Connect with Us

All posts tagged "cmim"

Sociale 12:47 - 13 Prill, 2021

“Sinovac 100% e sigurt”/ Rakacolli: E morëm më lirë nga Turqia!

Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë se kryeministri Edi Rama ka meritë të veçantë për sigurimin e vaksinave. Ajo tha se...

Ekonomi 09:04 - 25 Shkurt, 2021

Shtrenjtohet me 25 për qind çmimi i gazit për makinat/ Kosto shtesë edhe për familjarët

Çmimi i gazit është shtrenjtuar javëve të fundit si për ata që kanë të instaluar impiante në automjete ashtu edhe për kategorinë e familjarëve. Burime nga...

“Politika llum pa din e pa iman”/ Rama i përgjigjet akuzave për “shitje” të detit te Greqia
Politikë 12:42 - 12 Janar, 2021

“Sa kushton xhupi”/ Rama i kthehet komentuesit: Mos u bëj si Palokja i PD

Kryeministri Edi Rama shpesh replikon me ndjekësit e tij në rrjetet sociale ku nuk mungojnë edhe ironitë nga ana e kryeministrit. Një komentues e ka pyetur...

Deklarata e fortë e koreografit: Kam refuzuar të punoj me Ledrin, nuk më paguante dot
Showbizz 12:45 - 12 Dhjetor, 2020

Deklarata e fortë e koreografit: Kam refuzuar të punoj me Ledrin, nuk më paguante dot

Koreografi Andi Murra ka treguar arsyen pse ka refuzuar të punojë me repera si Ledri Vula, Gjiko dhe Babastars. Ai është shprehur se arsyeja që ka...

“Duhet të prekësh prapanicën që të mos ndodhë”/ Dua Lipa flet për supersticionet e shqiptarëve
Showbizz 10:45 - 11 Dhjetor, 2020

Dua Lipa nuk ndalet me sukseset/ Rrëmben çmimin e rëndësishëm në “Billboard Women in Music”

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa është nominuar për çmimin e lakmuar të “Albumit të Vitit” në Grammy 2021 është vlerësuar me çmimin “Poëerhouse” në “Billboard...

Bota 10:02 - 23 Nentor, 2020

Vaksina e Oksfordit mund të ruhet në një frigorifer normal/ Publikohet edhe “çmimi i lirë” i saj

Universiteti i Oksfordit ka njoftuar rezultatet e fundit të vaksinës anti-Covid në provat klinike. Sipas Daily Mail, Britania e Madhe tashmë ka porositur 100 milionë doza...

Teknologji 11:25 - 20 Nentor, 2020

FOTOT-Mercedes Benz prezanton “bombën” e radhës/ Ky është modeli që do të konkurrojë Rolls-Royce dhe Bentley

Mercedes-Maybach S-Class i ri është zbuluar si kulmi i gamës së re të salloneve luksoze, duke ofruar më shumë hapësirë ​​dhe tipare premium për pasagjerët e...

“Doctor Honoris Causa”/ Universiteti i Sporteve vlerëson Armand Dukën
Sport 13:43 - 9 Nentor, 2020

“Doctor Honoris Causa”/ Universiteti i Sporteve vlerëson Armand Dukën

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, është vlerësuar ditën e sotme me titullin “Doctor Honoris Causa” nga Universiteti i Sporteve i Tiranës. Ky titull...

Sociale 18:02 - 30 Tetor, 2020

Bashkia e Durrësit nuk pyet për pandemi/ Rrit çmimin e abonesë

Një situatë shqetësuese ka ndodhur ditën e sotme në Durrës, ku Këshilli Bashkiak ka miratuar rritjen e tarifave mujore për transportin urban. Mësohet se Këshilli Bashkiak...

“Ky është fakt publik”/ Klodiana Lala tregon lidhjen mes Mond Çekiçit dhe Lul Berishës
Sociale 16:51 - 23 Tetor, 2020

“Je minë më sahat”/ Rrëfehet Klodiana Lala pas çmimit nga BE: Nuk po e shijoj fëmijërinë e fëmijëve të mi

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer emocionet pasi fitoi çmimin e parë nga Bashkimi Europian për shkrimin investigativ në lidhje me blerjen e votave nga krimi i...

Roli i krimit të organizuar në blerjen e votave/ BE vlerëson me çmimin e parë Klodiana Lalën
Lajme 18:34 - 21 Tetor, 2020

Roli i krimit të organizuar në blerjen e votave/ BE vlerëson me çmimin e parë Klodiana Lalën

Gazetarja investiguese, Klodiana Lala, është vlerësuar me çmimin e parë në konkursin e BE-së për shkrimin: “Përgjimet zbulojnë rolin e krimit të organizuar në blerjen e...

Çmimi Nobel e ka humbur peshën dhe vlerën që ka pasur dikur
Blog 09:14 - 13 Tetor, 2020

Çmimi Nobel e ka humbur peshën dhe vlerën që ka pasur dikur

Nga Tyler Cowen “Bloomberg” Një Çmim Nobel vlen më pak çdo vit që kalon. Për më tepër, këto çmime nuk gjenerojnëmë shumë interes apo ndonjë suspansë...

