Connect with Us

All posts tagged "cmim"

Showbizz 14:35 - 15 Korrik, 2020

WOW-Nuk do ta besoni sa kanë kushtuar/ Vajzat e famshme që mbajnë në gishtin e tyre një pasuri të tërë

Të pasurit dhe të famshmit shpesh herë komentohen në mediat rozë për martesat, ndarjet, jetën luksoze apo ndjekësit në Instagram. Por këtë herë, për artistët më...

WOW-Djali i David Beckham i dhuron të fejuarës unazën me diamant/ Zbulohet shifra “e çmendur’
Showbizz 12:06 - 15 Korrik, 2020

WOW-Djali i David Beckham i dhuron të fejuarës unazën me diamant/ Zbulohet shifra “e çmendur’

Djali i Victoria dhe David Beckham, Brooklyn Beckham është fejuar me partneren e tij Nicola Peltz. Sipas burimeve për Daily Mail, Victoria dhe David i dhanë...

Tesla heq dorë nga planet për prodhimin e ri të Modelit Y
Teknologji 14:49 - 14 Korrik, 2020

Tesla heq dorë nga planet për prodhimin e ri të Modelit Y

Në fillim të këtij viti, prodhuesi i automjeteve elektrike filloi të prodhojë versionin e tij më të çmueshëm, me dy motorë, me motor të dyfishtë të...

“Tërboi” rrjetin me fotot seksi/ Zbulohet çmimi i veshjes së plazhit të Nora Istrefit
Showbizz 21:08 - 13 Korrik, 2020

“Tërboi” rrjetin me fotot seksi/ Zbulohet çmimi i veshjes së plazhit të Nora Istrefit

Nora Istrefi është një nga këngëtaret që komentohet më së shumti për stilin e saj të të veshurit dhe për shifrat marramendëse që shpenzon. Së fundmi...

Teknologji 16:39 - 6 Korrik, 2020

Sulmet kibernetike në internet/ I riu nga Korça sfidon hakerat dhe merr medalje në Zvicër

Shumë vende kanë frikë nga sulmet kibernetike në infrastrukturën e tyre. Për këtij lloj problemi, në Zvicër u përballën disa ekipe studentësh nga 9 vende të...

Transformohet në brune/ Marina Vjollca nuk njihet më
Showbizz 15:18 - 31 Maj, 2020

FOTOT-Nuk kursehet aspak/ Zbuloni sa kushtoi veshja e Marina Vjollcës në Klanifornia

Moderatorja Marina Vjollca duket se nuk kursehet aspak kur vejn puna për veshjet. Ajo shafqet në ekran çdo herë e më e bukur dhe veshja e...

Showbizz 14:33 - 2 Maj, 2020

VIDEO-Luana Vjollca nuk ndalet/ Fiton çmimin e rëndësishëm në SHBA

Luana Vjollca ka arritur një tjetër sukses të madh në karrierën e saj. Së fundi moderatorja ka fituar çmimin “Best Albanian Act Artist” në “Golden Panther...

Sociale 10:01 - 16 Prill, 2020

Rama zbulon çmimin/ Ja sa do të kushtojë fluturimi për riatdhesime dhe akomodimi në hotel

Kryeministri Edi Rama ka treguar se sa do të kushtojnë paketat e udhëtimit për shqiptarët që do të riatdhesohen duke filluar nga e shtuna në vendin...

Kultura 10:59 - 19 Mars, 2020

Piktorja shqiptare Suela Pulaha Brown, vjen sërish me një çmim të parë në Angli

Piktorja Suela Pulaha Brown, e cila vitin e kaluar u vlerësua me Çmim të 1-rë dhe trofe në portret me punimin e saj në vaj “Perla’...

Lajme 22:32 - 11 Shkurt, 2020

Realizoi dokumentarin për drogën në Shqipëri/ Gazetari i RAI 3 vlerësohet me çmim

Gazetari italian Valerio Cattani, që sulmoi kryeministri Edi Rama për realizimin e dokumentarit për rritjen e mbledhjes së narkotikëve në Shqipëri, është vlerësuar sot me çmim...

Lajme 19:21 - 11 Dhjetor, 2019

Peter Handke fiton çmimin Nobel në letërsi/ Unioni i Gazetarëve Shqiptarë kundër vlerësimit

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë u bashkohet të gjithë kolegëve shqiptarë dhe të huaj në refuzimin ndaj vlerësimit të Peter Handke me cmimin Nobel në letërsi. “Ne...

