Connect with Us

All posts tagged "cmim"

Uncategorized 23:23 - 15 Nentor, 2017

Përdoruesit e Netflix po çmenden nga rritja e çmimit

Rrjeti më i përdorur i filmave dhe serialeve në botë është Netflix. Me mbi miliona përdorues të tij, ai ka arritur të fitojë shumë. Por duket...

Aktualitet 12:14 - 22 Tetor, 2017

Qytetarët në ndihmë të policisë / Rama: Do të paguheni për çdo kokë…

“Çmim për kokën e çdo të shpalluri në kërkim”, – ishin fjalët që tha kreu i qeverisë Edi Rama para punonjësve të Policisë së Shteit. Sipas...

Aktualitet 17:00 - 25 Shtator, 2017

Një fushatë e krijuar nga New Moment Tirana, merr çmim në festivalin BalCannes në Kroaci

Fushata e krijuar nga New Moment Tirana për USAID në Shqipëri “Gratë munden, Gratë ja dalin.” u përzgjodh ndër 25 fushatat më të mira për Europën...

Aktualitet 11:45 - 6 Prill, 2017

Kosova nderon me çmim Ismail Kadarenë/Vlerë të veçantë për mua!

Shkrimtari i njohur shqiptar, Ismail Kadare, është nderuar me çmim në Kosovë. Vendi i dytë i shqiptarëve i ka dhënë Kadaresë çmimin “Letërsia shqipe”. Ndërkohë, në...

Kosova & Rajoni 18:47 - 29 Shtator, 2016

“Home” merr kritika pozitive nga Critical Movie Critics

Filmi më i ri i regjisores More Raça, “Home”, i cili pati premierën në Raindance Film Festival, ka marrë një kritikë të fuqishme e pozitive në...

Aktualitet 15:02 - 27 Korrik, 2016

Sajmir Tahiri njoftohet nga Kuvendi për rënien e çmimit të hashashit

Çmimi i hashashit ka pësuar rënie. Të paktën kështu shkruan Dritan Kaba, në rrjetet sociale. Prej disa javësh, Kaba thumbon përmes statuseve në rrjetet sociale ministrin...

Aktualitet 19:49 - 11 Maj, 2016

Taksat vendore, rrisin me 11 % çmimet e banesave në Tiranë në tremujorin e parë

Çmimet e banesave në qytetin e Tiranës janë rritur me ritme dyshifrore në tremujorin e parë të vitit 2016. Banka e Shqipërisë referoi sot se indeksi...

Kultura 14:22 - 8 Tetor, 2015

Svetlana Alexievich, ukrainasja e Cernobilit fiton cmimin Nobel per letersine

Akademia Suedeze në Stokholm sot ka ndarë çmimin Nobel për letërsi. Svetlana Alexievich shkrimtare nga Bjellorusia është fituese e çmimit Nobel për letërsi për këtë vit. Librat...

Kuriozitete 19:30 - 28 Shtator, 2015

Kërkuan bileta lotarie nga dasmorët, çifti fiton 600 mijë euro

Para martesës duhet të mendoni për gjithçka, deri tek “muaji i mjaltit”. Por para kësaj janë vetë të ftuarit ata që mendojnë ide të ndryshme për...

Ekonomi 16:50 - 21 Gusht, 2015

Nafta europiane zbriti sot në 46 dollarë për fuçi

Revista Monitor, raporti se nafta bruto vazhdoi tendencën e saj të rënies edhe gjatë ditës së sotme. Nafta bruto amerikane po shkon drejt javës së tetë...

Uncategorized 17:30 - 12 Korrik, 2015

Filmi “Babai” triumfon në “Karlovy Vary”

Filmi “Babai” me skenar dhe regji nga Visar Morina në edicionin e 50-të të festivalit ndërkombëtar të filmit Karlovy Vary triumfoi me 2 çmime. Në ngjarjen...

