Connect with Us

All posts tagged "cmime"

Pijet alkoolike në Shqipëri kushtojnë më shtrenjtë se mesatarja e BE
Ekonomi 23:20 - 8 Shtator, 2020

Pijet alkoolike në Shqipëri kushtojnë më shtrenjtë se mesatarja e BE

Në Shqipëri dhe në Mal të Zi, pijet alkoolike kushtojnë më shtrenjtë se shtetet e tjera të rajonit, madje janë edhe mbi mesataren e bashkimit Europian....

Life Style 17:36 - 10 Korrik, 2020

Me ardhjen e verës vijnë edhe surprizat/ Plotëso veshjen tënde me aksesorët e “Preciosa”

Preciosa, dyqani i markave më të njohura të orave, bizhuterive dhe aksesorëve të ndryshem mendon gjithmonë për klientet! Tashmë Preciosa vjen me pikën e saj më...

Kultura 10:05 - 16 Qershor, 2020

Koronavirusi shtyn ndarjen e çmimeve Oscar për në prill të 2021-ës

Akademia e Shkencave dhe Arteve në Shtetet e Bashkuara, ka njoftuar se ka shtyrë ceremoninë e ndarjes së çmimeve Oscar, për në 25 prill të vitit...

Sociale 19:18 - 8 Qershor, 2020

Çfarë do ndodhë me çmimet e biletave?/ Rama jep lajmin për transportin publik

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me hapjen e transportit publik nga e hëna e 15 qershorit. Në një postim në rrjetet sociale, Rama jep lajmin...

Showbizz 16:48 - 6 Qershor, 2020

VIDEO-Do të habiteni/ Alban Skënderaj “shpluhuros” trofetë e fituara ndër vite

Alban Skënderaj është një nga artistët më të dashur shqiptarë. Ai i ka dhuruar shumë këngë të bukura dhe hite muzikës shqiptare dhe është një nga...

Politikë 22:24 - 26 Maj, 2020

A do të rriten çmimet në turizëm?/ Klosi: Tregu do rregullohet nga kërkesë oferta

Nga 1 qershori nis hapja graduale e plazheve në Shqipëri. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi thotë se industria turistike është gati të presë turistët...

Sociale 15:56 - 13 Maj, 2020

Covid-19 shton kostot/ Stomatologët në Durrës paralajmërojnë rritje çmimesh

Stomatologët janë një nga profesionet e prekura nga Covid-19 në vendin tonë. Mjekët stomatologë janë ankuar se qeveria nuk i ka ndihmuar dhe kostot janë rritur...

Sociale 22:53 - 12 Maj, 2020

“Protokolli për turizmin ka kosto shtesë”/ Zak Topuzi tregon çfarë do ndodhë me çmimet

Turizmi është një ndër sektorët më të prekur nga pandemia Covid-19 dhe për përfaqësuesit e kësaj industrie 2020-ta është vit mbijetese. Zak Topuzi nga Shoqata Shqiptare...

Ekonomi 13:34 - 8 Maj, 2020

Çmimet mbeten më të larta se një vit më parë/ Ushqimet, qiratë dhe uji të shtrenjta

Çmimet kanë shënuar një rënie të lehtë në muajin prill, pas rritjes së shpejtë të muajit mars, të diktuar nga situata e krijuar nga kufizimi i...

Kultura 15:20 - 29 Prill, 2020

Lufta me koronavirusin/ Ndryshon gara për çmimet filmike Oscars

Filmat e shfaqur online do të mund të garojnë në ceremoninë e vitit të ardhshëm të çmimeve Oscar, ka njoftuar Akademia e Arteve dhe Shkencave në...

Kronika 11:56 - 22 Mars, 2020

Abuzuan me çmimet e ilaçeve dhe ushqimeve/ Ndjekje penale për 8 administratorë, gjoba për 6 të tjerë

Policia e Shtetit vijon kontrollet e pandërprera në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit me çmimet e medikamenteve, produkteve ushqimore dhe...

Braçe “shpërblen” kunatin/ E emëron drejtor të Ndihmës Juridike Falas
Politikë 14:32 - 25 Shkurt, 2020

Abuzimi me çmimet e dezinfektantit të duarve/ Braçe: Turp! Këtu s’është si në Milano

Zëvendëskryeministri, Erion Braçe ka reaguar pas abuzimit të çmimeve për dezinfektanitin e duarve. Braçe thotë se ky është një turp pasi nga 90 lekë një ditë...

