Connect with Us

All posts tagged "cmim"

Aktualitet 14:10 - 23 Janar, 2019

Afërdita Dreshaj merr dhuratën me çmimin marramendës nga bashkëshorti

Këngëtarja e njohur Afërdita Dreshaj dhe bashkëshorti i saj çek Jakub Kindl janë kthyer në një nga çiftet më të dashur për publikun dhe ndër më...

getoar dhe marina
Kryesore Show Biz 11:24 - 20 Janar, 2019

Harrojeni se sa kushtonin syzet, shifra e çmimit të orës së Getoarit është marramendëse

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë një nga çiftet më të komentuar të showbiz-it shqiptar herë për fotot që postojnë nga pushimet e tyre dhe herë për veshjet e...

Kryesore Show Biz 13:25 - 14 Janar, 2019

Harrojeni xhaketën e Marinës, sot po bën namin çmimi i xhaketës së reperit shqiptar

Dy ditë më parë bëri xhiron e rrjetit çmimi i xhaketës që Marina Vjollca mbante veshur në foton e postuar në Instagram. Xhaketa blu e moderatores...

Aktualitet 13:56 - 18 Dhjetor, 2018

Foto+video-Krik Krak cilësi dhe model suksesi/ Merr çmim nga Dhoma e Tregtisë

Kompania lider e frutave të thata Krik Krak ka marrë çmimin “Modeli i suksesit në distribucionin ushqimor” nga Dhoma  e Tregtisë për vitin 2018. Krik Krak...

Aktualitet 19:27 - 13 Dhjetor, 2018

Di Caprio kthen mbrapsht trofeun e “Oscars”/ Arsyeja është e pabesueshme

Ndër vite aktori i famshëm hollivudian Leonardo Di Caprio ka qenë i nominuar 5 herë si kandidat për një çmim “Oscar” dhe pas shumë përpjekjesh arriti...

Kryesore Show Biz 10:12 - 10 Dhjetor, 2018

“Flori e meritoi, unë fitova 5 herë”- Fifi ka një mesazh pas përfundimit të “Kënga Magjike”

Mbrëmjen e së shtunës u finalizuan tre netë të mëdha të festivalit “Kënga Magjike”, ku triumfoi Flori Mumajesi me çmimin e parë. Ai mori 1092 pikë...

Aktualitet 11:32 - 9 Dhjetor, 2018

Pasi fitoi çmimin e parë/ Ja çfarë tha Flori Mumajesi për votimet

Pas tre vitesh mungesë në skenën shqiptare, Flori Mumajesi triumfoi në festivalin “Kënga Magjike”. Me këngën “Plas”, e cila u prezantua vetëm një javë para finales...

Aktualitet 14:45 - 8 Dhjetor, 2018

Nga Lorenc Vangjeli/ Të gjithë me studentët, por gjithçka ka një çmim, asgjë nuk është falas

Komunizmi ka pothuaj 30 vjet që ka rënë, por kapitalizmi ende nuk i ka zënë vendin komunizmit si sistem të menduari. Mbi të gjitha, në marëdhënien...

Aktualitet 22:00 - 27 Nentor, 2018

Foto/ Ish-presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiun merr titullin ‘qytetar nderi’ në Tropojë

Sot, në një ceremoni solemne e festive, Bashkia Tropojë e nderoi me titullin e lartë “Qytetar Nderi” i Tropojës ish-presidentin e dytë të Kosovës, prof. dr....

Kryesore Show Biz 09:50 - 7 Nentor, 2018

“Më bëri të ndihem si në shtëpi”, Dua Lipa tregon gjestin e ëmbël të Isaac pasi ajo rrëmbeu çmimin “Best Pop”

Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, triumfoi në ceremoninë e ndarjes së çmimeve të “MTV Europe Music Awards”, teksa rrëmbeu çmimin “Best Pop”. Gjatë fjalës së saj, 23-vjeçarja...

Aktualitet 12:53 - 4 Nentor, 2018

Super iPhone-at që ju kanë kushtuar sa qimet e kokës e kanë baterinë më të dobët se modelet e “vjetra”

Telefonat e mençur të viteve të fundit po bëhen më të sofistikuar vit pas viti. Duke filluar që nga ekranet, njohja e fytyrës dhe kamerat pothuajse...

