Connect with Us

All posts tagged "cipa"

Sociale 16:00 - 27 Mars, 2020

Kriza prek edhe mediat/ Çipa jep alarmin: Rrezikohen mijëra punonjës

Kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa ka dhënë alarmin e pasojave të rënda që do të ketë situata nga koronavirusi, edhe në media. Ndërsa...

Politikë 21:38 - 12 Janar, 2020

Kthimi i paketës së censurës/ Çipa përshëndet vendimin e Metës: Prioritet t’i jepet vetërregullimit

Kreu i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë, Aleksandër Çipa, i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora, përshëndeti kthimin në Kuvend të paketës së censurës nga...

Politikë 10:46 - 17 Dhjetor, 2019

Modeli më i shëmtuar i botuesit dhe gazetarit/ Aleksandër Çipa “shuplakë” Bollinos

Kreu i Unionit të Gazetarëve, Aleksandër Çipa ndërsa flet për mediat informale në Shqipëri, hedh akuza të forta në drejtim të gazetarit Carlo Bollino. Në një...

Histori 13:49 - 9 Tetor, 2019

Një ngjarje sekrete mes Enver Hoxhes dhe Andrea Papandreut/ Ministri grek 9 muaj në burgjet e Shqipërisë

Nga Aleksandër Çipa * Ministri grek 9 muaj ne burgjet e Shqiperise Sifi Valiraqis, ish minister i rinise, kultures dhe sporteve arratiset nga Greqia dhe vjen...

Politikë 17:07 - 28 Gusht, 2019

Verifikimi i kandidatëve/ Analistët: Zgjatja e afateve nuk zgjidh problemin

Analistët Afrim Krasniqi dhe Aleksandër Çipa nuk e cilësojnë të mjaftueshëm propozimin e kryeministrit Edi Rama për të zgjatur afatet e verifikimit të kandidatëve për poste publike,...

Aktualitet 08:55 - 26 Qershor, 2019

Doli kundër 30 qershorit/ Kapexhiu: Në burgje jetohet mirë

Karikaturisti dhe aktori i njohur, Bujar Kapexhiu i cili ishte një ndër nismëtarët e lëvizjes “Edhe Unë”, për të penguar zgjedhjet e 30 qershorit, ka thënë...

Aktualitet 22:23 - 18 Dhjetor, 2017

Kryemadhi: PS nxorri sot politikën nga institucionet

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në “Tonight Ilva Tare” në Ora News,thotë se sot mazhoranca nxorri politikën nga institucionet. Kryemadhi: Në sistemin e ri...

Aktualitet 15:59 - 2 Qershor, 2016

Kapet hajdutja e çantave/ Vodhi gruan e nëndrejtorit të policisë

Kishte realizuar më shumë se 7 vjedhje, duke rrëmbyer çanta dhe sende të tjera personale në dyqane të ndryshme veshjesh, teksa klientët provonin ato që dëshironin...

Aktualitet 15:21 - 15 Maj, 2016

Stefan Çipa paditi Bako Balilin

Bashkia e Sarandës, përfaqësuar nga ish-kryetari i saj Stefan Çipa ka paditur në prokurorinë e këtij rrethi ne vitin 2014 shoqërinë “Balili sh.p.k”, e administruar nga...

Kronika 14:06 - 4 Korrik, 2015

Vrasja e turistëve/ Çipa: Dyshime se vrasja u realizua nga një person brenda makinës

Në një deklaratë për mediat nga Shkodra, zv/drejotri i Policisë Çipa ka thënë se dy turistët çekë janë ekzekuatuar nga personi që ndodhej brenda në makinë...

Aktualitet 14:08 - 24 Prill, 2015

Zgjedhjet vendore/ Cipa: Gara brenda socialistëve u falsifikua

Kryetari i Bashkisë së Sarandës, ka reaguar lidhur me moskandidimin e tij në garën e 21 qershorit. Cipa shpreh zhgënjimin për falsifikimin e pashembullt të fushatës...

Aktualitet 09:58 - 15 Prill, 2015

Stefan Çipa: Sondazhet e PS-së për Bashkinë e Sarandës nuk ekzisojnë

Kryetari aktual i Bashkisë së Sarandës, Stefan Çipa ka deklaruar se nuk do të kandidojë si i pavarur në zgjedhjet lokale të 21 Qershorit. Në një...

Aktualitet 12:39 - 31 Mars, 2015

Ardian Cipa në krye të Policisë së Shtetit

Burime zyrtare për Cityfm.al bëjnë me dije se Drejtor i Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë Ardian Cipa, pritet të emërohet drejtor i Policisë së Shtetit....

Aktualitet 22:11 - 20 Janar, 2015

Ardian Cipa: Po zbardhim vrasjen e bankierit Santo

Drejtori i Policise te Tiranes Ardian Cipa ne emisionin “Studio e Hapur” te gazetares Eni Vasili ne News 24, ka deklaruar se po behen hetime intensive...