Connect with Us

All posts tagged "clinton"

Aktualitet 12:39 - 12 Qershor, 2019

Bill Clinton në Kosovë/ Zbulon momentin emocionues

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton ndodhet për një vizitë në Kosovë, ku ka marrë pjesë në ceremoninë zyrtare të shënimit të 20...

Aktualitet 16:02 - 24 Tetor, 2018

Amerika nuk gjen paqe/ Gjendet një tjetër bombë

Shërbimi Sekret i SHBA-së ka njoftuar se pas bombës që është gjetur në shtëpinë e ish-presidentit Bill Clinton, një bombë tjetër është gjetur në shtëpinë e...

Aktualitet 15:41 - 24 Tetor, 2018

Amerika në panik/ Vendoset bombë në shtëpinë e ish-presidentit

Një pako bombë është vendosur në shtëpinë e ish-presidentit amerikan Bill Clinton dhe gruas së tij Hilary Clinton në New York. Deri më tani nuk ka...

Aktualitet 16:56 - 11 Shkurt, 2017

Nga Kastriot Myftaraj/ Kelmend Balili rrëmben në mes të ditës bustin e Hillary Clinton në Sarandë

Një ndër bamirësitë e shumta që kishte bërë Kelmend Balili në zonën e Sarandës dhe të Delvinës ishte pagimi i parave për bustin e Hillary Clinton,...

Aktualitet 17:35 - 10 Shkurt, 2017

FOTO-Skandal/ Hiqet busti i Clinton në Sarandë

Në qershor të vitit 2016, Bashkia e Sarandës vendosi bustin e ish-Sekretares Amerikane të Shtetit Hillary Clinton në bulevardin qëndror të qytetit. Sic shihet edhe nga...

Aktualitet 18:56 - 6 Shkurt, 2017

Nga Kastriot Myftaraj/Pse Sorosi nuk ia përmendi emrin Lulzim Bashës në e-mailin për Hillary Clinton, mbi 21 janarin?

Në përpjekje për t’ u dukur një lider i fortë opozitar, Lulzim Basha ka paralajmëruar një protestë kundër qeverisë në 18 shkurt. Por megjithëse tashmë është...

Aktualitet 15:27 - 29 Nentor, 2016

VIDEO – Imami shqiptar akuzon mediat pro-Clinton/ Mashtruat për Trump

Imami nga Tirana, Elvis Naçi, ka folur në lidhje me fitoren e Donald Trump në  zgjedhjet presidenciale në SHBA, të mbajtura më 8 nëntor. “U zgjodh...

Aktualitet 10:35 - 29 Nentor, 2016

Surpriza e zgjedhjeve të ardhshme/ Nga Dr. Bledar Kurti

  Një nga gabimet më fatale të analistëve të sotëm, dhe padyshim e pseudo-analistëve, qofshin ata mysafirë të paneleve televizive apo mburravecë në tavolina miqsh, është...

Aktualitet 10:22 - 26 Nentor, 2016

Nuk ndodh vetëm në Shqipëri/ Kërkohet rinumërim votash edhe në SHBA

Komisioni zgjedhor në Wisconsin ka marrë një kërkesë për një rinumërim votash në shtetin ku fitoi ngushtë Donald Trump. Kërkesa është paraqitur nga Partia e Gjelbër,...

Aktualitet 18:57 - 14 Nentor, 2016

Trump, histeria botërore dhe provincializmi shqiptar

Dr. Bledar Kurti (Zv/President i Republican Friends Club Albania)   Cila është gjëja e parë që mësoi e gjithë bota nga fitorja e Donald J. Trump?...