Kultura 12:18 - 12 Tetor, 2019

Nobeli për shkrimtarin që mbrojti Milloshevicin/ Reagon Akademia suedeze

Pas reagimeve të shumta lidhur me çmimin Nobel për letërsinë ka reaguar edhe akademia suedeze. Sekretari i Akademisë Suedeze, Mats Malm, ka thënë për The New...

Politikë 12:19 - 11 Tetor, 2019

Nobeli në letërsi, Basha: Shokuese dhe e tmerrshme

Shpallja e austriakut Peter Handke si fitues i çmimit Nobel për letërsi për vitin 2019, solli reagime të ashpra. Edhe kryetari i PD, Lulzim Basha e...

Kultura 18:05 - 18 Shtator, 2019

Ismail Kadare fiton çmimin e madh/ Sa është shpërblimi financiar për shkrimtarin

Shkrimtari Ismail Kadare është shpallur fitues i çmimit ‘Pak Kyongni 2019’. Ceremonia për dhënien e këtij çmimi do të zhvillohet më 26 tetor 2019 në Qendrën...

Kryesore Show Biz 13:40 - 24 Korrik, 2019

Diamant 2.4 karatë/ Zbulohet çmimi marramendës i unazës së aktores hollivudiane

E pranishme në eventin “Comic Con” , aktorja e njohur Scarlett Johansson nuk ka mundur të mbulojë unazën e saj e cila i habiti të gjithë...

Aktualitet 16:19 - 14 Korrik, 2019

Dhurata “e çmuar” e Besit dhe Xhensilës për Ajkën/ Zbulohet çmimi marramendës

Para dy ditësh këngëtarja Xhensila Myrtezaj dhe aktori Bes Kallaku organizuan një festë shumë të madhe për ditëlindjen e vajzës së tyre Ajka. Me rastin e...

Aktualitet 22:23 - 27 Maj, 2019

Nora Istrefi me “Chanel”/ Ja shifra marramendëse që ka harxhuar për një varëse

Këngëtarja shqiptare Nora Istrefi është një nga personazhet e cila në çdo dalje të saj duket e kuruar deri në detaj. Ditën e djeshme Nora ka...

Kryesore Show Biz 11:40 - 22 Prill, 2019

Çmimi marramendës/Macja më e shtrenjtë në botë shfaqet në klipin e Nora dhe Era Istrefit

Më datën 18 prill, motrat Nora dhe Era Istrefi publikuan bashkëpunimin e tyre të parë, të titulluar “Nuk e di” e cila edhe pse ka shumë...

Aktualitet 19:30 - 21 Prill, 2019

Dita e Pashkëve/ Sali Berisha fiton çmim

Ish kryeministri Sali Berisha ka fituar çmimin “Nil’ për ecje. Berisha herë pas herë poston foto duke ecur në natyrë dhe ky është një ndër sportet...

Fashion 11:53 - 31 Mars, 2019

Foto/Këto sandale gjithmonë duken të shtrenjta pavarësisht sa kushtojnë në të vërtetë

Fatmirësisht ekzistojnë disa lloje sandalesh dhe shapkash të cilat pavarësisht sa kushtojnë, ato duken sikur janë blerë shumë shtrenjtë. Në fotot në vijim janë të gjitha...

Kryesore Show Biz 14:10 - 12 Shkurt, 2019

Marramendës: Çmimi i xhaketës së Erës në klipin e ri ua heq trurin fansave

Këngëtarja shqiptare Era Istrefi është padyshim një ndër artistet më të dashura shqiptare e cila që pas këngës “Bon Bon” sukseset për të nuk kanë fund....

Kryesore Show Biz 10:40 - 12 Shkurt, 2019

Jo vetëm Grammys, ja çfarë ndodhi dje në ceremoninë e çmimeve BAFTA

Filmi “The Favourite” dominoi ceremoninë e BAFTAS mbrëmjen e të dielës, duke marrë 7 çmime nga 12 nominimet që kishte. Protagonistja e këtij filmi, Olivia Colman,...

Aktualitet 10:56 - 25 Janar, 2019

Me një çmim që do t’ju lërë pa frymë, shitet apartamenti më i shtrenjtë në botë

Apartamenti më i shtrenjtë në historinë e botës është shitur për një çmim marramendës. Ajo ndodhej në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Mësohet se ky apartament...