Ekonomi 10:22 - 14 Shkurt, 2020

Prodhimi kaotik/ Bien çmimet e perimeve, rriten të frutave

Prodhimi bujqësor pa planifikim dhe me hope për disa artikuj bujqësore që konsumohen shumë në tregjet shqiptare ka shkaktuar ndryshime ekstreme ne çmimet e shitjes së...

Kultura 08:39 - 10 Shkurt, 2020

“Parasite”, filmi Koreano-Jugor shkruan historinë në Oscar 2020/ Lista e plotë e çmimeve

Në edicionin e 92-të të Academy Awards, filmi korean “Parasite” ka shkruar historinë, duke triumfuar me katër çmime Oscar. Filmi koreanojugor ka hyrë në histori duke...

Lajme 20:09 - 6 Janar, 2020

“Mjaft me fjalime politike”/ Ricky Gervais thumbon fituesit në Golden Globe

Aktori dhe komediani i famshëm, Ricky Gervais, në ceremoninë e djeshme të çmimeve Golden Globe, u kërkoi aktorëve që të mos bëheshin aq politikë gjatë fjalimeve,...

Kultura 18:22 - 6 Janar, 2020

Ceremonia “Golden Globe” 2020/ Lista e plotë e fituesve

Është realizuar ceremonia madheshtore e 77-të e Golden Globe, e cila mblodhi artistët më të mirë të kinematografisë amerikane dhe por edhe ndërkombëtare, për të nderuar...

Politikë 08:06 - 7 Dhjetor, 2019

Rama mesazh të fortë pronarëve të apartamenteve/ Ulni çmimet

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mëngjesin e sotëm mbledhjen e fundit të qeverisë, në kushte të emergjencës së jashtëzakonshme. Gjatë mbledhjes së sotme, Rama i ka...

Lajme 13:49 - 28 Nentor, 2019

Hotelet abuzojnë me çmimet në Pogradec/ Bashkia apelon: Të denoncohen me emra

Në këto ditë të vështira që po kalon vendi, Bashkia e Pogradecit ka denoncuar  rastin e abuzimit me çmimet nga hotelete dhe shtëpitë private. Qytetarët që...

Kryesore Show Biz 17:08 - 28 Qershor, 2019

Bëri krenarë të gjithë shqiptarët/ Këngëtarja rrëmben çmimet më të rëndësishme në Greqi

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Eleni Foureira, po korr suksese të njëpasnjëshme në karrierën e saj muzikore. Eleni është vlerësuar me dy çmime të rëndësishme në një...

Aktualitet 13:10 - 2 Qershor, 2019

Marka luksoze dhe çmime marramendëse/ Njihuni me 5 VIP-at shqiptarë të cilët nuk pyesin për shpenzime

Suksesi nëpër koncerte dhe klikimet disa milionëshe në Youtube, ka bërë të mundur që këngëtarët shqiptarë të mos ngelen pas me veshjet e tyre luksoze ku...

Kryesore Show Biz 12:40 - 2 Prill, 2019

A është hakmarrë duke ulur çmimet e produkteve kozmetike? Përgjigjet për herë të parë Kylie Jenner

Jordyn Woods dhe Kylie Jenner kanë qenë të pandashme derisa u bë publik skandali i madh i tradhtisë mes 21-vjeçares dhe Tristan Thompson i cili ka...

Aktualitet 20:30 - 22 Mars, 2019

“Nuk paskan menduar fare për çmimet”/Koleksioni i rrobave të banjos,kritikohet Victoria Secret

Pas tre vitesh mungesë, që prej 2016-s kur u shkëput për t’u përqëndruar te veshjet më sportive, Victoria’s Secret rikthehet me koleksionin e rrobave të banjos: Verë...

Kryesore Show Biz 10:25 - 11 Shkurt, 2019

Ia doli! Dua Lipa rrëmben 2 çmime në “Grammy” dhe emocionon me fjalimin mbi origjinën

Dua Lipa ka shkruar historinë pasi është bërë shqiptarja e parë që rrëmben dy çmime “Grammy”. Artistja jonë fillimisht fitoi në kategorinë “Kënga më e mirë...