Connect with Us

All posts tagged "cili"

Kronika 09:42 - 4 Prill, 2020

Henri Çili do të përballet me GJKKO/ Ja kur mbahet seanca

Gjykata e Posaçme kundër krimit dhe korrupsionit do të shqyrtojë dosjen “Mezhgoran’”, Më 7 prill të martën në orën 09:00. Në lidhje me këtë dosje, i...

Lajme 12:45 - 5 Mars, 2020

Viktimë e një procesi politik?/ Henri Çili: Nuk kam asnjë informacion, do e tregojë SPAK

Botuesi dhe pronari i UET-së, Henri Çili po mban një konferencë për mediat në lidhje me ngjarjet e e fundit ku ai u arrestua dhe më...

Lajme 12:35 - 5 Mars, 2020

Gjashtë akuzat e prokurorisë/ Henri Çili thyen heshtjen për mediat

Botuesi dhe pronari i UET, Henri Çili ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka folur në lidhje me arrestimin dhe më pas lirimin...

Opinione 15:16 - 3 Mars, 2020

“Faqekuqi, bukëshkelur”/ Bledi Mane tregon zemërgjerësinë e Henri Çilit ndaj Ervin Salianjit

Nga Bledi Mane-Public Enemy 1.Furgoni i linjës së Korçës ndaloi te oborri i Fakultetit Ekonomik në juglindje të Tiranës. Pasagjerët e djersitur zbritën me rradhë, i...

Kronika 15:07 - 3 Mars, 2020

“Dosja Çili”/ “Mezhgorani” prangos një tjetër person

Një tjetër person është vënë në pranga në kuadër të operacionit të koduar “Mezhgorani”. Sipas uniformave blu, në pranga ka rënë shtetasi B. M. 32 vjeç...

U vlerësua nga DASH/ Dvorani: Ndihem i vlerësuar, sulmet e Metës nuk më shqetësojnë
Politikë 16:38 - 2 Mars, 2020

Takimi i bujshëm me Çilin dhe konflikti i ashpër me presidentin/ Pse nuk po hesht Dvorani?!

Neim (Henri) Çili, është në shtëpi! Pas 6 muaj hetimesh u arrestua vetëm për 24 orë dhe më pas u përcoll në shtëpi. 6 muaj hetime...

Ardian Dvorani pranon largimin/ Zbardhet letra për KED-në dhe Vitore Tushën
Politikë 13:58 - 2 Mars, 2020

Skandali me “Dosjen Çili”/ Dvorani sqaron rolin e Dvoranit

Katër ditë më parë, arrestimi i pronarit të UET, Henri Çili bëri bujë të madhe në media. Arrestimi i tij u bë në kuadër të operacionit...

Politikë 15:24 - 1 Mars, 2020

Salianji harron Çilin/ Tani është me Metën

Pronari i UET, Henri Çili, i arrestuar tre ditë më parë nga policia, ndaj të cilit rëndojnë akuza të rënda, është një ndër suportuesit më të...

Kronika 10:52 - 1 Mars, 2020

Henri Çili, sot përpara gjykatës

Henri Çili, i cili u arrestua në orët e para të së premtes pasi u shoqërua që të enjten në mbrëmje do të dalë sot përpara...

Politikë 09:44 - 1 Mars, 2020

“Arrestimi i Çilit lajm shokues”/ Jonila Godole bën avokaten e pronarit të UET

Pedagogia pranë Departamentit të Gazetarisë në Universitetin e Tiranës, Jonila Godole ka reaguar në lidhje me arrestimin e pronarit të UET, Henri Çili. Në një postim...

Politikë 15:35 - 29 Shkurt, 2020

CNA.al “zgjon” Lulin/ Pasi lexon shkrimet, nxjerr Çimin në konferencë

Një ditë më parë, policia finalizoi një operacion, i koduar “Mezhgorani”, në kuadër të të cilit u vunë në pranga gati 40 persona, mes të cilëve...