Ekonomi 13:32 - 12 Korrik, 2015

Shqipëria rekord për çmimet e larta të karburanteve

Prej gjysmës së qershorit, çmimi i naftës në tregun europian i është rikthyer uljes, ndërkohë që çmimi i karburanteve në tregun vendas po u rikthehet sërish...

Kultura 14:11 - 27 Qershor, 2015

“Pianisti i ri” : Stërmbesa e Faik Konicës, fituese e çmimit “Lola Gjoka”

Faik Konica një nga personalitetet më në zë të kulturës dhe letërsisë shqipe ka pasardhës të tij dhe në Kosovë. Ka qënë Edicioni i VIII të...

Uncategorized 12:19 - 20 Qershor, 2015

“Burrneshat” merr çmim në Italian Golden Globes 2015

Filmi “Burrneshat” me regji të Laura Bispurit, u vlerësua si filmi më i miri debatues në edicionin e 55-të Italian Golden Globes. Nё rolin kryesor të...

Kultura 19:30 - 17 Qershor, 2015

TripAdvisor i akordon çmimin “Simbol i Ekselencës në Mikëpritje”, Muzeut Historik Kombëtar

Kompania amerikane online TripAdvisor, e njohur në fushën e udhëtimeve i ka akorduar Muzeut Historik Kombëtar të Shqipërisë çmimin “Simbol i Ekselencës në Mikëpritje”. Ky është...

Showbizz 18:00 - 9 Qershor, 2015

Tim Curry nderohet me cmim

  Tre vjet pas aksidentit të tij të tmerrshëm , ai duket se ende është në terapi intensive për rikuperimin e vetes. Aktori 69 vjecar Tim...

Politikë 13:28 - 31 Maj, 2015

Ministri Beqaj nderohet me Çmimin më të Lartë Ndërkombëtar nga OBSH

Në Ditën Botërore Pa Duhan 2015, Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, është vlerësuar me Çmimin më të lartë dhënë nga Organizata Botërore e Shëndetësisë për kontrollin...

Art 14:24 - 11 Maj, 2015

Vlorë/ Grupi i Turqisë fiton Kupën e Festivalit Folklorik Ndërkombëtar “Aulona Folk”

Grupi nga Turqia “Inegol Kafkas Folklor” fitoi Kupën e Festivalit Folklorik Ndërkombëtar “Aulona Folk”, që u zhvillua gjatë 3 ditëve në qytetin e Vlorës, një aktivitet...

Showbizz 16:00 - 2 Maj, 2015

Versini vlerësohet me cmim

  Si një prej këngëtare më bukuroshe të skenës ndërkombëtare ajo po vlerësohet tani edhe në fushën e aktrimit. Elegantja Cheryl Fernandez-Versini u vlerësua tanimë me...

Uncategorized 15:08 - 19 Prill, 2015

Orhan Pamuk vlerësohet me çmimin ‘Aydin Dogan’

Shkrimtari turk Orhan Pamuk ka marrë çmimin Aydin Dogan, me vlerësimin se është një nga shkrimtarët më përfaqësues të Turqisë në botë dhe për mjeshtërinë e...

Kuriozitete 13:45 - 13 Prill, 2015

Canta me cmim befasues

Çanta e artë me vlerë 120.000 lira turke (42.640 euro) për një kohë të shkurtër u bë një nga atraksionet kryesore në Kapali Çarshinë në Bursa,...

Uncategorized 11:33 - 2 Prill, 2015

Marrëveshja me Iranin jo me çdo çmim!

Duket se SHBA po bëjnë gjithçka të mundshme, për të mos lejuar që të dështojnë negociatat bërthamore me Iranin. Por me një marrëveshje të çfarëdo çmimi...

Aktualitet 23:11 - 17 Mars, 2015

BE dhe ISHM, çmim për gazetarinë investigative në Shqipëri

Instituti Shqiptar i Medias u bëri sot thirrje të gjithë gazetarëve në vend, që të marrin pjesë në konkursin e Bashkimit Europian për ndarjen e çmimit...