Operacioni italo-shqiptar me 37 të arrestar/ Artan Hoxha zbulon si u shit politikisht
Kronika 22:57 - 12 Tetor, 2020

Artan Hoxha tregon çmimin/ Sa kushton një kilogram kanabis

Gazetari Artan Hoxha deklaroi mbrëmjen e sotme se këtë vit kanabisi ka çmim shumë të lartë, madje më të lartë se në vitet e tjera. Hoxha...

“Kokaina që u bë oriz”/ Anila Hoxha, një vit pas aksionit: Po ndodhin krime ne kuzhinë
Kronika 13:57 - 7 Tetor, 2020

“Kokaina që u bë oriz”/ Anila Hoxha, një vit pas aksionit: Po ndodhin krime në kuzhinë

Ka kaluar një vit pas një aksioni të organizuar nga autoritetet greke dhe shqiptare, për 45 kilogramë kokainë që ishte fshehur në portin e Pireut e...

Ismail Kadare pjesë e garës/ Jepet çmimi Nobel në Letërsi
Kultura 10:26 - 5 Tetor, 2020

Ambasada amerikane jep lajmin/ Ismail Kadare pritet të nderohet me çmimin e madh

Ambasada amerikane ka njoftuar se shkrimtari i shquar shqiptar Ismail Kadare do të nderohet me Çmimin Ndërkombëtar Neustadt për Letërsinë të këtij viti. Ndërkohë bëhet me...

“Çmimi i çantës më të shtrenjtë?”/ Spiropali: Unë rri jashtë, bashkëshorti…
Sociale 10:55 - 4 Tetor, 2020

“Çmimi i çantës më të shtrenjtë?”/ Spiropali: Unë rri jashtë, bashkëshorti…

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me parlamentin, Elisa Spiropali ka qenë e ftuar në emisionin “Shiko kush luan”. Spiropali është pyetur për çmimin e çantës së...

“Ka prova konkrete, prokuroria t’i hetojë”/ Veliaj zbardh lidhjet e Metës me kontrollorët
Politikë 22:05 - 24 Shtator, 2020

Çmimi i lartë i ujit në Tiranë/ Veliaj e krahason me Korçën dhe Pogradecin: Jap dorëheqjen nëse…

Kryetari i Bashkisë, Erion Veliaj në studion e Blendi Fevziut është pyetur për rritjen e çmimit të ujit në Tiranë. Veliaj e ka mohuar këtë fakt...

Mbahet Festivali Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë/ Fatos Baxhakut i jepet çmimi "Mirënjohja e Qytetit"
Kultura 23:18 - 17 Shtator, 2020

Mbahet Festivali Ballkanik i Filmit dhe Kulinarisë/ Fatos Baxhakut i jepet çmimi “Mirënjohja e Qytetit”

Mbrëmjen e sotme është mbajtur edicioni i 10-të i Festivalit Ballkanik të Filmit dhe Kulinarisë në Pogradec. Gjatë festivalit gazetarit dhe dokumentaristit Fatos Baxhaku i është...

Marrëveshja në SHBA/ Basha: Një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë Serbisë
Politikë 22:03 - 17 Shtator, 2020

Denoncimi i CNA.al për rrugën Milot-Fier/ Basha: Tender me 5-fishin e çmimit

Në fillim të korrikut 2020, CNA.al denoncoi aferën për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier. Ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku ka thënë dhe vlerën e cila është 1.2 miliardë...

Lleshaj “mbyll veshët” ndaj skandalit/ Shkon në Kuvend me makinën 100 milionëshe
Denoncim 10:16 - 15 Shtator, 2020

Faktet që “kryqëzojnë” Lleshajn/ Sa kushton BMW luksoze

Pas rreth dy javësh, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka reaguar pas denoncimeve të vazhdueshme të CNA.al në lidhje me një mjet luksoz të blerë nga...

Festivali i New Yorkut/ “Lugatka” fiton çmimin e filmit më të mirë eksperimental
Kultura 22:24 - 7 Shtator, 2020

Festivali i New Yorkut/ “Lugatka” fiton çmimin e filmit më të mirë eksperimental

“Lugatka” është filmi shqiptar që ka fituar çmimin e filmit më të mirë eksperimental në “New York True Venture Film Festival”, që këtë vit nisi rrugëtimin...

Showbizz 11:09 - 4 Gusht, 2020

Sukseset e shqiptarëve në botë/ Aktorja fiton çmimin e rëndësishëm në Brazil

Shqiptarët po krijojnë një karrierë të suskesshme e cila po I bën të njohur dhe jashtë kufijve. Së fundi një tjetër aktore shqiptare është vlerësuar me...

Luana Vjollca e veshur me fustanin me çmim marramendës/ Zbulohet sa ka kushtuar
Showbizz 12:50 - 29 Korrik, 2020

Luana Vjollca e veshur me fustanin me çmim marramendës/ Zbulohet sa ka kushtuar

Moderatorja Luana Vjollca është shumë aktive në rrjetet sociale ku shpesh ndan foto nga përditshmëria e saj. Së fundmi Luana ka postuar një foto në Instagramin...