Connect with Us

All posts tagged "Chelsea"

Aktualitet 14:29 - 23 Korrik, 2019

Griezmann debuton me humbje/ “Blutë e Londrës” i japin leksione Barcelonës (video)

Barcelona dhe Chelsea kanë kanë zhvilluar në Japoni një miqësore në kuadër të turneut “Rakuten Cup”. Skuadra e Frank Lampard i ka ndaluar festën në debutim...

Aktualitet 15:16 - 14 Korrik, 2019

Bayerni nuk heq dorë nga fiksimi i vjetër/ Rrit ofertën me 10 milionë paundë

Bayern Munich nuk heq dorë nga Callum Hudson-Odoi. Kampionët e Gjermanisë janë të gatshëm të bëjnë një tjetër ofertë në drejtim të Chelseas, për t’i bindur...

Aktualitet 19:11 - 6 Korrik, 2019

PSG gjen pasardhësin e Buffon/ Transferon portierin e Chelseas

PSG vijon të operojë në merkaton me kosto të ulët, madje në atë pa kosto fare, sepse pasi “rrëmbeu” Ander Herrerën nga Manchester United (i kishte...

Aktualitet 10:27 - 4 Korrik, 2019

Zyrtare/ Legjenda emërohet trajneri i ri i Chelseas

Chelsea ka vendosur të caktojë ish-lojtarin dhe legjendën e klubit, Frank Lampard, si trajnerin e ri të skuadrës pas nënshkrimit të një kontrate trevjeçare. 41-vjeçari largohet...

Aktualitet 11:36 - 27 Qershor, 2019

Inter & Milan mbeten me “gisht në gojë”/ Nënkampioni i botës do të luajë në Londër

Mateo Kovacic nuk do të rikthehet në Serie A. Edhe pse u fol për një rikthim te Interi apo edhe për një kalim të mundshëm te...

Aktualitet 12:30 - 22 Qershor, 2019

Sarri do “djalin” e tij te Juventusi/ Fillojnë bisedimet me Chelsean

Jorge Luiz Frello Filho i njohur nga të gjithë si Jorginho, është një nga lojtarët më besnikë të Maurizio Sarrit dhe nuk do të habiteshim aspak...

Aktualitet 22:02 - 15 Qershor, 2019

Dikur e vidhnin dhe merrte 20 euro në javë/ Sot është ndër më të mirët në botë dhe super i paguar

Shumë futbollistë marrin miliona euro fitime në vit, por sigurisht rruga për të arritur deri në majat e futbollit nuk ka qenë e lehtë për ta....

Aktualitet 14:35 - 14 Qershor, 2019

Ikën Sarri/ Një legjendë do të marrë drejtimin e Chelseas

Chelsea do të kërkojë të nisë bisedimet zyrtare me trajnerin e Derbyt, Frank Lampard, në përpjekje për ta bindur që të marrë drejtimin e Chelseas, pas...

Aktualitet 18:51 - 13 Qershor, 2019

Largohet nga Milani, i shkel syrin Interit/ Conte trajner i madh

Tiemoue Bakayoko është një nga lojtarët e shumtë që Chelsea ka në huazim. Francezi e kaloi këtë vit të Milani dhe tani rikthehet në Londër. Me...

Aktualitet 18:56 - 11 Qershor, 2019

Çmenduri më vete!/ Mourinho rikthehet për herë të tretë tek ekipi i madh?

Mund të duket e pabesueshme, por sot në sport nuk ka asgjë të pamundur. Trajneri portugez Jose Mourinho mund të rikthehet në stolin e Chelsea. Kjo...