Connect with Us

All posts tagged "cmimet"

Thellohet bilanci/ Shkon në 42 numri i të të plagosurve në Kosovë
Sociale 17:11 - 5 Janar, 2021

Milionat e “privatëve” për testet e COVID-19, autoritetet asnjë hetim

Në muajin nëntor, katër laboratorë të certifikuar për analizat PCR për diagnostikimin e Covid-19, ulën çmimin nga 12 000 në 8500 lekë. Klinikat private bënë marrëveshje...

‘Mbi 50% e popullatës e ka kaluar Covid 19’/ Dasho kritika Akademisë së Shkencave: Raporti shumë larg të vërtetës
Shëndeti 21:58 - 31 Tetor, 2020

Sa kushton testi i shpejtë për COVID?/ Erion Dasho sjell faktet, ja si po “rripen” shqiptarët

Eksperti i Shëndetit Publik Erion Dasho ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë. Duke e vënë theksin...

Apple nxjerr në shitje iPhone 12, 12 Pro dhe iPad Air: Kjo është koha e duhur për ta blerë
Teknologji 12:11 - 23 Tetor, 2020

Apple nxjerr në shitje iPhone 12, 12 Pro dhe iPad Air: Kjo është koha e duhur për ta blerë

IPhone 12 i ri i Apple del në shitje në të gjithë botën sot, me klientë të prirur të jenë në gjendje të marrin një celular...

Sa është vlera e ndërtimeve të reja në Tiranë/ Kush i blen ato dhe përse janë kaq të shtrenjta?
Sociale 08:12 - 30 Shtator, 2020

Shqipëria, e treta më e shtrenjtë në Europë për çmimet e apartamenteve/ Si krahasohet Tirana me kryeqytetet e rajonit

Të blesh një pronë në Shqipëri, sidomos në Tiranë do të jetë më e vështirë në vitin 2020. Shqipëria renditet e treta më e shtrenjtë në...

Showbizz 13:38 - 31 Gusht, 2020

Nga Dua Lipa tek Maluma/ Lista e fituesve të MTV VMA-s 2020

Mbrëmjen e kaluar është mbajtur një nga kompeticionet më të mëdha të muzikës. Edhe pse në kushte pandemie, MTV Video Music Awards u finalizua me sukses....

Koronavirusi ndryshon panoramën e turizmit/ Hotelet shqiptare ulin çmimet deri në 40%
Sociale 08:21 - 23 Qershor, 2020

Koronavirusi ndryshon panoramën e turizmit/ Hotelet shqiptare ulin çmimet deri në 40%

Bregdeti shqiptar të paktën tre vitet e fundit po niste zyrtarisht sezonin veror në mes të majit një tendencë e nxitur kjo nga turizmi i organizuar...

Politikë 20:45 - 12 Maj, 2020

Një çadër 50 euro?/ Qeveria “braktis” qytetarët: S’bëjmë dot gjë, e vendos tregu

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, në një intervistë për Fax neës ka folur për mënyrën se si mund të bëhet turizmit këtë sezon veror....

Kosova & Rajoni 20:51 - 7 Maj, 2020

Manipuluan me çmimet/ Gjobiten me 4 milion euro 14 kompani të nafte

Autoriteti i Konkurrencës në Kosovë, ka gjobitur me 4 milionë euro 14 kompani nafte pasi kishin manipuluar çmimet. Sipas asaj që raporton “Koha” kompanitë të cilat...

Ekonomi 08:39 - 9 Prill, 2020

Situata nga koronavirusi/ “Fluturojnë” çmimet e frutave dhe zarzavateve

Inflacioni në muajin mars përshpejtoi ritmet e rritjes duke arritur nivelin më të lartë në dy vjet prej 2.1%. Rritja nuk ka ardhur nga një shtrenjtim...

Sociale 09:18 - 19 Mars, 2020

Abuzimi me çmimet e maskave dhe dezinfektantëve/ Autoriteti i Konkurrencës nis hetimet

Autoriteti i Konkurrencës ka nisur hetimet për depot farmaceutike, në lidhje me rritjen në mënyrë abuzive e çmimeve të maskave, alkoolit e dezifektantëve për shkak të...

