Connect with Us

All posts tagged "clirim gjata"

Politikë 14:04 - 4 Mars, 2020

Mungesa e Gjykatës Kushtetuese/ Juristi i njohur tregon planet e hershme të Ramës

Juristi dhe njëkohësisht sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata thotë se uzurpimi i Gjykatës Kushtetuese është një nga qëllimet e hershme të Edi Ramës...

Politikë 10:48 - 20 Shkurt, 2020

Shpërndarja e parlamentit/ Gjata sqaron “ngërçin” Rama-Meta

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata ka folur për përplasjen qeveri-presidencë. Sipas Gjatës përplasja është vetëm mes Metës dhe Ramës. “Është thjeshtë përplasje...

Kryeministrri Rama duke folur per mediat
Politikë 14:06 - 11 Shkurt, 2020

Reforma në Drejtësi/ Rama përgatit goditjen e radhës

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata, në një deklaratë për mediat, u shpreh se Edi Rama ka parashikuar të kryejë të enjten një goditje...

Politikë 23:07 - 6 Shkurt, 2020

“Mbaje gojën”/ Ngjela përplaset keq me Çlirim Gjatën

Paketën “Anti-KÇK”  e cila po diskutohet në studion e  “360gradë”  ka shkaktuar debate të forta mes avokatit Spartak Ngjela dhe sekretarit për çështjet Ligjore në PD,...

Politikë 20:05 - 9 Dhjetor, 2019

Dita ndërkombëtare kundër korrupsionit/ Gjata: Beteja që duhet fituar është rrëzimi i Edi Ramës

Sekretari për çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata në kuadër të ditës ndërkombëtare të luftës kundër korrupsionit, ka reaguar përmes një reagimi të gjatë në rrjetet...

Politikë 17:25 - 5 Dhjetor, 2019

Zëvendësimi i Arta Markut nga Çela/ Vjen reagimi i parë nga radhët e PD: Mbetet unikale

Pas zëvendësimit të Arta Markut me Olsian Çelën, ka ardhur reagimi i parë nga radhët e Partisë Demokratike. Sekretari për Çështjet Ligjore të Partisë Demokratike, Çlirim...

Politikë 14:48 - 21 Nentor, 2019

“Meta po mundohet me mish e shpirt”/ Çlirim Gjata tregon vështirësitë për referendumin

Sekretari për çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata ka komentuar qendrimin e presidentit Ilir Meta lidhur me ngrëçin për Gjykatën Kushtetuese. Më herët Meta u shpreh...

Politikë 20:16 - 12 Nentor, 2019

“Do të fusim në burg hartuesit e projektit”/ Kërcënon Çlirim Gjata, u bën premtimin e madh banorëve

Sekretari për Çështjet Ligjore i Partisë Demokratike, Çlirim Gjata, duke komentuar aksionin e iKMT-së tek zona e Unazës së Re, është shprehur se e vetmja gjë...

Politikë 19:22 - 12 Nentor, 2019

Denoncimi i fortë i Çlirim Gjatës/ “ Edi Rama po pastron 40 milionë euro tek Astiri”

Sekretari për Çështjet Ligjore i Partisë Demokratike, Çlirim Gjata, në një intervistë për “Mbrëmje në ABC”, teksa komentonte aksionin e sotëm të IKMT-së tek zona e...

Politikë 14:44 - 10 Nentor, 2019

Ngritja e Gjykatës Kushtetuese/ PD tregon dy opsionet e Ramës

Sekretari për çshtjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata thotë se kryeministri Edi Rama ka dy opsione për Gjykatën Kushtetuese ta kapë atë ose të bllokojë ngritjen...

Politikë 21:05 - 3 Nentor, 2019

Shkodra dhe Vora pa kryebashkiakë/ Gjata: Rama nuk e ul aq veten sa t’i lutet Metës

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, ka komentuar situatën në bashkinë e Vorës dhe të Shkodrës të cilat tashmë janë kryebashkiakë të zgjedhur....

