Connect with Us

All posts tagged "cilesia"

Kronika 09:31 - 4 Dhjetor, 2019

Flet specialisti që ndërtoi pallatet në Thumanë/ I donin të përfunduar brenda vitit, s’iu vumë as hekur, as çimento

Mark Aliaj, ish-i burgosur politik në regjimin komunist, i cili ka punuar në dy pallatet që u shemben në Thumanë, thotë “në atë kohë se u...

Uncategorized 13:45 - 19 Gusht, 2019

Ndërtimi i laboratorëve modernë/ Manastirliu: Më shumë siguri për kontrollin e barnave

Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisjeve Mjekësore po rehabilitohet dhe zgjerohet, duke mundësuar ngritjen e dy laboratorëve modernë për kontrollin e sigurisë dhe cilësisë së barnave...

Aktualitet 22:20 - 22 Shkurt, 2019

Cilësia e Kryesisë së PD-së/ Murrizi: S’vlejnë as për kryepleq fshati

Deputeti, Myslym Murrizi i cili ngulmon se i gjithë problemi politik në Shqipëri është te Kodi Zgjedhor ka sulmuar Kryesinë e PD-së. Sipas Murrizit, në një...

rafineria e naftes ne ballsh
Aktualitet 16:22 - 19 Janar, 2019

KLSH jep alarmin/ Nafta me cilësi skandaloze

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zbardhur një raport ku ka studiuar mostrat e karburantit jashtë standardeve në të gjithë vendin. Inspektoriati Shtetëror Teknik dhe Industrial...

Satire Politike 16:09 - 14 Prill, 2018

Xhaferri mban premtimin/ “Rritet cilësia e diellit në Durrës”

“Të përmirësojmë cilësinë e diellit dhe rërës”. Ky premtim i bërë në fushatën elektorave të zgjedhjeve vendore të vitit 2011 nga kandidati për kryetar bashkie, Ferdinand...

Teknologji 22:20 - 6 Korrik, 2015

Instagram rrit cilësinë e fotove në aplikacion

Duket se Instagram është duke u përgatitur që ta rrisë rezolucionin e fotografive të saj në1080 x 1080 piksel. Aktualisht, Instagram nuk është duke shfaqur fotografi...

Sociale 17:42 - 13 Maj, 2015

Shqipëria e 63 në renditjen e cilësisë së arsimimit fillor

Shqipëria renditet e 63-a në renditjen e detajuar të cilësisë së arsimit të kryer të kryer ndonjëherë në shkallë globale për sistemin arsimor fillor. Kjo renditje...