Connect with Us

All posts tagged "check-up"

Politikë 22:30 - 16 Mars, 2020

Manastirliu përgënjeshtron PD-në për anullimin e Check Up-it/ Basha i përgjigjet menjëherë

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka përgënjeshtruar pak minuta më parë Partinë Demokratike lidhur me lajmin se është anulluar kontrata 120 milionë euro e “Check Up”-it....

Politikë 22:01 - 16 Mars, 2020

Përhapja e koronavirusit/ Pezullohet pa afat koncesioni i Check Up

Ministria e Shëndetësisë ka vendosur që të pezullojë pa afat koncesionin e “Check UP” për shkak të situatës së koronavirusit. Qeveria bëhet thirrje që askush mos...

Politikë 11:05 - 18 Shkurt, 2020

Koncesioni i check up-it/ PD i drejtohet SPAK, ngre 7 akuza

Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin penal për koncesionin e check up-it. Duke e konsideruar atë si një nga vendimet më...

Denoncim 20:21 - 28 Janar, 2020

“Vjedhje klamoroze me Check Up-in/ Mjekët regjistrojnë emigrantët që mos marrin gjoba”

Një denoncim i fortë ka ardhur nga ish-kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital. Berisha shkruan në rrjetet sociale se mjekët detyrohen...

Politikë 14:30 - 24 Janar, 2020

PD çon në SPAK koncesionin 120 milionë euro të checkup-it/ Të hetohet pa vonesë

Partia Demokratike ka çuar në SPAK dosjen korruptive të koncesionit 120 milionë euro të checkup-it. Ish deputetja e PD, Albana Vokshi kërkoi nga SPAK të hetojë...

Sociale 12:13 - 4 Nentor, 2019

Manastirliu bën check up-in/ Dyfishohet numri i qytetarëve që kanë kryer kontrollin mjekësor bazë

Mëngjesim e sotëm Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka kryer kontrollin mjekësor bazë periodik pranë qendrës së saj shëndetësore në Tiranë, ku u...

Denoncim 20:36 - 20 Shtator, 2019

Skandali me Check Up/ Mjekët të punojnë për llogari të koncesionit privat

Ministria e Shëndetësisë pranon se është në dijeni të kontratës që detyron mjekët të punojnë për llogari të koncesionit privat të Check Up dhe po ashtu...

Aktualitet 20:02 - 18 Tetor, 2018

Rama bëri analizën e check-up-it/ LSI zbulon kush e detyroi

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI, Petrit Vasili, ka thumbuar kryeministrin Edi Rama, pasi ky i fundit bëri sot analizën e check-up-it. Në një postim në...

Aktualitet 17:55 - 18 Tetor, 2018

PD thumbon Ramën për check-up-in/ Urojmë të mos dalë shtatzënë

Kryeministri Edi Rama publikoi ditën e sotme një video, ku bënte analizat e check-up-it në poliklinikën numër 9 në kryeqytet. Në lidhje me këtë ngjarje ka...

Aktualitet 13:51 - 17 Tetor, 2018

Koncesioni korruptiv i Ramës/ Si u zhvatën 300 milionë euro nga xhepat e shqiptarëve

Partia Demokratike ka hedhur akuza të forta sot në drejtim të kryeministrit Rama në lidhje me koncesionin e Check-up. Në një deklaratë për mediat, deputetja e...

Aktualitet 17:44 - 22 Nentor, 2017

Deputeti i PD-së, akuza për “Check-up”/ Fondet po rrëmbehen nga skifterët

Deputeti i Partisë Demokratike, ka vijuar me sulmet e tij ndaj kreut të qeverisë Edi Rama, dhe koncesionit të Check-up. Me anë të një postimi në...

Aktualitet 18:10 - 17 Nentor, 2017

SKANDAL/ Xhafaj kërcënon policët: Bëni check up-in, nëse doni rrogën!

Prej një muaji, Ministria e Brendshme po kërcënon punonjësit e policisë duke i detyruar ata të bëjnë me zor check up-in. Burime nga mjekë të poliklinikave të...

Aktualitet 16:38 - 31 Tetor, 2017

Ylli Dylgjeri: Shqipëria po kalon në check up…

Gazetari Ylli Dylgjeri ka reaguar pas fillimit të punës së institucioneve të Vetingut. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Dylgjeri shprehet se “Shqipëria po...

Aktualitet 20:43 - 15 Prill, 2017

Investigimi i BIRN/ Shqiptarët e paguan dyfish “check up”-in falas

Taksapaguesit shqiptarë e kanë paguar thuajse dyfish të ashtuquajturin “kontroll shëndetësor falas”, ndërsa kompania që fitoi tenderin e shumëdebatuar ka arritur të rekuperojë të gjithë investimin...

Aktualitet 22:59 - 7 Dhjetor, 2016

Nga Albana Vokshi/ Ketchup apo Check up…dhe koncesionimi i tmerrshem i Laboratoreve…

120 mln + 50 mln Euro I kushton xhepave te Shqiptareve koncesioni qe Rama I ka dhene shoqes dhe sponsores se tij… 170 mln Euro paguajme...

Aktualitet 13:53 - 22 Nentor, 2016

Koncensioni i Check Up-it/ PD padit në Prokurori ministrin Beqaj

Partia Demokratike dorëzoi sot në Prokurorinë e Përgjithshme kallëzimin penal ndaj Ilir Beqjas në lidhje me aferën e Check-UP. Deputetja Albana Vokshi dhe Arbiola Halimi ishin...

Aktualitet 09:52 - 22 Tetor, 2016

Skandali me Check-Up/ Zgjatet kufiri i moshës për të justifikuar dështimin

Kontrolli shëndetësor falas i njohur si Check-Up, rezulton se ka dështuar totalisht. Pavarësisht se deri më tani Ministria e Shëndetësisë nuk e ka pranuar se kontrollet nga qytetarët kanë...

Aktualitet 10:34 - 10 Shkurt, 2016

Albana Vokshi: Check-up krimi qeveritar që duhet hetuar

Kryetarja e Komisionit të Shëndëtësisë dhe deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi në një intervistë ekskluzive për citynews.al analizon, check up-in si një kosto e shtuar...

Sociale 15:21 - 7 Qershor, 2015

Elbasan/ Ministri Beqaj viziton kabinetin ‘Check-Up’

Kontrolli shëndetësor bazë pa pagesë, do të përfshijë personat e siguruar, por edhe ata të pasiguruar, ku një set i plotë analizash dhe diagnostikimesh, do të...