Kronika 15:16 - 17 Mars, 2020

Video-Abuzuan me çmimet/ Ndëshkohen katër administratorë subjektesh në Tiranë

Policia e Shtetit bën të ditur se po vijojnë kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet...

Politikë 23:27 - 16 Mars, 2020

Manastirliu paralajmëron abuzuesit/ Zbulon sa shtretër janë në dispozicion

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu tha se deri më tani situata paraqitet e qetë dhe tregoi se kanë mbi 9 mijë shtretër në dispozicion, përfshirë edhe...

Kronika 19:55 - 14 Mars, 2020

Abuzuan me çmimet/ Konstatohen 13 farmaci dhe njësi tregtare, MFE apel qytetarëve

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka konstatuar 13 raste me shkelje, 6 në farmaci dhe 7 të tjera në njësi tregtare fruta-perime. Ministria e Financave bën...

Politikë 22:22 - 13 Mars, 2020

“Është koha për solidaritet”/ Ministria e Ekonomisë apel qytetarëve: Denonconi abuzimet me çmimet

Pas kryeministrit Edi Rama edhe Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka reaguar në lidhje me rritjen abuzive të çmimeve gjatë këtyre diteve që vendi po përballet...

Sociale 15:34 - 13 Mars, 2020

“Koronavirusi” rrit çmimet e fruta perimeve

Koronavirusi vijon të mbajë në alarm botën. Pas Kinës dhe Italisë, situata duket se po bëhet problematike edhe në shumë vende të tjera. Në Europë virusi...

Politikë 14:10 - 13 Mars, 2020

Të mos bëjnë të “zgjuarin” me cmimet/ Rama paralajmëron ndëshkime të forta

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar ndëshkime të forta për të gjithë ata që abuzojnë me rritjen e cmimeve gjatë kohës që Shqipëria po përballet me betejen...

Sociale 22:43 - 24 Shkurt, 2020

Pesëfishuan çmimet/ Manastirliu paralajmëron farmacitë: Do ketë kallëzime penale

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, në një lidhje me emisionin “Opinion”, ku po flitet për shpërthimin e “koronavirusit”, është pyetur lidhur me abuzimimin e farmacive me...

Ekonomi 08:09 - 24 Dhjetor, 2019

Parkimi në Tiranë/ Në 2020 përdoruesit e automjeteve do paguajnë 5 milionë euro

Të gjesh një vend parkimi në Tiranë është kthyer në një mision të pamundur. Edhe në rast se ke fat të hasësh në një hapësirë bosh,...

Sociale 08:20 - 29 Tetor, 2019

Administrata “arratiset” jashtë për festat e nëntorit/ Fluturojnë çmimet e biletave

Festat kombëtare të 28 dhe 29 nëntorit, shumë shqiptarë, sidomos administrata, pritet t’i festojë jashtë vendit. Data 28 dhe 29 bien të enjte dhe të premte...

Ekonomi 21:50 - 6 Shtator, 2019

Bien çmimet e mallrave të importit/ Duhani dhe veshjet bëhen më të lira

Indeksi i Çmimeve të Importit në tremujorin e dytë 2019, shënoi ulje me 0,8 % krahasuar me tremujorin e dytë të vitit 2018 dhe ulje me...

Lajm i Rekomanduar 10:29 - 1 Shtator, 2019

“Shqiptarët jetojnë me 200 mijë lekë në muaj”/ Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën

Kryeministri Edi Rama vijon ritualin e tij të përditshëm, duke përshëndetur çdo mëngjes ndjekësit në rrjetet sociale, me foto apo video, ku propagandon punët e mëdha...

Aktualitet 08:17 - 4 Maj, 2019

“Çmenden” çmimet e apartamenteve në bregdet/ Arrijnë deri 3,000 euro/m²

Çmimet e pasurive të paluajtshme në bregdet janë rritur këtë pranverë, veçanërisht në Sarandë, ku një metër katror shkon deri në 3,000 euro. Agjencitë kryesore të...

Aktualitet 08:37 - 8 Prill, 2019

Tirana më e shtrenjta në botë/ Kostoja e papërballueshme edhe për më të paguarit

Kostot e jetesës përfshijnë shumë prej gjërave themelore të përditshmërisë, si të ushqyerit, transporti dhe energjia elektrike që shpenzojmë në shtëpi. Shpesh shtëpitë zënë pjesën e...