Aktualitet 20:56 - 3 Nentor, 2018

Kardinalit shqiptar i dorëzohet çmimi “Vula e Paqes”

Kardinalit shqiptar Ernest (Simoni) Troshani i është dorëzuar çmimi “Vula e Paqes” . Ky çmim kardinalit iu dorëzua, në një ceremoni organizuar nga kryebashkiaku i Firenzes,...

Aktualitet 16:17 - 22 Shtator, 2018

Shitet letra që Anna Frank i dërgoi babait/ Çmimi është marramendës

Një  letër që adoleshentja hebre, Anna Frank i kishte dërguar babait të saj është shitur gjatë ditës së sotme në një ankand në Holandë. Mediat holandeze...

Kryesore Show Biz 22:50 - 5 Qershor, 2018

Kim fiton çmim dhe habit me fjalimin/ ‘Unë shumicën e kohës jam lakuriq’

Mbrëmjen e djeshme në  (CFDA), eventin e përvitshëm që konsiderohet si Oscar-i i modës, Kim Kardashian pati vëmendjen e të gjithëve. Ajo mori çmimin e parë...

Kryesore Show Biz 23:50 - 21 Maj, 2018

“Billboard Music Awards 2018”/Performanca dhe fjalimi mahnitës i Janet Jackson!

Të gjithë ata të cilët kanë pëlqyer qoftë dhe një herë të vetme Janet Jackson, me siguri janë në dijeni se karriera 40-vjeçare e saj ka...

Kryesore Show Biz 23:10 - 24 Prill, 2018

Natalie refuzon çmimin prej 2 milionë dollarësh

Ceremonia prestigjoze, e njohur si “Nobeli Jezuit” është anuluar për shkak se aktorja e famshme, Natalie Portman ka refuzuar të marrë pjesë dhe të pranojë çmimin,...

Kuriozitete 23:20 - 17 Prill, 2018

Adopton 4 fëmijë me aftësi të kufizuara/ Babi gei fiton çmim

Vetëm kur menduat se bota është mizpore, dëgjon histori të tilla. Benjamin Carpenter është një 33 vjeçar gei i cili është beqar. Jeton në West Yourkshire,...

Kryesore Show Biz 00:00 - 10 Mars, 2018

Foto/ Flori Mumajesi merr një dhuratë nga YouTube

Vetëm pak më parë, kantautori i njohur Flori Mumajesi ka publikuar në Insta Story foton e një dhurate të veçantë që e ka marrë nga Youtube....

Kuriozitete 10:30 - 5 Mars, 2018

Çmimi i tapetit të kuq

Parakalimi në Tapetin e Kuq, është edhe emblema e Çmimeve Oscars, që këtë vit zhvillon edicionin e 90 të tij. Totali i buxhetit për organizimin e...

Kryesore Show Biz 00:15 - 3 Mars, 2018

Rita fitoi një çmim të rëndësishëm/ Fansat vunë re diçka të çuditshme

Në ceremoninë e ndarjeve ‘Global Awards’ Liam Payne dhe Rita Ora performuan këngën e tyre më të re. Dy këngëtarët qëndruan në skenë shumë të distancuar...

Kryesore Show Biz 17:30 - 19 Shkurt, 2018

Foto/ E divorcuar, por përsëri shkëlqen si princeshë!

U nderua në ‘Shoqërinë Amerikane të Kinematografisë’ për vitin 2018 Angelina Jolie, natën e e djeshme në Los Angeles. Dhe për të marrë çmimin e saj,...

Aktualitet 23:10 - 1 Dhjetor, 2017

Selena shpallet gruaja e vitit/ Çmimin ia kushton mikeshës mes lotëve

Selena u emërua Gruaja e Vitit nga Billboard ditën e djeshme. Ylli tha në një fjalim emocional se mikesha e saj dhe donatorja e veshkës, Francia,...

Aktualitet 22:30 - 16 Nentor, 2017

Foto/ Chrissy Teighen vendos trofeun e saj para Oscar-it të burrit

Modelja 31 vjeçare mori një çmim nga Revolve si gruaja e vitit dhe vendosi të bëjë diçka të papritur. Në shtëpinë e saj me John Legend,...