Connect with Us

All posts tagged "CNA.al"

Blog 08:40 - 3 Dhjetor, 2020

Si mund ta anashkalojë BE-ja veton e Polonisë dhe Hungarisë

Nga Paul Taylor “Politico.eu” Partnerët evropianë duhet të përgatiten nëse është e nevojshme për “operacionin bajpas”, për të kapërcyer bllokimin e krijuar nga Hungaria dhe Polonia,...

Biden e akuzon se është dorëzuar përballë virusit/ Trump e mohon
Blog 08:18 - 3 Dhjetor, 2020

Pse Joe Biden nuk mund ta bashkojë Amerikën?

Nga Scott Mcconnell “National Interest” Donald Trump u përball me një media padrejtësisht armiqësore ndaj tij. Por në krahasim me Joe Biden ai pati një avantazh...

Lëvizja Demokratike Shqiptare
Politikë 22:58 - 2 Dhjetor, 2020

Revoltohet Murrizi/ Gjykata më kërkoi programin e partisë, është hera e parë që ndodh

Deputeti dhe kryetari i partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, Myslim Murrizi, është revoltuar, teksa ka folur për krijimin e partisë së tij. Murrizi tregoi se në Gjykatë...

Denaj: Vitin tjetër do të kemi rritje ekonomike 10.6%
Ekonomi 22:40 - 2 Dhjetor, 2020

Denaj: Vitin tjetër do kemi rritje ekonomike 10.6%

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ka folur mbrëmjen e sotme për situatën ekonomike në vendin tonë. Denaj u shpreh optimiste për rritjen e ekonomisë,...

Elvis Naçi hap optikë/ Lutuni që të shkojë mirë
Aktualitet 21:58 - 2 Dhjetor, 2020

Elvis Naçi hap optikë/ Lutuni që të shkojë mirë

Imami dhe bamirësi Elvis Naçi, ka hapur një optikë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë imami, i cili ka publikuar një foto së bashku me...

Pëllumb Pipero shuan aludimet/ Ja kur do vijë në Shqipëri vaksina e Covid-19
Shëndeti 21:56 - 2 Dhjetor, 2020

Pëllumb Pipero shuan aludimet/ Ja kur do vijë në Shqipëri vaksina e Covid-19

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero, ka treguar mbrëmjen e sotme se kur do të vijë në Shqipëri vaksina e Covid-19. Pipero tha në emisionin “Real Story” se...

"Nuk e pres mrekullinë vetëm nga vaksina"/ Pipero: Duhet të jemi të kujdesshëm
Shëndeti 21:28 - 2 Dhjetor, 2020

“Nuk e pres mrekullinë vetëm nga vaksina”/ Pipero: Duhet të jemi të kujdesshëm

Mjeku Pëllumb Pipero, ka folur mbrëmjen e sotme për vaksinën e Covid-19 dhe u shpreh optimist për efektin e saj. Piperio tha se nuk pret mrekullira...

20 të infektuar në Berat/ Covid-19 prek edhe prefekten Zylyftari
Shëndeti 21:00 - 2 Dhjetor, 2020

20 të infektuar në Berat/ Covid-19 prek edhe prefekten Zylyftari

Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë raportoi për 20 raste të reja me Covid-19 në qarkun e Beratit. Mësohet se ndër personat që kanë rezultuar pozitivë...

Shifrat në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 33 viktima
Kosova & Rajoni 20:27 - 2 Dhjetor, 2020

Shifrat në Maqedoninë e Veriut/ Qindra të infektuar dhe 33 viktima

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka përditësuar shifrat e Covid-19. Mësohet se në 24 orët e fundit janë bërë 2564 testime, ndërsa janë regjistruar...

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull për intelektualët
Politikë 19:42 - 2 Dhjetor, 2020

Nikollë Lesi: Rama ka blerë gazetarët VIP me thasë me euro, Gjekmarkaj shembull për intelektualët

Gazetari Nikoll Lesi, ka dalë në mbrojtje të kolegut të tij Agron Gjekmarkaj, për të cilin ka folur me superlativa. Në një shkrim në gazetën “Koha...

Reshje bore dhe shiu/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër
Sociale 19:15 - 2 Dhjetor, 2020

Reshje bore dhe shiu/ Çfarë parashikojnë sinoptikanët për nesër

Dita e enjte parashikohet me mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtëra me diell. Reshje shiu të herëpasherëshme me intensitet të ulët në pjesën më...

Rritet rreziku nga Covid-19/ Ja zonat e kuqe dhe portokalli
Shëndeti 23:18 - 1 Dhjetor, 2020

Paralajmëron Silva Bino/ Nuk e kemi kaluar më të keqen, nesër do të…

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino ka zbuluar se nesër Komiteti Shëndetësor do të mbajë një mbledhje për tu njohur me të...

“Jam për mbylljen e shkollave”/ Kryemadhi leksion Ramës: Të marrë nga një ambient në çdo pallat…
Politikë 23:12 - 1 Dhjetor, 2020

“Jam për mbylljen e shkollave”/ Kryemadhi leksion Ramës: Të marrë nga një ambient në çdo pallat…

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbrëmjen e sotme mbi mundësinë e mbylljes së vendit në një karantinë të dytë. Ajo tha në emisionin “Real...

