Connect with Us

All posts tagged "cim peka"

Lajme 14:48 - 26 Qershor, 2020

Çim Peka humb gjyqin ndaj Top Channel

Gjykata e Apelit Tiranë ka dënuar portalin e Çim Pekës, pas deklaratave që ky i fundit ka bërë në adresë të televizionit Top Channel. Gjykata e...

Pse do bëhem me Lulzim Bashën pasi të humbë zgjedhjet e ardhshme
Politikë 15:54 - 3 Qershor, 2020

Lul Basha po negocion për LSI-në, jo për PD-në!

Bisedimet për Reformën Zgjedhore duket sikur po vazhdojnë. Të spostuara në divanin e rezidencës së ambasadores USA, përfaqësuesit e 3 partive vijojnë të merren me detajet...

Politikë 13:31 - 3 Qershor, 2020

“Çim Peka gënjeshtar”/ E thotë Ambasada Amerikane

Gazetari Çim Peka deklaroi një ditë më parë,se  kreu i PD-së, Lulzim Basha ka pasur një debat të ashpër me ambasadoren e SHBA, Yuri Kim, të...

Politikë 11:20 - 3 Qershor, 2020

Çim Peka i “përgjon” telefonin Bashës/ Zbulon bisedën me Yuri Kim

Gazetari Çim Peka ka treguar detaje në lidhje me një bisedë telefonike, që sipas tij, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zhvilluar me ambasadoren amerikane, Yuri...

Politikë 09:23 - 1 Qershor, 2020

“Çim Nostradamusi” bën parashikimin dhe kërcënon Ramën

Gazetari Çim Peka së fundi në rolin e “Nostradamusit”, ka bërë edhe një parashikim në lidhje me atë çfarë mund të ndodhë me Reformën Zgjedhore. Në...

Politikë 22:37 - 28 Maj, 2020

Basha telefonon Kryemadhin në emision/ Kryetarja e LSI-së përgjigjet live: Jam te Çim Peka

Kryetarja e LSI-së ka marrë një telefonatë të papritur nga kryetari i Republikës së Re Lulzim Basha në emisonin live. Teksa po fliste për marrëveshjen e...

Politikë 21:16 - 21 Maj, 2020

“Më ke ndjekur në disa maja”/ Meta kritikon Çim Pekën: Po abuzoni me mua

Presidenti Ilir Meta e ka nisur intervistën e mbrëmjes së sotme me kritika ndaj gazetarit Çim Peka. Peka e hapur emisionin me fjalimin e kryeministrit Edi...

Politikë 15:21 - 17 Maj, 2020

Morali i Çlirim Pekës/ Nga Fahri Balliu tek Ilir Meta dhe Erjon Veliaj

Çlirim Peka, ka bërë një reagim në rrjetet sociale duke kërkuar që ata që po sulmojnë sot Bashën, të heshtin sepse fajin se ka opozita për...

Politikë 14:36 - 8 Maj, 2020

Faktet/ Ngjasimet dhe dashuria Edi Rama-Çim Peka

Edi Rama me Çim Pekën kanë shumë ngjasime, dhe  jo për shkak të mjekrës dhe garës që bënin dje se kush e kishte mbajtur më pare,...

Politikë 23:48 - 7 Maj, 2020

“S’je aty për të ngritur zërin”/ Rama debat me Pekën: Punën tuaj do e bëja më mirë unë

Intervista e mbrëmjes së sotme mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetari Çim Peka është shoqëruar me tone të larta dhe me debate të ashpra. Në përfundim...

Politikë 23:23 - 7 Maj, 2020

“E konsideron veten vaksinë apo virus?”/ Rama-Pekës: Do e jap dorëheqjen te Syri Çimi.net nëse…

Një bisedë e shoqëruar me ironi dhe tone të ashpërsuara është zhvilluar me kryeministrin Edi Rama dhe gazetarin Çim Peka. Peka e pyeti Ramën për deklaratën...

Politikë 23:03 - 7 Maj, 2020

Rama tallet me Çim Pekën/ Me të djathtën keni lidhje vetëm nëpërmjet djathit

Intervista e gazetarit Çim Peka me kryeministrin Edi Rama është shoqëruar me replika dhe debate të shumta. Gjatë debatit, Rama ka ironizuar disa herë Pekën përsa...