Politikë 22:01 - 13 Tetor, 2019

Çlirim Gjata: Kodi Penal tregon përralla

Nga Drejtoria e Policisë, ku po protestojnë për lirimin e banorëve të shoqëruar dhe të arrestuarve nga policia, në një prenoncim për mediat, avokati Çlirim Gjata...

Politikë 19:33 - 25 Shtator, 2019

Çlirim Gjata zbulon misterin e pjesëmarrjes së PD në tryezën e dilaogut

Sekretari i Çështjeve Ligjore të Partisë Demokratike, Çlirim Gjata, është pjesë e studios së TV “ABC NEWS”, ku po flitet lidhur me tryezën e organizuar nga...

Politikë 19:12 - 20 Shtator, 2019

“Dënimi” i Saimir Tahirit/ Çlirim Gjata paralajmëron vendimin e Apelit

Çlirim Gjata, sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, ka qenë pjesë e tryezës së intervistës në studion e TV”Fax News”, ku ndër të tjera ka...

Politikë 16:13 - 11 Shtator, 2019

“Kur Shqipëria të hyjë në Nato”/ Gafa e sekretarit të Bashës

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata ka shokuar sot me një deklaratë në emisionin Top Talk. Ish kreu i KQZ,  është pyetur nga gazetari...

Politikë 12:52 - 28 Gusht, 2019

At Zef Pllumi denoncoi Rustem Gjatën/ Sot Lulzim Basha mban në “gji” djalin e xhelatit

Gazetari shkodran Senad Nikshiqi ka sjellë në vëmendje një fakt interesant në 95 vjetorin e lindjes së At Zef Pllumit. Pa bërë asnjë koment, gazetari publikon...

Lajm i Rekomanduar 13:49 - 15 Gusht, 2019

Skandali me Valdrin Pjetrin/ Çlirim Gjata: Prokuroria po zvarrit hetimet

Sekretari për Çështjet Ligjore, në PD, Çlirim Gjata, në një konferencë për media ka thënë se Edi Rama pengon zbatimin e ligjit Antimafia për verifikimin e...

Kronika 14:14 - 24 Korrik, 2019

Nga gjykata në KQZ tek Partia Demokratike/ Zbulohet pasuria e Çlirim Gjatës në postet shtetërore

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, rezulton zyrtari më i varfër i selisë blu, të paktën gjatë kohës që ka qenë pjesë e...

Gajat : Basha flet me fakte
Aktualitet 23:05 - 30 Qershor, 2019

Sekretari i Bashës sulmon amerikanët

Sekretari për Çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata teksa komentonte zgjedhjet e zhvilluara ditën e sotme i quajti ato si një referendumi në PS, kur...

Kryesore 17:17 - 27 Qershor, 2019

A do të shkojë opozita në zgjedhje me 13 Tetor?/ Përgjigjet Çlirim Gjata

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirm Gjata ka folur rreth vendimit të presidentit të Republikës, Ilir Meta për të dekretuar datën 13 Tetor si datën...

Aktualitet 17:13 - 20 Maj, 2019

“Do iu hiqet përgjithmonë e drejta për të dalë në BE dhe SHBA”/ Gjata i kundërvihet Ramës

Sekretari i Çështjeve Ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata komentoi deklaratat e kryeministrit Edi Rama për personat që tentojnë të pengojnë zgjedhjet i cili u shpreh...

Gajat : Basha flet me fakte
Aktualitet 16:48 - 20 Maj, 2019

Zgjedhjet e 30 Qershorit/ Gjata: Konflikti do të jetë kryefjalë

Sekretari i Çështjeve Ligjore të PD-së, Çlirim Gjata, foli rreth pengimit të zgjedhjeve të 30 Qershorit nga opozita. Sipas Gjatës, konflikti do të jetë kryefjalë përsa...

Aktualitet 13:44 - 8 Maj, 2019

Juristi i njohur ngre tonet/ “Jo Rama ik, por Rama shporru”

Banorët e Mirditës të mbështetur nga Partia Demokratike protestuan përpara Bashkisë së Rrëshenit si përgjigje ndaj qeverisë së Edi Ramës  e cila prej gjashtë vitesh vetëm...