëvizjes së njerëzve

Kryeministri i Greqisë Kyriakos Mitsotakis i ka dërguar një letër presidentes së Komisionit Europian Ursula Von der Leyen, duke i propozuar BE-së që të ketë një...

Qeveria çon në Kuvend marrëveshjen për blerjen e vaksinës anti-Covid/ Sa do të paguajë shteti shqiptar
Aktualitet 13:00 - 12 Janar, 2021

Vaksina për Covid-19 në Shqipëri/Zbulohet kush e dhuroi

Zbulohet “misteri” i importimit të vaksinës kundër Covid-19. Sipas Euronews, vendi mik që ia ka dhuruar Shqipërisë është Gjermania. Euronews Albania disponon dokumentin zyrtar të zhdoganimit...

Situata shëndetësore/ Erion Dasho: Më në fund pak transparencë
Shëndeti 22:33 - 10 Janar, 2021

Situata shëndetësore/ Erion Dasho: Më në fund pak transparencë

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka bërë një analizë të situatës shëndetësore në vend dhe deklaron se më në fund po bëhet pak transparencë. Dasho...

Një gjetje e re premtuese në luftën kundër Covid-19/ Neuroshkencëtarët zbulojnë antitrupat që bllokojnë virusin
Shëndeti 12:48 - 10 Janar, 2021

Një gjetje e re premtuese në luftën kundër Covid-19/ Neuroshkencëtarët zbulojnë antitrupat që bllokojnë virusin

Një studim i ri sugjeron që antitrupat e prodhuar nga Llama mund të përdoren në luftën kundër Covid-19.Studimet kanë treguar se lalamet prodhojnë antitrupa të fuqishëm...