Shëndeti 21:52 - 7 Maj, 2020

Koronavirusi në Shqipëri/ Rama tregon se kur mori alertin e parë për Covid-19

Kryeministri Edi Rama ka treguar kur e mori alertin e parë për pandeminë e Koronavirusit në Shqipëri. Sipas tij, qeveria ka qenë e përgatitur për virusin...

Politikë 21:41 - 7 Maj, 2020

Rama acarohet me Çim Pekën/ E kishe lart deri tani, jo në majë por…

Kryeminstri është pyetur lidhur me komitetin e ekspertëve, i cili ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave ditët e fundit për shkak të fshehjes së...

Politikë 21:31 - 7 Maj, 2020

Lajthit Çim Peka / I drejtohet Ramës “zoti Berisha”

Është shoqëruar me replika dhe debate intevista e gazetarit Çim Peka me kryeministrin Edi Rama. Gjatë debatit Peka ka lajthitur duke ngatërruar Ramën me ish kryeministrin...

Politikë 21:06 - 7 Maj, 2020

“Keni qenë anëtar i PD!”/ Çim Peka replikon me Ramën: Ku e kishit zemren në 91-shin?

Kryeminstri Edi Rama ka replikuar me gazetarin Çim Peka lidhur me bindjen politike të gazetarit. Teksa Rama i është drejtuar me “partia juaj” për Partinë Demokratike,...

Politikë 13:21 - 6 Maj, 2020

Edi Rama legalizon investimin miliona euro të Çim Pekës/ A fshihet edhe Veliaj pas kësaj lëvizje?

Dje nëpërmjet një njoftimi dhe një spoti publik, Çim Peka lajmëroi se do të kishte në studion e tij në Syri Tv kryeministrin e vendit, Edi...

Aktualitet 22:02 - 5 Maj, 2020

Çimi si Luli, Majin e bën Prill/ Njofton intervistën e ardhshme me Ramën një muaj më parë

Syri Televizion, startoi vetëm pak javë më parë, si një zë i Republikës se Re të Lulit dhe Metës në tregun mediatik shqiptar. Por nga entuziazmi...

Politikë 17:07 - 5 Maj, 2020

Fotoja me Metën dhe Berishën/ Komentuesit “masakrojnë” Çim Pekën

Një foto e ish-kryeministrit Sali Berisha duke drekuar me presidentin Ilir Meta dhe gazetarin Çim Peka u bë virale në rrjet dhe krijoi shumë hamendësime. Pas...

Mbyllja e lokaleve të natës/ Pipero: Virusi nuk ka fasha orari, muzika të shëron si dielli
Sociale 10:36 - 5 Maj, 2020

Video-Pipero “zihet ngushtë”/ Nuk tregon se kush është drejtuesi i Komitetit të Ekspertëve

Mjeku infeksionist Pëllub Pipero është “zënë ngushtë” teksa është pyetur për emrin e drejtuesit të Komiteteot të Ekspertëve. Në një lidhje me Skyp ne emisionin e...

Opinione 14:56 - 3 Maj, 2020

Nga Ilirjan Blloshmi/ Kur Çimi dhe Çimrat e gazetarisë xhelozojnë “Kaz(h)anin”!

Ka plasur një sulm frontal ndaj Mira Kazhanit. Para se të jap mendimin tim personal rreth asaj që kam lexuar, apo fenomenit, dua të theksoj se,...

Politikë 11:56 - 3 Maj, 2020

Nikoll Lesi sulm Bashës/ Zgjedhjet në 2021, do jesh ushtar ndryshe nuk bëhesh KM

Nikoll Lesi në një publikim të tij në Koha e Ilir Metës, ka treguar se opozita dështoi me zgjedhjet e parakohëshme dhe ato do mbahen në...

Politikë 16:40 - 28 Prill, 2020

Si tallet Basha me ish-deputetët dhe mbështetësit

Mjafton një dalje në media për të kuptuar se Lulzim Basha për emrin dhe imazhin e tij është gati t’i përdhosë dhe shkelë me kembë këdo...