7 mjekë dhe 500 mijë maska ndihmë Shqipërisë / Meta falenderime Italisë: Partner i pazëvendësueshëm
Politikë 12:47 - 29 Shkurt, 2020

Henri Çili “peshku i madh” i drejtësisë?/ Meta nuk habitet: Pres të arrestohen edhe Zheji dhe Lubonja

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur interesit të gazetarëve edhe në lidhje me arrestimin e pronarit të UET, Henri Çili. Ndërsa u pyet nga gazetarët nëse...

Kronika 11:16 - 29 Shkurt, 2020

Gjashtë akuzat kundër pronarit të UET/ Henri Çili flet pas arrestimit

Pronari i UET, Henri Çili ka refuzuar të japë shpjegime ndaj Oficerëve të Policisë Gjyqësore të Gjirokastrës, duke mohuar çdo akuzë që bëhet ndaj tij. Çili...

Opinione 18:12 - 28 Shkurt, 2020

Alfred Lela qan për Çilin/ “Duhet të jemi syçelët”

Arrestimi i Henri Çilit, pronarit të UET, në orët e para të mëngjesit të sotëm, me një varg akuzash nga pas, nga “mashtrimi” deri tek “ndikimi...

Kronika 14:40 - 28 Shkurt, 2020

Video-Çili me pranga drejt burgut/ Pamje nga arrestimi i pronarit të UET

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, policia ka zhvilluar një operacion, ku mes personave të vënë në pranga është edhe pronari i UET, Henri...

Lajme 14:34 - 28 Shkurt, 2020

UET shfajësohet/ Arrestimi i pronarit tonë s’ka lidhje me ne

Pas arrestimit të pronarit të UET, Henri Çili, ka reaguar profesorati i këtij univeristeti. Në një mbledhje të zhvilluar ditën e sotme, rektorati sqaron se ndalimi...

Kronika 14:12 - 28 Shkurt, 2020

“700 mijë euro, apartamente në Velipojë e toka” / Zbardhen detajet e marrëveshjes së Çilit me Alikon për t’i liruar djemtë

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me arrestimin e pronarit të UET, Henri Çili. Sasia e eurove dhe pronave që dyshohet se i...

“Persona të armatosur lëvizin gjatë natës”/ Terror banorëve me “bekimin” e Lleshajt: Do ikin koka njerëzish
Kronika 13:23 - 28 Shkurt, 2020

Megaoperacioni ku u arrestua Çili/ Lleshaj “duartroket” policinë dhe prokurorinë

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar pas megaoperacionit “Mezhgorani” ku u arrestua dhe pronari i UET Henri Çili. Lleshaj përgëzon policinë dhe prokurorinë teksa thekson...

Kronika 12:48 - 28 Shkurt, 2020

“Dosja Çili”/ Kush janë të arrestuarit dhe veprat e rënda penale

Kreu i Polcisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dhënë detaje në lidhje me megaoperacionin që u zhvillua gjatë 24 orëve të fundit, ku u arrestuan një...

Kronika 12:37 - 28 Shkurt, 2020

Policia zbardh detajet e operacionit/ Gjashtë akuzat që fundosin Henri Çilin

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku ka zbardhur detajet e operacionit, në kuadër të...

RENEA aksion në Elbasan/ Shoqërohet një person
Kronika 11:52 - 28 Shkurt, 2020

Shkon në 40 numri i të arrestuarve/ Ja për çfarë akuzohen

Ka shkuar në 40 numri i personave të arrestuar në kuadër të një operacioni të zhviluar në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku ndër...

Politikë 11:44 - 28 Shkurt, 2020

Skemë korrupsioni për lirimin e të dënuarve nga burgu/ Në pranga edhe ish-kandidati për deputet, zbulohet emri

Në orët e para të mëngjesit të sotëm është vënë në pranga pronari i UET, Henri Çili, pasi akuzohet si i përfshirë në një skemë korupsioni...

Kronika 10:36 - 28 Shkurt, 2020

Operacioni që çoi Henri Çilin në pranga/ Braçe: Gjaku i Ibrahim Bashës nuk bëhet dot pasuri

Zëvendës kryeministri Erion Braçe ka reaguar pas arrestimit pronarit të UET, Henri Çilit. Braçe ka zbuluar se operacioni që çoi në arrestimin e disa personave, mes...

Me shume postime