Raporti i FMN/ Kryemadhi: Ekonomia në krizë, qeveria kapet pas fijes së barit
Politikë 23:04 - 1 Dhjetor, 2020

Raporti i FMN/ Kryemadhi: Ekonomia në krizë, qeveria kapet pas fijes së barit

Duke folur mbi raportin e FMN, kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi tha se ekonomia shqiptare është në krizë para pandemisë dhe tërmetit. Ajo deklaroi se koncesionet...

Silva Bino: Vaksina i duhet edhe personave që e kanë kaluar Covid-19
Shëndeti 22:59 - 1 Dhjetor, 2020

Silva Bino: Vaksina i duhet edhe personave që e kanë kaluar Covid-19

“Vaksina kundër Covid-19 do t’i duhet edhe personave që e kanë kaluar virusin” Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme përgjegjësja e departamentit të epidemologjisë dhe sëmundjeve infektive...

https://www.cna.al/2020/12/01/po-fshin-menderen-me-pd-ne-degjeneron-debati-mes-grida-dumes-dhe-frrok-cupit-o-kategori-llumi/
Politikë 22:54 - 1 Dhjetor, 2020

Ofendoi Grida Dumën/ Gjekmarkaj i kthehet keq Frrok Çupit: Të kap pas studios, meriton të të pështyj

Një debat i ashpër ka ndodhur mbrëmjen e sotme mes ish-deputetes Grida Duma dhe analistit Frrok Çupi, i cili ka degjeneruar në ofendime dhe përplasje banale....

“Po fshin menderen me PD-në”/ Degjeneron debati mes Grida Dumës dhe Frrok Çupit: Je këllirë
Politikë 22:38 - 1 Dhjetor, 2020

“Po fshin menderen me PD-në”/ Degjeneron debati mes Grida Dumës dhe Frrok Çupit: O kategori llumi

Analisti Frrok Çupi ka debatuar ashpër me ish-deputeten Grida Duma, teksa po flisnin për situatën politike në vend. Çupi akuzoi Dumën se po fshin menderen me...

Qeveria tërhiqet nga afera e rrugës Milot-Fier/ Anulon fituesin e paracaktuar, do hapet sërish gara
Politikë 22:19 - 1 Dhjetor, 2020

Qeveria tërhiqet nga afera e rrugës Milot-Fier/ Anulon fituesin e paracaktuar, do hapet sërish gara

Në fillim të korrikut 2020, CNA.al denoncoi aferën për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier. Teksa shpalli publikisht garën ndërkombëtare, ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku tha se vlera e...

Balluku jep lajmin/ Shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do ofrohet sërish nga shteti
Politikë 22:04 - 1 Dhjetor, 2020

Balluku jep lajmin/ Shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do ofrohet sërish nga shteti

Pas 11 vitesh menaxhim nga privati, shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do të ofrohet sërish nga shteti. Ky është lajmi i dhënë nga ministrja e...

Më datë 01.12.2020, rreth orës 21:00, në Sallën Operative Vlorë ka ardhur një telefonatë nga një qytetar se në Fushë- Dukat, Orikum një automjet ka ndaluar në rrugë dhe brenda tij ka një person të pa jetë. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë dhe kanë konstatuar të pajetë shtetasin B. B., rreth 27 vjeç, dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i armës së zjarrit. Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë dhe të Stacionit të Policisë Orikum kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.
Kronika 21:57 - 1 Dhjetor, 2020

Kush është viktima e atentatit në Vlorë/ Zbardhet e shkuara e errët

Zbulohet identiteti i viktimës së të shtënave me armë në Orikum  të Vlorës. Raportohet se nga të shtënat me armë ka mbetur i vdekur Benjamin Bezhani....

Të shtëna me armë në Velipojë/ Dyshohet për të plagosur
Kronika 21:41 - 1 Dhjetor, 2020

Të shtënat me armë ndaj një makine/ Dyshohet për atentat me një viktimë

Dalin detajet e para nga të shtënat me armë në aksin Orikum Llogara, në Dukat –Fushë. Nga informacionet paraprake, raportohet se bëhet fjalë për një atentat...

“Do hapim tenderin për Tunelin e Llogarasë”/ Balluku: Punimet do nisin në mars
Politikë 21:25 - 1 Dhjetor, 2020

“Do hapim tenderin për Tunelin e Llogarasë”/ Balluku: Punimet do nisin në mars

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku dha lajmin se qeveria do të hapë tenderin për Tunelin e Llogarasë. Balluku tregoi se tenderi do të qëndrojë 60 ditë...

“Fundi ka qenë i tmerrshëm”/ Anxhela Peristeri tregon eksperiencën e vështirë pasi kuptoi se ishte infektuar me Covid-19
Showbizz 20:55 - 1 Dhjetor, 2020

U tha se ka fituar Festivalin e Këngës/ Reagon Anxhela Peristeri: Budallallëk me brirë

Prej ditësh nëpër mediat online po qarkullon lajmi se Anxhela Peristeri është shpallur fituese dhe se ajo do të jetë këngëtarja që do të na përfaqësojë...